FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
imalat baca doğalgaz Kelepçe Çeşitleri sulu baca filtresi derece dirsek baca filitre sistemleri paslanmaz çelik baca merkezi sistemli ısınma sulu baca sistemleri Bacacım havalandırma kanalları Çift Cidarlı Baca Sızdırmazlık Silikon Conta paslanmaz baca imalatı doğal gaz sulu baca baca doğalgaz boruları Baca Şapkası (Çin) Baca şapkası doğalgazın bağlatılması ısınma baca şapkası lodos doğalgaz ısıtma tesisatı havalandırma bacaları baca imalatı davlumbaz baca temizliği 45 derece dirsek ankara baca çin şapka izalasyonlu baca fiyatı baca temizleme fiyatlarının altında izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz bacası baca Sistemi duvar bacası Kondens Drenaj Kabı Sızdırmazlık Kelepçe çift çidarlı baca baca çeşitleri kombi ile ısınma Tek Cidarlı baca çelik baca Şönt baca kombi ile tasarruf yöntemleri adaptör baca çeşitleri baca temizleme malzemeleri Doğalgaz Bacası Jet Şapka silikon conta Sabitleme Duvar Kelepçesi 90 derece dirsek dirsek boru çöp şutları Baca baca imalat fiyatları doğalgaz kurulum işlemleri davlumbaz bacası doğalgaz bağlatma doğalgaz ankara baca temizleme baca aspiratörü izalasyonlu doğalgaz bacası 45 derece te modul Baca Kelepçe baca filtre sistemleri sulu baca şönt baca 90 Te Modul Dirsek baca paslanmaz baca merkezi sistem ısıtma Şapka bacaları muf sistem baca sistemleri Düz Modül tek cidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar baca kelepçesi lodos şapka Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Redüksiyon Adaptör doğalgaz sistemleri kesa baca hesabı filtre fiyatları Baca Valf ekonomik kullanım izalasyonlu baca sertifikalı baca havalandırma sistemleri doğalgaz baca fiyatları paslanmaz Baca sistemleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 205 Bugün
 468 Bu Hafta
 1.397 Bu Ay
 9.750 Bu Yıl
 38.404 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,