FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
havalandırma sistemleri Baca Şapkası (Çin) paslanmaz baca imalatı 45 derece dirsek Kelepçe Çeşitleri tek cidarlı baca baca kelepçesi baca sistemleri duvar bacası ısınma baca imalat fiyatları merkezi sistemli ısınma ankara baca temizleme paslanmaz Baca sistemleri baca filitre sistemleri Baca Valf fiyatlarının altında doğalgaz sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı kesa baca hesabı Şönt baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca imalatı Sabitleme Duvar Kelepçesi derece dirsek sertifikalı baca davlumbaz baca temizliği baca temizleme malzemeleri filtre fiyatları baca filtre sistemleri baca Sistemi doğal gaz çift çidarlı baca 90 derece dirsek doğalgaz baca fiyatları paslanmaz çelik baca Sızdırmazlık Kelepçe kombi ile ısınma baca şapkası lodos kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca sistemleri Jet Şapka baca çeşitleri baca aspiratörü havalandırma kanalları Doğalgaz Bacası doğalgaz bağlatma davlumbaz bacası sulu baca filtresi izalasyonlu baca fiyatı ankara baca sulu baca dirsek boru merkezi sistem ısıtma baca temizleme doğalgazın bağlatılması Şapka bacaları imalat baca doğalgaz Tek Cidarlı baca sulu baca şönt baca çöp şutları Kondens Drenaj Kabı Baca Baca Kelepçe 90 Te Modul Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz çelik baca izalasyonlu doğalgaz bacası Düz Modül ekonomik kullanım izalasyonlu baca 45 derece te modul doğalgaz bacası lodos şapka çin şapka Baca şapkası paslanmaz baca Redüksiyon Adaptör Dirsek baca baca doğalgaz boruları Çift Cidarlı Baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz kurulum işlemleri Bacacım Kelepçe çeşitleri duvar silikon conta havalandırma bacaları muf sistem adaptör baca çeşitleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 121 Bugün
 384 Bu Hafta
 1.313 Bu Ay
 9.666 Bu Yıl
 38.320 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma

Havalandırma 

Doğalgaz baca havalandırmalarında dikkat edilecek hususlar arasında en önemlisi tesisatın doğru takılması kontrol edilmesi ve etik olmasıdır. Tüm bunlar havalandırma kanallarını doğrudan etkiler. İnsan sağlığının etkilenmemesi için havalandırma boşlukları tam anlamıyla doğru yapılmalıdır.

Havalandırma

DOĞALGAZ BACA SORUNLARI – NEDEN ÇELİK BACA?

DG’ı diğer fosil yakıtlardan ayıran en önemli fark, bu yakıtın hidrojen doygunluk oranının en yüksek oluşudur. Bu fark bu yakıtın baca sorunlarının özünü oluşturur.

Hidrojen elementi su buharının anasıdır. Bu nedenle, DG’ın yakılması ile oluşan duman içindeki su buharı diğer yakıtlara göre çok yüksektir. Duman içindeki subuharı oranı: kömürde %2, akaryakıtta %8, DG’da ise %18’dir. Kısaca DG dumanı taşıyan bacaların içi bir SAUNA gibidir.

Su buharı moleküllerinin gözle görülmez bir şekilde, yapı malzemeleri gözeneklerine sızma ve bu malzemeleri delip geçme gücü çok yüksektir. SU BUHARI GEÇİŞ ÖZELLİĞİ olarak bilinen bu fark nedeniyle; baca duvarına bitişik diğer mahallere kolayca sızabilmekte, duman içinden 60°C’ın altında yoğuşmakta ve beraberinde sürüklediği gazları içinde mas ederek pH değeri 2.5-4.5 arasında değişen asit çözeltisi oluşturmaktadır. Bu çözeltinin yapıya sıvanması sonucunda bacaya bitişik mahallerde; ıslanma, sararma, sıva ve boya dökülmesi, ahşap çerçevelerin şişmesi, elektrik devrelerinde patlamalar, duvar yıkılmaları gibi üst katlardan başlayıp zamanla alt katlara da yayılan sari hasarlara yol açmaktadır. Gözle görülür bu etkiler dışında; oturma mahallerinde nem oranının artması, cam ve soğuk cephe duvarlarında yoğuşma ve gaz sızıntıları nedeniyle süreğen zehirlenmelere de sebep olur.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer