FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
duvar bacası adaptör baca çeşitleri imalat baca doğalgaz çin şapka Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz Kelepçe çeşitleri duvar Bacacım derece dirsek baca aspiratörü kesa baca hesabı doğalgaz bacası baca doğalgaz boruları sertifikalı baca fiyatlarının altında 90 derece dirsek doğalgazın bağlatılması baca kelepçesi silikon conta Sızdırmazlık Silikon Conta havalandırma bacaları davlumbaz bacası sulu baca sistemleri paslanmaz Baca sistemleri Kondens Drenaj Kabı Baca Şapkası (Çin) Tek Cidarlı baca kombi ile tasarruf yöntemleri Redüksiyon Adaptör izalasyonlu baca fiyatı baca sistemleri Baca Kelepçe baca imalat fiyatları muf sistem Baca Valf baca temizleme doğalgaz bağlatma doğal gaz izalasyonlu doğalgaz baca sistem tek cidarlı baca havalandırma sistemleri merkezi sistemli ısınma baca filitre sistemleri 45 derece dirsek izalasyonlu doğalgaz bacası Dirsek baca ekonomik kullanım sulu baca çelik baca sulu baca şönt baca baca filtre sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca temizleme malzemeleri baca Sistemi izalasyonlu baca davlumbaz baca temizliği havalandırma kanalları sulu baca filtresi paslanmaz baca imalatı Baca paslanmaz baca baca şapkası lodos doğalgaz baca fiyatları lodos şapka Düz Modül doğalgaz kurulum işlemleri Baca şapkası filtre fiyatları Çift Cidarlı Baca Kelepçe Çeşitleri dirsek boru Şapka bacaları çöp şutları ankara baca baca çeşitleri Şönt baca 90 Te Modul baca imalatı kombi ile ısınma Doğalgaz Bacası paslanmaz çelik baca 45 derece te modul çift çidarlı baca Sızdırmazlık Kelepçe Jet Şapka merkezi sistem ısıtma ankara baca temizleme doğalgaz ısıtma tesisatı doğalgaz sistemleri ısınma
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 143 Bugün
 819 Bu Hafta
 2.428 Bu Ay
 2.428 Bu Yıl
 2.428 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz ile Soğutma

 

 

Doğalgaz ile soğutma konusunda, gelişmeler olduğu için yazmak istedim,

TOYOTA AISIN doğalgaz ile çalışan VRF sistemleri Türkiye de satışı başladı. Su andaki VRF SİSTEMİNİN aynısı, bilindiği gibi VRF ler de elektrik motoru ile tahrik edilen kompresör ürettiği refregrat iç ünitelere bakır borular ile gönderiliyor. Iç ünitelerde genleşerek soğutma gerçekleştiriliyor.

Doğalgazlı VRF lerde elektrik motorunu çıkarıp yerine elektriğe göre 5 misli ucuz yakıt olan Doğal ile çalışan motor koyuyorsunuz. Sistem COP si elektrikli ile aynı. Ancak 5 misli ucuz doğalgaz olduğundan yüksek kazanç sağlıyorsunuz. Ayrıca soğutma esnasında motor ve egzozdan bedava 85 derece su veriyor.

Kışın ise verimlilik VRF den gibi düşük değil. VRF ler dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düşünce COP leri inanılmaz düşüyor. Soğutma konusunda özellikle VRF leri Ankara Diyarbakır Gaziantep gibi karasal ve soğuk olan yerlerde satılamasa çok büyük bir mühendislik hatasıdır. Müşteriler elektrikli ısıtıcı kullansa daha kazançlı çıkarlar.

Doğalgazlı klima da ise motor gövdesi ve ekzsost ile eveaparatör ısıtıldığı için COP her zaman yüksek olmaktadır.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer