FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Ürün Vitrini
 
Etiket Bulutu
izalasyonlu baca çelik baca 90 Te Modul havalandırma sistemleri baca aspiratörü davlumbaz bacası muf sistem 45 derece te modul Düz Modül izalasyonlu doğalgaz baca sistem davlumbaz baca temizliği izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz bağlatma baca temizleme paslanmaz baca imalatı çift çidarlı baca Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgazın bağlatılması Bacacım izalasyonlu doğalgaz bacası kombi ile ısınma Çeşit Çeşit Baca kelepçesi havalandırma kanalları paslanmaz çelik baca havalandırma bacaları dirsek boru merkezi sistemli ısınma baca imalat fiyatları Jet Şapka ısınma derece dirsek baca sistemleri fiyatlarının altında Dirsek baca sulu baca filtresi sulu baca sistemleri sulu baca baca filitre sistemleri çin şapka baca Sistemi 90 derece dirsek lodos şapka Kelepçe Çeşitleri doğalgaz kurulum işlemleri paslanmaz baca duvar bacası baca imalatı doğalgaz Redüksiyon Adaptör doğalgaz bacası baca çeşitleri merkezi sistem ısıtma baca temizleme malzemeleri sertifikalı baca çöp şutları Sızdırmazlık Silikon Conta baca doğalgaz boruları doğalgaz baca fiyatları imalat baca doğalgaz Doğalgaz Bacası Baca şapkası kesa baca hesabı adaptör baca çeşitleri Baca Kelepçe silikon conta Tek Cidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar baca kelepçesi Kondens Drenaj Kabı doğalgaz ısıtma tesisatı Baca Şapkası (Çin) Baca Valf filtre fiyatları doğal gaz Şönt baca tek cidarlı baca ekonomik kullanım Şapka bacaları doğalgaz sistemleri Baca paslanmaz Baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe ankara baca temizleme baca şapkası lodos kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca şönt baca ankara baca 45 derece dirsek baca filtre sistemleri Çift Cidarlı Baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 108 Bugün
 1.174 Bu Hafta
 1.382 Bu Ay
 1.382 Bu Yıl
 1.382 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz ile Soğutma

 

 

Doğalgaz ile soğutma konusunda, gelişmeler olduğu için yazmak istedim,

TOYOTA AISIN doğalgaz ile çalışan VRF sistemleri Türkiye de satışı başladı. Su andaki VRF SİSTEMİNİN aynısı, bilindiği gibi VRF ler de elektrik motoru ile tahrik edilen kompresör ürettiği refregrat iç ünitelere bakır borular ile gönderiliyor. Iç ünitelerde genleşerek soğutma gerçekleştiriliyor.

Doğalgazlı VRF lerde elektrik motorunu çıkarıp yerine elektriğe göre 5 misli ucuz yakıt olan Doğal ile çalışan motor koyuyorsunuz. Sistem COP si elektrikli ile aynı. Ancak 5 misli ucuz doğalgaz olduğundan yüksek kazanç sağlıyorsunuz. Ayrıca soğutma esnasında motor ve egzozdan bedava 85 derece su veriyor.

Kışın ise verimlilik VRF den gibi düşük değil. VRF ler dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düşünce COP leri inanılmaz düşüyor. Soğutma konusunda özellikle VRF leri Ankara Diyarbakır Gaziantep gibi karasal ve soğuk olan yerlerde satılamasa çok büyük bir mühendislik hatasıdır. Müşteriler elektrikli ısıtıcı kullansa daha kazançlı çıkarlar.

Doğalgazlı klima da ise motor gövdesi ve ekzsost ile eveaparatör ısıtıldığı için COP her zaman yüksek olmaktadır.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer