FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Sızdırmazlık Silikon Conta merkezi sistemli ısınma Kelepçe çeşitleri duvar imalat baca doğalgaz paslanmaz çelik baca baca temizleme malzemeleri muf sistem baca filitre sistemleri adaptör baca çeşitleri Sızdırmazlık Kelepçe Bacacım Baca Şönt baca sulu baca şönt baca havalandırma bacaları çift çidarlı baca baca doğalgaz boruları doğalgaz bağlatma dirsek boru derece dirsek doğalgaz bacası doğalgaz kurulum işlemleri 90 derece dirsek Doğalgaz Bacası 90 Te Modul doğalgaz ısıtma tesisatı 45 derece dirsek baca kelepçesi ankara baca baca şapkası lodos sulu baca doğalgaz baca fiyatları Kelepçe Çeşitleri izalasyonlu baca Şapka bacaları kombi ile tasarruf yöntemleri havalandırma sistemleri Redüksiyon Adaptör sulu baca sistemleri çelik baca Tek Cidarlı baca doğal gaz Baca Kelepçe izalasyonlu doğalgaz bacası tek cidarlı baca çöp şutları Düz Modül doğalgaz sistemleri Jet Şapka Baca Valf Dirsek baca ankara baca temizleme filtre fiyatları izalasyonlu baca fiyatı davlumbaz bacası kesa baca hesabı baca imalatı baca imalat fiyatları silikon conta ısınma baca filtre sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi sulu baca filtresi paslanmaz baca Sabitleme Duvar Kelepçesi duvar bacası paslanmaz baca imalatı merkezi sistem ısıtma Baca şapkası 45 derece te modul havalandırma kanalları fiyatlarının altında Çift Cidarlı Baca baca sistemleri baca çeşitleri baca temizleme baca Sistemi doğalgazın bağlatılması çin şapka doğalgaz izalasyonlu doğalgaz baca sistem ekonomik kullanım kombi ile ısınma Baca Şapkası (Çin) lodos şapka paslanmaz Baca sistemleri davlumbaz baca temizliği Kondens Drenaj Kabı baca aspiratörü sertifikalı baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 66 Bugün
 526 Bu Hafta
 2.018 Bu Ay
 3.027 Bu Yıl
 3.027 Tümü
1 Çevrim içi
 

Kesa Baca Hesabı

Kesa Baca Hesabı
Büyütmek için resime tıklayın
Stok Durumu: Stokda var
Ürün Kodu: A-BACA001
Oy Ortalaması: Oylanmadı

Kesa Baca Hesabı

Bacalar, ısı oluşturan sistemlerin son çıkış halkasıdır ve en önemli parçalarından biridir. Doğru boyutta ve şekilde konumlandırılmadığı takdirde, yanma neticesinde ortaya çıkan atık gaz ve külün düzgünce dışarıya çıkarılmasını sağlayamaz ve baca sisteminin çekmemesi olarak da adlandırılan ve başta yanma işleminin verimliliği olmak üzere çevredeki insanların hayati tehlikeye girmesine, yanma işleminin gerçekleştiği ortamın ve bacanın tahribatına ve fazla yakıt sarfiyatına neden olabilmektedir.

İşletmeler açısından minimum maliyet en önemli konuların başında gelmektedir. Kurulum aşamasında işi yapabilecek en iyi malzemenin en uygun fiyata tedariki önemlidir. Bacalar için de bu geçerlidir. Ancak minimum maliyetin yanında dikkate alınması gereken konular da var. Bu konular; yasal mevzuat ve standartlara uygunluk, enerjiyi verimli kullanım ki bu durum için uygun ve en etkili tasarım önemlidir, üst düzey güvenlik, çevreyi koruması gibi hususlardır.

Yoğun kullanımın olduğu sanayi tesisleri, toplu konut, fabrika gibi yapılarda konulacak olan en uygun bacaları hesaplamak için bazı kriterleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yükseklik, yanma işleminin gerçekleştiği kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın çeşidi ve miktarı, kullanılan sistemin türü ve direnci gibi etmenler kullanılması gereken optimum baca sistemini tayin etmede çok önemlidir.

Kesa programı bu tür karmaşık ve çok etmenli baca hesabını otomatik olarak yaparak kullanıcılara yarar sağlayan bir uygulamadır. Teknolojinin ve bilgisayar sistemlerinin gelişimi sayesinde artık günümüzde pek çok hesaplamada olduğu gibi uygun baca sistemini tayin etmede de bilgisayar programları kullanılmaktadır.

Özetle, konutlarda ısınma, işletmelerde de makine ve sistemlerin çalışabilmesi için yanma işlemi sonucu açığa çıkan enerjiye ihtiyaç vardır. Bu yanma işleminin sonucunda, kullanılan yakıtın türüne göre, gaz ve kül gibi atıklar açığa çıkar. Baca sistemleri sayesinde bu atıklar çevreye minimum zarar verecek şekilde dışarıya atılmalıdır. Baca sistemlerinin uygunluğu, atıkların düzgün bir şekilde dışarıya atılması, çevredeki insanların sağlık konusu, yakıt sarfiyatında verimlilik ve sistemsel ve yapısal tahribatların önüne geçme açısından çok önemlidir. Bu nedenle optimum baca sisteminin kurulması, yükseklik, kullanılan kazanın kapasitesi, kullanılan yakıtın ve sistemin türü gibi etmenlere göre belirlenir. Kesa baca hesabı gibi programlar vasıtasıyla bu hesap kolayca ve güvenli bir şekilde yapılabilmektedir.

Yorum Yaz
Adınız:


Yorumunuz: Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü            İyi

Doğrulama kodunu giriniz:

Bu ürün için ilave bir resim bulunmamaktadır.
Etiketler: kesa baca hesabı,