FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
kombi ile ısınma doğalgazın bağlatılması çift çidarlı baca Sızdırmazlık Silikon Conta baca çeşitleri merkezi sistem ısıtma baca filitre sistemleri baca Sistemi Şapka bacaları izalasyonlu doğalgaz baca sistem Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca Valf baca imalat fiyatları lodos şapka Baca şapkası adaptör baca çeşitleri izalasyonlu baca fiyatı silikon conta dirsek boru Bacacım 45 derece dirsek Kelepçe çeşitleri duvar 90 Te Modul Doğalgaz Bacası doğalgaz ısıtma tesisatı baca doğalgaz boruları sertifikalı baca çelik baca havalandırma sistemleri baca temizleme çöp şutları 45 derece te modul baca şapkası lodos doğalgaz sistemleri baca temizleme malzemeleri davlumbaz bacası ankara baca çin şapka sulu baca sistemleri baca kelepçesi duvar bacası filtre fiyatları merkezi sistemli ısınma izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz baca fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe doğalgaz bağlatma baca imalatı sulu baca Baca baca aspiratörü havalandırma kanalları Jet Şapka kesa baca hesabı muf sistem tek cidarlı baca Kelepçe Çeşitleri sulu baca filtresi havalandırma bacaları ısınma Çeşit Çeşit Baca kelepçesi paslanmaz çelik baca Şönt baca Baca Şapkası (Çin) paslanmaz baca paslanmaz baca imalatı ankara baca temizleme derece dirsek kombi ile tasarruf yöntemleri Düz Modül 90 derece dirsek paslanmaz Baca sistemleri Çift Cidarlı Baca Kondens Drenaj Kabı ekonomik kullanım Dirsek baca doğalgaz fiyatlarının altında doğalgaz bacası imalat baca doğalgaz baca filtre sistemleri Tek Cidarlı baca baca sistemleri izalasyonlu baca Baca Kelepçe doğalgaz kurulum işlemleri doğal gaz davlumbaz baca temizliği sulu baca şönt baca Redüksiyon Adaptör
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 81 Bugün
 105 Bu Hafta
 240 Bu Ay
 240 Bu Yıl
 240 Tümü
5 Çevrim içi
 

Havalandırma

Havalandırma 

Doğalgaz baca havalandırmalarında dikkat edilecek hususlar arasında en önemlisi tesisatın doğru takılması kontrol edilmesi ve etik olmasıdır. Tüm bunlar havalandırma kanallarını doğrudan etkiler. İnsan sağlığının etkilenmemesi için havalandırma boşlukları tam anlamıyla doğru yapılmalıdır.

Havalandırma

DOĞALGAZ BACA SORUNLARI – NEDEN ÇELİK BACA?

DG’ı diğer fosil yakıtlardan ayıran en önemli fark, bu yakıtın hidrojen doygunluk oranının en yüksek oluşudur. Bu fark bu yakıtın baca sorunlarının özünü oluşturur.

Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, DG’ın yakılması ile oluşan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Duman içindeki subuharı oranı: kömürde %2, akaryakıtta %8, DG’da ise %18’dir. Kısaca DG dumanı taşıyan bacaların içi bir SAUNA gibidir.

Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir şekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİŞ ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitişik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ın altında yoğuşmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değişen asit çözeltisi oluşturmaktadır. Bu çözeltinin yapıya sıvanması sonucunda bacaya bitişik mahallerde; ıslanma, sararma, sıva ve boya dökülmesi, ahşap çerçevelerin şişmesi, elektrik devrelerinde patlamalar, duvar yıkılmaları gibi üst katlardan başlayıp zamanla alt katlara da yayılan sari hasarlara yol açmaktadır. Gözle görülür bu etkiler dışında; oturma mahallerinde nem oranının artması, cam ve soğuk cephe duvarlarında yoğuşma ve gaz sızıntıları nedeniyle süreğen zehirlenmelere de sebep olur.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer