FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Sabitleme Duvar Kelepçesi baca temizleme Baca paslanmaz çelik baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz baca fiyatları Kondens Drenaj Kabı paslanmaz Baca sistemleri baca aspiratörü doğalgaz sistemleri doğal gaz doğalgaz kurulum işlemleri çelik baca sulu baca sistemleri havalandırma sistemleri baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe doğalgaz bacası Bacacım lodos şapka Dirsek baca muf sistem filtre fiyatları doğalgaz duvar bacası izalasyonlu baca kombi ile ısınma davlumbaz baca temizliği doğalgaz bağlatma fiyatlarının altında tek cidarlı baca ankara baca temizleme Düz Modül çift çidarlı baca Baca şapkası Doğalgaz Bacası paslanmaz baca kombi ile tasarruf yöntemleri Çift Cidarlı Baca sulu baca filtresi 90 Te Modul ankara baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi sertifikalı baca silikon conta izalasyonlu doğalgaz bacası Sızdırmazlık Silikon Conta Redüksiyon Adaptör merkezi sistemli ısınma Baca Şapkası (Çin) Baca Valf havalandırma kanalları kesa baca hesabı dirsek boru 45 derece dirsek derece dirsek doğalgazın bağlatılması çöp şutları baca imalat fiyatları 45 derece te modul izalasyonlu baca fiyatı Tek Cidarlı baca baca çeşitleri imalat baca doğalgaz adaptör baca çeşitleri sulu baca sulu baca şönt baca baca kelepçesi baca imalatı Şönt baca 90 derece dirsek baca filitre sistemleri havalandırma bacaları paslanmaz baca imalatı Kelepçe Çeşitleri ekonomik kullanım baca doğalgaz boruları doğalgaz ısıtma tesisatı baca Sistemi baca temizleme malzemeleri ısınma Jet Şapka Kelepçe çeşitleri duvar çin şapka baca şapkası lodos Baca Kelepçe baca filtre sistemleri davlumbaz bacası merkezi sistem ısıtma Şapka bacaları
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 267 Bugün
 567 Bu Hafta
 2.176 Bu Ay
 2.176 Bu Yıl
 2.176 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer