FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
fiyatlarının altında sulu baca filtresi çöp şutları Dirsek baca baca filitre sistemleri baca temizleme imalat baca doğalgaz ankara baca temizleme Çeşit Çeşit Baca kelepçesi doğalgaz bacası doğalgaz ısıtma tesisatı Kelepçe çeşitleri duvar Doğalgaz Bacası paslanmaz baca baca aspiratörü kesa baca hesabı Şönt baca paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz bağlatma 90 Te Modul sulu baca sistemleri kombi ile ısınma baca imalat fiyatları Baca izalasyonlu baca fiyatı baca şapkası lodos derece dirsek merkezi sistem ısıtma Sabitleme Duvar Kelepçesi ankara baca Kelepçe Çeşitleri 45 derece te modul sertifikalı baca çelik baca sulu baca havalandırma sistemleri izalasyonlu baca baca çeşitleri baca Sistemi ekonomik kullanım davlumbaz bacası lodos şapka doğalgaz doğalgazın bağlatılması Kondens Drenaj Kabı doğalgaz kurulum işlemleri silikon conta muf sistem baca sistemleri doğal gaz Baca Valf tek cidarlı baca izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz sistemleri Jet Şapka merkezi sistemli ısınma Baca Kelepçe Redüksiyon Adaptör 90 derece dirsek Sızdırmazlık Kelepçe Baca Şapkası (Çin) paslanmaz çelik baca adaptör baca çeşitleri baca imalatı baca kelepçesi davlumbaz baca temizliği doğalgaz baca fiyatları Şapka bacaları izalasyonlu doğalgaz baca sistem Düz Modül sulu baca şönt baca çin şapka çift çidarlı baca Baca şapkası Çift Cidarlı Baca paslanmaz baca imalatı havalandırma bacaları Bacacım ısınma baca doğalgaz boruları baca temizleme malzemeleri baca filtre sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri filtre fiyatları duvar bacası 45 derece dirsek Sızdırmazlık Silikon Conta dirsek boru havalandırma kanalları Tek Cidarlı baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 56 Bugün
 182 Bu Hafta
 182 Bu Ay
 3.484 Bu Yıl
 3.484 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer