FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
90 derece dirsek baca sistemleri Jet Şapka tek cidarlı baca ısınma çelik baca adaptör baca çeşitleri baca aspiratörü baca şapkası lodos Sızdırmazlık Kelepçe ankara baca doğalgazın bağlatılması doğalgaz bağlatma Sabitleme Duvar Kelepçesi sulu baca Bacacım paslanmaz Baca sistemleri merkezi sistemli ısınma Çeşit Çeşit Baca kelepçesi filtre fiyatları baca filitre sistemleri baca kelepçesi baca Sistemi Kelepçe Çeşitleri duvar bacası Şapka bacaları sulu baca sistemleri 45 derece dirsek 45 derece te modul havalandırma kanalları paslanmaz çelik baca baca temizleme doğalgaz ısıtma tesisatı sertifikalı baca silikon conta baca imalatı ekonomik kullanım 90 Te Modul Baca merkezi sistem ısıtma Düz Modül havalandırma bacaları paslanmaz baca imalatı dirsek boru izalasyonlu doğalgaz baca sistem lodos şapka fiyatlarının altında baca çeşitleri Baca şapkası imalat baca doğalgaz Baca Kelepçe kombi ile tasarruf yöntemleri baca temizleme malzemeleri Şönt baca Redüksiyon Adaptör ankara baca temizleme muf sistem baca filtre sistemleri Kelepçe çeşitleri duvar doğalgaz sistemleri davlumbaz baca temizliği doğalgaz derece dirsek doğalgaz baca fiyatları doğal gaz çöp şutları çift çidarlı baca paslanmaz baca Tek Cidarlı baca doğalgaz kurulum işlemleri davlumbaz bacası izalasyonlu doğalgaz bacası sulu baca filtresi sulu baca şönt baca kombi ile ısınma doğalgaz bacası kesa baca hesabı Sızdırmazlık Silikon Conta Kondens Drenaj Kabı baca imalat fiyatları Doğalgaz Bacası Baca Valf Baca Şapkası (Çin) çin şapka izalasyonlu baca izalasyonlu baca fiyatı Dirsek baca Çift Cidarlı Baca havalandırma sistemleri baca doğalgaz boruları
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 175 Bugün
 175 Bu Hafta
 175 Bu Ay
 175 Bu Yıl
 175 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer