FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Redüksiyon Adaptör Çeşit Çeşit Baca kelepçesi kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca sistemleri 90 Te Modul doğalgaz baca filtre sistemleri Şapka bacaları merkezi sistem ısıtma sertifikalı baca Kelepçe çeşitleri duvar doğalgaz bacası havalandırma sistemleri imalat baca doğalgaz 90 derece dirsek ankara baca temizleme ekonomik kullanım silikon conta fiyatlarının altında 45 derece dirsek duvar bacası sulu baca Baca muf sistem Tek Cidarlı baca merkezi sistemli ısınma Baca şapkası filtre fiyatları baca çeşitleri doğalgaz kurulum işlemleri Baca Şapkası (Çin) çöp şutları Dirsek baca baca sistemleri doğalgaz bağlatma Jet Şapka baca kelepçesi baca imalatı havalandırma kanalları ısınma davlumbaz baca temizliği paslanmaz baca sulu baca şönt baca Kondens Drenaj Kabı baca aspiratörü lodos şapka Sızdırmazlık Silikon Conta çin şapka Sabitleme Duvar Kelepçesi baca temizleme izalasyonlu baca paslanmaz Baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe çift çidarlı baca doğalgaz ısıtma tesisatı paslanmaz çelik baca çelik baca kesa baca hesabı doğalgazın bağlatılması baca filitre sistemleri baca temizleme malzemeleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem derece dirsek paslanmaz baca imalatı kombi ile ısınma Bacacım davlumbaz bacası tek cidarlı baca izalasyonlu baca fiyatı dirsek boru Şönt baca doğal gaz ankara baca Çift Cidarlı Baca sulu baca filtresi Kelepçe Çeşitleri adaptör baca çeşitleri Düz Modül baca doğalgaz boruları doğalgaz baca fiyatları Doğalgaz Bacası baca imalat fiyatları 45 derece te modul Baca Kelepçe havalandırma bacaları doğalgaz sistemleri baca Sistemi izalasyonlu doğalgaz bacası baca şapkası lodos Baca Valf
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 229 Bugün
 229 Bu Hafta
 229 Bu Ay
 229 Bu Yıl
 229 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma

Havalandırma 

Doğalgaz baca havalandırmalarında dikkat edilecek hususlar arasında en önemlisi tesisatın doğru takılması kontrol edilmesi ve etik olmasıdır. Tüm bunlar havalandırma kanallarını doğrudan etkiler. İnsan sağlığının etkilenmemesi için havalandırma boşlukları tam anlamıyla doğru yapılmalıdır.

Havalandırma

DOĞALGAZ BACA SORUNLARI – NEDEN ÇELİK BACA?

DG’ı diğer fosil yakıtlardan ayıran en önemli fark, bu yakıtın hidrojen doygunluk oranının en yüksek oluşudur. Bu fark bu yakıtın baca sorunlarının özünü oluşturur.

Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, DG’ın yakılması ile oluşan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Duman içindeki subuharı oranı: kömürde %2, akaryakıtta %8, DG’da ise %18’dir. Kısaca DG dumanı taşıyan bacaların içi bir SAUNA gibidir.

Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir şekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİŞ ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitişik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ın altında yoğuşmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değişen asit çözeltisi oluşturmaktadır. Bu çözeltinin yapıya sıvanması sonucunda bacaya bitişik mahallerde; ıslanma, sararma, sıva ve boya dökülmesi, ahşap çerçevelerin şişmesi, elektrik devrelerinde patlamalar, duvar yıkılmaları gibi üst katlardan başlayıp zamanla alt katlara da yayılan sari hasarlara yol açmaktadır. Gözle görülür bu etkiler dışında; oturma mahallerinde nem oranının artması, cam ve soğuk cephe duvarlarında yoğuşma ve gaz sızıntıları nedeniyle süreğen zehirlenmelere de sebep olur.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer