FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
davlumbaz bacası ekonomik kullanım havalandırma bacaları merkezi sistemli ısınma davlumbaz baca temizliği baca Sistemi Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz 45 derece dirsek baca temizleme malzemeleri derece dirsek Şapka bacaları Baca şapkası tek cidarlı baca Kelepçe Çeşitleri baca filitre sistemleri baca şapkası lodos doğalgazın bağlatılması Sızdırmazlık Kelepçe 90 derece dirsek doğalgaz ısıtma tesisatı sulu baca filtresi doğalgaz bağlatma paslanmaz çelik baca kesa baca hesabı Baca Valf Düz Modül baca aspiratörü dirsek boru Kelepçe çeşitleri duvar Çeşit Çeşit Baca kelepçesi paslanmaz baca imalatı sulu baca sistemleri ankara baca temizleme çift çidarlı baca lodos şapka merkezi sistem ısıtma Dirsek baca Doğalgaz Bacası Redüksiyon Adaptör baca imalat fiyatları paslanmaz baca sertifikalı baca baca temizleme Baca Kelepçe paslanmaz Baca sistemleri filtre fiyatları kombi ile ısınma havalandırma kanalları Tek Cidarlı baca doğalgaz baca fiyatları baca doğalgaz boruları izalasyonlu baca fiyatı baca sistemleri ankara baca Şönt baca duvar bacası Çift Cidarlı Baca çin şapka havalandırma sistemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi çöp şutları imalat baca doğalgaz doğalgaz kurulum işlemleri doğalgaz bacası izalasyonlu doğalgaz baca sistem Baca doğalgaz sistemleri baca çeşitleri izalasyonlu baca baca filtre sistemleri izalasyonlu doğalgaz bacası fiyatlarının altında silikon conta sulu baca şönt baca doğal gaz sulu baca kombi ile tasarruf yöntemleri adaptör baca çeşitleri çelik baca muf sistem 45 derece te modul Kondens Drenaj Kabı 90 Te Modul baca imalatı Jet Şapka baca kelepçesi Bacacım Baca Şapkası (Çin) ısınma
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 81 Bugün
 545 Bu Hafta
 400 Bu Ay
 18.676 Bu Yıl
 47.330 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma

Havalandırma 

Doğalgaz baca havalandırmalarında dikkat edilecek hususlar arasında en önemlisi tesisatın doğru takılması kontrol edilmesi ve etik olmasıdır. Tüm bunlar havalandırma kanallarını doğrudan etkiler. İnsan sağlığının etkilenmemesi için havalandırma boşlukları tam anlamıyla doğru yapılmalıdır.

Havalandırma

DOĞALGAZ BACA SORUNLARI – NEDEN ÇELİK BACA?

DG’ı diğer fosil yakıtlardan ayıran en önemli fark, bu yakıtın hidrojen doygunluk oranının en yüksek oluşudur. Bu fark bu yakıtın baca sorunlarının özünü oluşturur.

Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, DG’ın yakılması ile oluşan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Duman içindeki subuharı oranı: kömürde %2, akaryakıtta %8, DG’da ise %18’dir. Kısaca DG dumanı taşıyan bacaların içi bir SAUNA gibidir.

Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir şekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİŞ ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitişik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ın altında yoğuşmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değişen asit çözeltisi oluşturmaktadır. Bu çözeltinin yapıya sıvanması sonucunda bacaya bitişik mahallerde; ıslanma, sararma, sıva ve boya dökülmesi, ahşap çerçevelerin şişmesi, elektrik devrelerinde patlamalar, duvar yıkılmaları gibi üst katlardan başlayıp zamanla alt katlara da yayılan sari hasarlara yol açmaktadır. Gözle görülür bu etkiler dışında; oturma mahallerinde nem oranının artması, cam ve soğuk cephe duvarlarında yoğuşma ve gaz sızıntıları nedeniyle süreğen zehirlenmelere de sebep olur.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer