FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
sertifikalı baca baca filtre sistemleri doğalgaz Sızdırmazlık Kelepçe Doğalgaz Bacası Baca Valf izalasyonlu baca doğal gaz Şapka bacaları lodos şapka baca doğalgaz boruları sulu baca şönt baca ısınma izalasyonlu doğalgaz baca sistem merkezi sistem ısıtma izalasyonlu doğalgaz bacası Baca şapkası çin şapka havalandırma bacaları baca filitre sistemleri Tek Cidarlı baca davlumbaz baca temizliği duvar bacası doğalgaz bacası sulu baca sistemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca 45 derece dirsek izalasyonlu baca fiyatı Sızdırmazlık Silikon Conta tek cidarlı baca baca şapkası lodos ankara baca baca çeşitleri doğalgazın bağlatılması sulu baca filtresi paslanmaz Baca sistemleri kesa baca hesabı fiyatlarının altında silikon conta baca temizleme dirsek boru paslanmaz baca 45 derece te modul çelik baca paslanmaz çelik baca Redüksiyon Adaptör Çift Cidarlı Baca Baca Kelepçe doğalgaz sistemleri Jet Şapka baca imalatı imalat baca doğalgaz baca aspiratörü muf sistem doğalgaz bağlatma 90 derece dirsek doğalgaz baca fiyatları ankara baca temizleme paslanmaz baca imalatı Dirsek baca kombi ile ısınma doğalgaz ısıtma tesisatı Düz Modül çöp şutları baca temizleme malzemeleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi davlumbaz bacası baca kelepçesi 90 Te Modul filtre fiyatları Şönt baca Bacacım baca imalat fiyatları baca Sistemi Kelepçe çeşitleri duvar havalandırma kanalları Baca Şapkası (Çin) Kondens Drenaj Kabı merkezi sistemli ısınma doğalgaz kurulum işlemleri kombi ile tasarruf yöntemleri Kelepçe Çeşitleri çift çidarlı baca baca sistemleri ekonomik kullanım derece dirsek havalandırma sistemleri adaptör baca çeşitleri sulu baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 215 Bugün
 478 Bu Hafta
 1.407 Bu Ay
 9.760 Bu Yıl
 38.414 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer