FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
doğal gaz doğalgaz baca fiyatları tek cidarlı baca duvar bacası Şönt baca doğalgaz ısıtma tesisatı Baca Valf baca sistemleri Şapka bacaları havalandırma sistemleri doğalgaz bacası Baca şapkası çift çidarlı baca sertifikalı baca baca imalat fiyatları 90 derece dirsek çöp şutları paslanmaz baca imalatı Sızdırmazlık Kelepçe imalat baca doğalgaz Redüksiyon Adaptör Kelepçe Çeşitleri ankara baca doğalgazın bağlatılması çelik baca baca Sistemi silikon conta Baca muf sistem ankara baca temizleme paslanmaz çelik baca merkezi sistemli ısınma Doğalgaz Bacası havalandırma bacaları baca doğalgaz boruları paslanmaz Baca sistemleri fiyatlarının altında izalasyonlu doğalgaz baca sistem çin şapka davlumbaz bacası ısınma kesa baca hesabı baca çeşitleri baca filitre sistemleri Bacacım Sabitleme Duvar Kelepçesi sulu baca izalasyonlu baca fiyatı Kelepçe çeşitleri duvar lodos şapka derece dirsek Baca Kelepçe izalasyonlu baca doğalgaz izalasyonlu doğalgaz bacası 45 derece te modul havalandırma kanalları davlumbaz baca temizliği baca imalatı doğalgaz bağlatma baca şapkası lodos baca kelepçesi adaptör baca çeşitleri Kondens Drenaj Kabı Baca Şapkası (Çin) doğalgaz kurulum işlemleri kombi ile ısınma merkezi sistem ısıtma Düz Modül 90 Te Modul Çift Cidarlı Baca sulu baca filtresi sulu baca sistemleri ekonomik kullanım baca aspiratörü 45 derece dirsek paslanmaz baca dirsek boru baca filtre sistemleri Tek Cidarlı baca filtre fiyatları baca temizleme doğalgaz sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Dirsek baca sulu baca şönt baca baca temizleme malzemeleri Jet Şapka kombi ile tasarruf yöntemleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 26 Bugün
 50 Bu Hafta
 185 Bu Ay
 185 Bu Yıl
 185 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,