FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
derece dirsek izalasyonlu baca fiyatı havalandırma kanalları doğalgaz kurulum işlemleri davlumbaz baca temizliği Baca Kelepçe Bacacım Kondens Drenaj Kabı baca çeşitleri baca temizleme malzemeleri çin şapka sertifikalı baca adaptör baca çeşitleri tek cidarlı baca ısınma Çift Cidarlı Baca Sabitleme Duvar Kelepçesi Redüksiyon Adaptör baca Sistemi paslanmaz çelik baca Baca Valf duvar bacası doğalgaz baca fiyatları imalat baca doğalgaz Kelepçe çeşitleri duvar 45 derece te modul silikon conta baca filtre sistemleri Dirsek baca paslanmaz baca imalatı kesa baca hesabı dirsek boru izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca imalatı Düz Modül Jet Şapka izalasyonlu doğalgaz bacası paslanmaz baca kombi ile ısınma ankara baca baca sistemleri muf sistem Tek Cidarlı baca baca aspiratörü doğalgaz sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe havalandırma sistemleri çift çidarlı baca çelik baca baca temizleme sulu baca sistemleri Baca davlumbaz bacası baca doğalgaz boruları doğalgaz bağlatma paslanmaz Baca sistemleri sulu baca havalandırma bacaları doğalgaz ısıtma tesisatı Baca şapkası merkezi sistemli ısınma Sızdırmazlık Silikon Conta doğal gaz merkezi sistem ısıtma 90 Te Modul baca filitre sistemleri izalasyonlu baca çöp şutları ekonomik kullanım Baca Şapkası (Çin) ankara baca temizleme baca kelepçesi doğalgazın bağlatılması fiyatlarının altında Çeşit Çeşit Baca kelepçesi sulu baca şönt baca Kelepçe Çeşitleri sulu baca filtresi lodos şapka 90 derece dirsek filtre fiyatları Doğalgaz Bacası doğalgaz doğalgaz bacası baca imalat fiyatları 45 derece dirsek Şapka bacaları baca şapkası lodos kombi ile tasarruf yöntemleri Şönt baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 30 Bugün
 1.096 Bu Hafta
 1.304 Bu Ay
 1.304 Bu Yıl
 1.304 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,