FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca imalatı sulu baca sistemleri doğalgaz izalasyonlu doğalgaz bacası Kelepçe Çeşitleri Jet Şapka paslanmaz baca ekonomik kullanım Tek Cidarlı baca 90 derece dirsek baca doğalgaz boruları baca temizleme malzemeleri Redüksiyon Adaptör ısınma Baca çift çidarlı baca baca aspiratörü Çift Cidarlı Baca havalandırma bacaları ankara baca Şönt baca Sabitleme Duvar Kelepçesi baca çeşitleri kombi ile ısınma sulu baca şönt baca doğalgaz kurulum işlemleri doğalgaz bacası doğal gaz merkezi sistemli ısınma kesa baca hesabı sulu baca Baca şapkası havalandırma sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe fiyatlarının altında sulu baca filtresi baca imalat fiyatları Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca temizleme dirsek boru izalasyonlu baca fiyatı paslanmaz baca imalatı ankara baca temizleme Doğalgaz Bacası duvar bacası Kondens Drenaj Kabı adaptör baca çeşitleri baca filtre sistemleri 45 derece dirsek çin şapka paslanmaz Baca sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri Düz Modül davlumbaz baca temizliği imalat baca doğalgaz filtre fiyatları Sızdırmazlık Silikon Conta çelik baca doğalgaz baca fiyatları silikon conta baca filitre sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı 45 derece te modul baca sistemleri Bacacım çöp şutları Baca Şapkası (Çin) tek cidarlı baca doğalgaz sistemleri sertifikalı baca Şapka bacaları doğalgazın bağlatılması havalandırma kanalları baca şapkası lodos lodos şapka Kelepçe çeşitleri duvar Baca Kelepçe derece dirsek baca kelepçesi paslanmaz çelik baca muf sistem Dirsek baca davlumbaz bacası 90 Te Modul baca Sistemi merkezi sistem ısıtma Baca Valf izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz bağlatma izalasyonlu baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 59 Bugün
 1.125 Bu Hafta
 1.333 Bu Ay
 1.333 Bu Yıl
 1.333 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer