FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
duvar bacası 90 derece dirsek havalandırma sistemleri paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta Jet Şapka izalasyonlu baca ekonomik kullanım ısınma kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca sistemleri baca doğalgaz boruları Dirsek baca davlumbaz baca temizliği lodos şapka baca temizleme malzemeleri doğalgazın bağlatılması Baca Şapkası (Çin) Baca Valf Kondens Drenaj Kabı davlumbaz bacası dirsek boru havalandırma bacaları doğalgaz kurulum işlemleri çift çidarlı baca kesa baca hesabı baca filtre sistemleri havalandırma kanalları izalasyonlu doğalgaz baca sistem sertifikalı baca muf sistem Sızdırmazlık Kelepçe 45 derece te modul silikon conta çöp şutları sulu baca şönt baca kombi ile ısınma Çeşit Çeşit Baca kelepçesi doğalgaz bağlatma Redüksiyon Adaptör Kelepçe çeşitleri duvar tek cidarlı baca izalasyonlu baca fiyatı baca şapkası lodos merkezi sistemli ısınma ankara baca temizleme Bacacım derece dirsek imalat baca doğalgaz paslanmaz çelik baca doğalgaz bacası baca çeşitleri sulu baca filtresi sulu baca doğalgaz ısıtma tesisatı merkezi sistem ısıtma baca kelepçesi Sabitleme Duvar Kelepçesi Kelepçe Çeşitleri baca sistemleri Şönt baca Doğalgaz Bacası çin şapka baca imalatı baca filitre sistemleri 90 Te Modul Baca filtre fiyatları Baca Kelepçe 45 derece dirsek Çift Cidarlı Baca Tek Cidarlı baca baca temizleme doğalgaz baca fiyatları izalasyonlu doğalgaz bacası paslanmaz baca adaptör baca çeşitleri çelik baca doğalgaz doğal gaz baca imalat fiyatları fiyatlarının altında baca Sistemi paslanmaz baca imalatı baca aspiratörü Düz Modül ankara baca Baca şapkası Şapka bacaları
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 51 Bugün
 51 Bu Hafta
 1.651 Bu Ay
 1.651 Bu Yıl
 1.651 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma

Havalandırma 

Doğalgaz baca havalandırmalarında dikkat edilecek hususlar arasında en önemlisi tesisatın doğru takılması kontrol edilmesi ve etik olmasıdır. Tüm bunlar havalandırma kanallarını doğrudan etkiler. İnsan sağlığının etkilenmemesi için havalandırma boşlukları tam anlamıyla doğru yapılmalıdır.

Havalandırma

DOĞALGAZ BACA SORUNLARI – NEDEN ÇELİK BACA?

DG’ı diğer fosil yakıtlardan ayıran en önemli fark, bu yakıtın hidrojen doygunluk oranının en yüksek oluşudur. Bu fark bu yakıtın baca sorunlarının özünü oluşturur.

Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, DG’ın yakılması ile oluşan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Duman içindeki subuharı oranı: kömürde %2, akaryakıtta %8, DG’da ise %18’dir. Kısaca DG dumanı taşıyan bacaların içi bir SAUNA gibidir.

Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir şekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİŞ ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitişik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ın altında yoğuşmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değişen asit çözeltisi oluşturmaktadır. Bu çözeltinin yapıya sıvanması sonucunda bacaya bitişik mahallerde; ıslanma, sararma, sıva ve boya dökülmesi, ahşap çerçevelerin şişmesi, elektrik devrelerinde patlamalar, duvar yıkılmaları gibi üst katlardan başlayıp zamanla alt katlara da yayılan sari hasarlara yol açmaktadır. Gözle görülür bu etkiler dışında; oturma mahallerinde nem oranının artması, cam ve soğuk cephe duvarlarında yoğuşma ve gaz sızıntıları nedeniyle süreğen zehirlenmelere de sebep olur.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer