FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
ankara baca Baca paslanmaz baca baca filtre sistemleri Dirsek baca imalat baca doğalgaz 90 Te Modul paslanmaz çelik baca doğalgaz sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta çin şapka çift çidarlı baca Şapka bacaları ankara baca temizleme muf sistem çelik baca Sızdırmazlık Kelepçe baca Sistemi baca kelepçesi silikon conta sulu baca şönt baca ekonomik kullanım Çeşit Çeşit Baca kelepçesi fiyatlarının altında izalasyonlu baca sulu baca lodos şapka doğal gaz 45 derece te modul Kelepçe Çeşitleri doğalgaz bağlatma Baca şapkası Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz kurulum işlemleri paslanmaz Baca sistemleri Baca Valf Jet Şapka 90 derece dirsek sertifikalı baca baca şapkası lodos Kelepçe çeşitleri duvar Baca Kelepçe çöp şutları baca filitre sistemleri doğalgaz Redüksiyon Adaptör havalandırma kanalları baca doğalgaz boruları baca aspiratörü izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgazın bağlatılması Kondens Drenaj Kabı paslanmaz baca imalatı derece dirsek kombi ile tasarruf yöntemleri davlumbaz bacası Doğalgaz Bacası baca imalatı baca sistemleri sulu baca filtresi doğalgaz ısıtma tesisatı Bacacım duvar bacası doğalgaz bacası davlumbaz baca temizliği ısınma Şönt baca baca çeşitleri baca temizleme malzemeleri kombi ile ısınma sulu baca sistemleri Baca Şapkası (Çin) havalandırma sistemleri Çift Cidarlı Baca merkezi sistem ısıtma baca imalat fiyatları havalandırma bacaları Düz Modül Tek Cidarlı baca dirsek boru izalasyonlu doğalgaz baca sistem filtre fiyatları merkezi sistemli ısınma baca temizleme kesa baca hesabı tek cidarlı baca adaptör baca çeşitleri izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz baca fiyatları 45 derece dirsek
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 41 Bugün
 107 Bu Hafta
 107 Bu Ay
 107 Bu Yıl
 107 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,