FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Baca Şapkası (Çin) sulu baca şönt baca derece dirsek baca çeşitleri sulu baca filtresi baca Sistemi ankara baca temizleme doğalgaz bağlatma fiyatlarının altında doğalgaz kurulum işlemleri 45 derece te modul Redüksiyon Adaptör çelik baca davlumbaz bacası baca aspiratörü izalasyonlu baca fiyatı Baca şapkası 90 derece dirsek doğalgaz baca fiyatları filtre fiyatları muf sistem baca kelepçesi Dirsek baca paslanmaz Baca sistemleri izalasyonlu baca imalat baca doğalgaz Çift Cidarlı Baca Kondens Drenaj Kabı paslanmaz baca baca filitre sistemleri sulu baca ekonomik kullanım baca temizleme malzemeleri sertifikalı baca Bacacım davlumbaz baca temizliği Jet Şapka izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz ısıtma tesisatı ısınma doğal gaz baca filtre sistemleri baca sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi sulu baca sistemleri havalandırma sistemleri Tek Cidarlı baca Sızdırmazlık Kelepçe Doğalgaz Bacası kombi ile tasarruf yöntemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi baca imalat fiyatları çin şapka Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz sistemleri tek cidarlı baca havalandırma kanalları kesa baca hesabı paslanmaz baca imalatı silikon conta dirsek boru izalasyonlu doğalgaz bacası Baca Valf ankara baca lodos şapka baca şapkası lodos 45 derece dirsek merkezi sistemli ısınma çift çidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar Şönt baca baca temizleme Kelepçe Çeşitleri Düz Modül doğalgaz kombi ile ısınma doğalgaz bacası Şapka bacaları havalandırma bacaları Baca 90 Te Modul adaptör baca çeşitleri merkezi sistem ısıtma duvar bacası doğalgazın bağlatılması baca imalatı paslanmaz çelik baca çöp şutları baca doğalgaz boruları Baca Kelepçe
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 10 Bugün
 680 Bu Hafta
 1.192 Bu Ay
 1.192 Bu Yıl
 1.192 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,