FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
sulu baca fiyatlarının altında doğalgaz ısıtma tesisatı filtre fiyatları ankara baca temizleme Şönt baca doğal gaz doğalgazın bağlatılması duvar bacası paslanmaz baca çelik baca merkezi sistemli ısınma paslanmaz çelik baca Baca Şapka bacaları derece dirsek kombi ile tasarruf yöntemleri Jet Şapka merkezi sistem ısıtma çin şapka baca şapkası lodos izalasyonlu baca fiyatı 90 derece dirsek sulu baca sistemleri havalandırma bacaları baca doğalgaz boruları sulu baca filtresi havalandırma sistemleri Kondens Drenaj Kabı paslanmaz baca imalatı dirsek boru baca aspiratörü Doğalgaz Bacası Redüksiyon Adaptör 90 Te Modul çöp şutları Baca Valf izalasyonlu baca kesa baca hesabı baca kelepçesi Sabitleme Duvar Kelepçesi kombi ile ısınma izalasyonlu doğalgaz baca sistem ekonomik kullanım Sızdırmazlık Kelepçe Kelepçe Çeşitleri doğalgaz kurulum işlemleri sulu baca şönt baca Baca Kelepçe ankara baca baca temizleme paslanmaz Baca sistemleri baca temizleme malzemeleri imalat baca doğalgaz Çeşit Çeşit Baca kelepçesi 45 derece dirsek izalasyonlu doğalgaz bacası baca sistemleri baca Sistemi çift çidarlı baca silikon conta Çift Cidarlı Baca baca filtre sistemleri doğalgaz bacası Tek Cidarlı baca ısınma tek cidarlı baca baca imalat fiyatları doğalgaz baca fiyatları doğalgaz bağlatma Baca Şapkası (Çin) davlumbaz baca temizliği baca çeşitleri baca imalatı lodos şapka Sızdırmazlık Silikon Conta davlumbaz bacası Bacacım 45 derece te modul havalandırma kanalları Dirsek baca Kelepçe çeşitleri duvar doğalgaz adaptör baca çeşitleri Düz Modül muf sistem doğalgaz sistemleri baca filitre sistemleri Baca şapkası sertifikalı baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 65 Bugün
 247 Bu Hafta
 322 Bu Ay
 22.589 Bu Yıl
 51.243 Tümü
1 Çevrim içi
 

Şönt Baca

 

Şönt Baca hakkında pratik bilgiler

Bacalar Hakkında Bilgiler

TANIM:Atık gazların açık havaya atılması için binanın içine veya binaya bitişik veya Şönt kesimindehut açık havada serbest olarak baca olarak inşa edilmiş ve insaat tekniği kurallarına uygun şartları sağlayan sistemdir.

ÇEŞİTLERİ:
A- ADİ BACA
B- Şönt (ORTAK) BACA
C- MÜSTAKİL BACA

A- ADİ BACA
Birden fazla birime hizmet vermek için tasarlanmış her katta cihazların doğrudan bağlandığı bacalardır. Bu tip bacalara hiçbir Doğal gazlı ve LPG ile çalışan cihaz bağlanamaz.

 

B- Şönt Baca
Zeminden çatı üstüne çıkan bir ana şönt  baca ve bu ana bacaya bağlanan her birime (daireye eve) ait branşmanlardan meydana gelen bacalardır. Şönt baca branşman boyu 1.20cm den küçük olmamalıdır Yan yana iki branşman aynı ana şönt bacaya bağlanamazlar. Son kat baca boyu en az 4 m olmalıdır

 

C- MÜSTAKİL (ÖZ) BACA
Tek bir birime hizmet vermek için inşa edilmiş binanın bir katından çatının üstüne kadar çıkan ve diğer katlarla bağlantısı olmayan bacadır. Doğalgazlı ve LPG ile çalışan cihazların bağlana bileceği en uygun bacadır.

 

Baca Kontrolü ve Kombinin Bacaya Bağlanması

Doğalgaz Baca Çekişi: Baca içerisindeki gaz ile havanın yoğunluk farkından ortaya çıkan sonuçtur
Baca Kayıpları: Basınç kayıpları (şönt baca malzemesi,dirsekler,sızdırmazlık ve redüksiyonlar) ve Sıcaklık kayıplarıdır. (kötü ve yetersiz izolasyon, kaçaklardan bacaya soğuk hava girmesi)
Baca Problemleri: Yetersiz baca çekişi, Yoğuşma, Geri tepme

 

ASGARİ ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ

ASGARİ BACA ÇEKİŞ YÜKSEKLİĞİ 39 CM OLMALIDIR.

 

Tesisat ve Baca Bağlantısı

 

EUROTHERM ZWE 24-1 KDP Bacalı & Pilotlu Kombi
 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer