FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
paslanmaz Baca sistemleri sulu baca filtresi baca temizleme malzemeleri çöp şutları Dirsek baca kombi ile ısınma Jet Şapka baca doğalgaz boruları Redüksiyon Adaptör baca temizleme doğalgaz sistemleri havalandırma kanalları fiyatlarının altında doğalgaz bacası davlumbaz baca temizliği doğal gaz ankara baca sertifikalı baca Baca Kelepçe Çift Cidarlı Baca Doğalgaz Bacası sulu baca baca çeşitleri 90 derece dirsek derece dirsek doğalgaz kurulum işlemleri Baca filtre fiyatları Baca Valf baca imalat fiyatları sulu baca sistemleri baca filtre sistemleri baca filitre sistemleri imalat baca doğalgaz Bacacım doğalgaz ısıtma tesisatı Şönt baca doğalgazın bağlatılması ankara baca temizleme Kelepçe Çeşitleri çift çidarlı baca davlumbaz bacası çin şapka merkezi sistemli ısınma Kondens Drenaj Kabı kesa baca hesabı havalandırma sistemleri paslanmaz çelik baca baca Sistemi izalasyonlu baca fiyatı izalasyonlu baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem sulu baca şönt baca silikon conta doğalgaz bağlatma çelik baca 45 derece dirsek Düz Modül Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Tek Cidarlı baca 90 Te Modul adaptör baca çeşitleri paslanmaz baca ekonomik kullanım baca imalatı doğalgaz tek cidarlı baca dirsek boru Sızdırmazlık Kelepçe lodos şapka Baca şapkası baca aspiratörü muf sistem duvar bacası paslanmaz baca imalatı baca sistemleri doğalgaz baca fiyatları Kelepçe çeşitleri duvar Şapka bacaları ısınma Sabitleme Duvar Kelepçesi merkezi sistem ısıtma Sızdırmazlık Silikon Conta baca kelepçesi 45 derece te modul Baca Şapkası (Çin) izalasyonlu doğalgaz bacası havalandırma bacaları kombi ile tasarruf yöntemleri baca şapkası lodos
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 151 Bugün
 151 Bu Hafta
 151 Bu Ay
 151 Bu Yıl
 151 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,