FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
merkezi sistem ısıtma Dirsek baca doğalgazın bağlatılması Tek Cidarlı baca dirsek boru ekonomik kullanım merkezi sistemli ısınma baca filitre sistemleri 90 Te Modul baca filtre sistemleri ankara baca baca Sistemi kesa baca hesabı baca temizleme malzemeleri kombi ile ısınma Şapka bacaları duvar bacası Baca Valf derece dirsek paslanmaz baca ankara baca temizleme sulu baca Baca silikon conta havalandırma kanalları Doğalgaz Bacası Kelepçe Çeşitleri 45 derece te modul baca kelepçesi baca çeşitleri Şönt baca paslanmaz Baca sistemleri lodos şapka çift çidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar tek cidarlı baca Sabitleme Duvar Kelepçesi 45 derece dirsek Baca Şapkası (Çin) izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz bağlatma kombi ile tasarruf yöntemleri baca imalatı baca temizleme doğal gaz Çift Cidarlı Baca sulu baca filtresi doğalgaz baca fiyatları izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca doğalgaz boruları sertifikalı baca doğalgaz çelik baca ısınma paslanmaz çelik baca davlumbaz bacası fiyatlarının altında Bacacım Baca şapkası Redüksiyon Adaptör adaptör baca çeşitleri izalasyonlu baca muf sistem Baca Kelepçe Düz Modül havalandırma sistemleri filtre fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe Kondens Drenaj Kabı paslanmaz baca imalatı çin şapka doğalgaz sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi izalasyonlu baca fiyatı 90 derece dirsek baca imalat fiyatları baca sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta baca şapkası lodos davlumbaz baca temizliği doğalgaz kurulum işlemleri Jet Şapka sulu baca sistemleri imalat baca doğalgaz sulu baca şönt baca havalandırma bacaları baca aspiratörü doğalgaz bacası çöp şutları doğalgaz ısıtma tesisatı
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 97 Bugün
 153 Bu Hafta
 1.341 Bu Ay
 1.341 Bu Yıl
 3.077 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma

Havalandırma 

Doğalgaz baca havalandırmalarında dikkat edilecek hususlar arasında en önemlisi tesisatın doğru takılması kontrol edilmesi ve etik olmasıdır. Tüm bunlar havalandırma kanallarını doğrudan etkiler. İnsan sağlığının etkilenmemesi için havalandırma boşlukları tam anlamıyla doğru yapılmalıdır.

Havalandırma

DOĞALGAZ BACA SORUNLARI – NEDEN ÇELİK BACA?

DG’ı diğer fosil yakıtlardan ayıran en önemli fark, bu yakıtın hidrojen doygunluk oranının en yüksek oluşudur. Bu fark bu yakıtın baca sorunlarının özünü oluşturur.

Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, DG’ın yakılması ile oluşan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Duman içindeki subuharı oranı: kömürde %2, akaryakıtta %8, DG’da ise %18’dir. Kısaca DG dumanı taşıyan bacaların içi bir SAUNA gibidir.

Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir şekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİŞ ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitişik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ın altında yoğuşmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değişen asit çözeltisi oluşturmaktadır. Bu çözeltinin yapıya sıvanması sonucunda bacaya bitişik mahallerde; ıslanma, sararma, sıva ve boya dökülmesi, ahşap çerçevelerin şişmesi, elektrik devrelerinde patlamalar, duvar yıkılmaları gibi üst katlardan başlayıp zamanla alt katlara da yayılan sari hasarlara yol açmaktadır. Gözle görülür bu etkiler dışında; oturma mahallerinde nem oranının artması, cam ve soğuk cephe duvarlarında yoğuşma ve gaz sızıntıları nedeniyle süreğen zehirlenmelere de sebep olur.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer