FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
izalasyonlu doğalgaz bacası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi dirsek boru sertifikalı baca Şapka bacaları izalasyonlu doğalgaz baca sistem Sabitleme Duvar Kelepçesi paslanmaz çelik baca ankara baca Baca Kondens Drenaj Kabı Düz Modül ekonomik kullanım Baca Valf izalasyonlu baca fiyatı lodos şapka davlumbaz bacası baca şapkası lodos davlumbaz baca temizliği kesa baca hesabı baca filitre sistemleri 90 Te Modul çelik baca baca doğalgaz boruları filtre fiyatları Dirsek baca doğalgaz kurulum işlemleri muf sistem Bacacım doğalgaz baca kelepçesi havalandırma bacaları adaptör baca çeşitleri sulu baca filtresi doğalgaz baca fiyatları kombi ile ısınma imalat baca doğalgaz doğalgaz bağlatma 45 derece te modul ankara baca temizleme Baca şapkası Kelepçe Çeşitleri Jet Şapka 90 derece dirsek sulu baca şönt baca 45 derece dirsek havalandırma kanalları baca imalatı doğalgaz bacası çift çidarlı baca merkezi sistemli ısınma kombi ile tasarruf yöntemleri baca filtre sistemleri Çift Cidarlı Baca Baca Şapkası (Çin) Şönt baca baca temizleme duvar bacası Doğalgaz Bacası baca temizleme malzemeleri fiyatlarının altında derece dirsek Redüksiyon Adaptör izalasyonlu baca çin şapka Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz sistemleri tek cidarlı baca sulu baca sulu baca sistemleri baca aspiratörü paslanmaz Baca sistemleri doğalgazın bağlatılması Tek Cidarlı baca ısınma Baca Kelepçe paslanmaz baca imalatı Sızdırmazlık Kelepçe Kelepçe çeşitleri duvar merkezi sistem ısıtma çöp şutları paslanmaz baca doğalgaz ısıtma tesisatı havalandırma sistemleri doğal gaz silikon conta baca imalat fiyatları baca Sistemi baca sistemleri baca çeşitleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 124 Bugün
 800 Bu Hafta
 2.409 Bu Ay
 2.409 Bu Yıl
 2.409 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,