FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
silikon conta fiyatlarının altında izalasyonlu baca sulu baca sistemleri Baca Valf imalat baca doğalgaz Baca Redüksiyon Adaptör Bacacım doğalgaz sistemleri kesa baca hesabı Düz Modül baca çeşitleri Dirsek baca baca kelepçesi davlumbaz baca temizliği baca imalat fiyatları baca temizleme ısınma baca temizleme malzemeleri sulu baca şönt baca Tek Cidarlı baca davlumbaz bacası Baca Kelepçe paslanmaz baca derece dirsek Baca Şapkası (Çin) Şapka bacaları doğalgaz sulu baca Kelepçe Çeşitleri Sabitleme Duvar Kelepçesi çift çidarlı baca Şönt baca Kelepçe çeşitleri duvar paslanmaz Baca sistemleri ankara baca dirsek boru doğalgazın bağlatılması doğalgaz bağlatma Kondens Drenaj Kabı sertifikalı baca kombi ile ısınma Doğalgaz Bacası baca filitre sistemleri doğal gaz merkezi sistemli ısınma havalandırma bacaları Çeşit Çeşit Baca kelepçesi doğalgaz baca fiyatları baca aspiratörü baca doğalgaz boruları doğalgaz bacası Sızdırmazlık Silikon Conta paslanmaz çelik baca baca imalatı ankara baca temizleme Çift Cidarlı Baca filtre fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe çöp şutları muf sistem baca şapkası lodos paslanmaz baca imalatı izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca sistemleri duvar bacası Jet Şapka 90 Te Modul merkezi sistem ısıtma izalasyonlu baca fiyatı adaptör baca çeşitleri doğalgaz kurulum işlemleri Baca şapkası izalasyonlu doğalgaz bacası 45 derece te modul sulu baca filtresi ekonomik kullanım havalandırma kanalları baca filtre sistemleri tek cidarlı baca havalandırma sistemleri lodos şapka doğalgaz ısıtma tesisatı kombi ile tasarruf yöntemleri 90 derece dirsek 45 derece dirsek çin şapka baca Sistemi çelik baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 67 Bugün
 67 Bu Hafta
 583 Bu Ay
 583 Bu Yıl
 583 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma

Havalandırma 

Doğalgaz baca havalandırmalarında dikkat edilecek hususlar arasında en önemlisi tesisatın doğru takılması kontrol edilmesi ve etik olmasıdır. Tüm bunlar havalandırma kanallarını doğrudan etkiler. İnsan sağlığının etkilenmemesi için havalandırma boşlukları tam anlamıyla doğru yapılmalıdır.

Havalandırma

DOĞALGAZ BACA SORUNLARI – NEDEN ÇELİK BACA?

DG’ı diğer fosil yakıtlardan ayıran en önemli fark, bu yakıtın hidrojen doygunluk oranının en yüksek oluşudur. Bu fark bu yakıtın baca sorunlarının özünü oluşturur.

Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, DG’ın yakılması ile oluşan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Duman içindeki subuharı oranı: kömürde %2, akaryakıtta %8, DG’da ise %18’dir. Kısaca DG dumanı taşıyan bacaların içi bir SAUNA gibidir.

Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir şekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİŞ ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitişik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ın altında yoğuşmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değişen asit çözeltisi oluşturmaktadır. Bu çözeltinin yapıya sıvanması sonucunda bacaya bitişik mahallerde; ıslanma, sararma, sıva ve boya dökülmesi, ahşap çerçevelerin şişmesi, elektrik devrelerinde patlamalar, duvar yıkılmaları gibi üst katlardan başlayıp zamanla alt katlara da yayılan sari hasarlara yol açmaktadır. Gözle görülür bu etkiler dışında; oturma mahallerinde nem oranının artması, cam ve soğuk cephe duvarlarında yoğuşma ve gaz sızıntıları nedeniyle süreğen zehirlenmelere de sebep olur.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer