FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca Sistemi havalandırma kanalları baca imalat fiyatları ankara baca temizleme fiyatlarının altında doğalgaz adaptör baca çeşitleri 90 Te Modul çelik baca Düz Modül doğalgaz baca fiyatları silikon conta doğalgaz sistemleri baca temizleme baca çeşitleri lodos şapka Jet Şapka Baca Valf sulu baca çöp şutları ankara baca Redüksiyon Adaptör 45 derece te modul 90 derece dirsek paslanmaz Baca sistemleri baca şapkası lodos Bacacım Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Kelepçe Çeşitleri muf sistem Çift Cidarlı Baca baca imalatı dirsek boru davlumbaz bacası imalat baca doğalgaz baca aspiratörü baca filitre sistemleri baca temizleme malzemeleri Baca ısınma Tek Cidarlı baca paslanmaz baca imalatı doğalgaz ısıtma tesisatı Sızdırmazlık Kelepçe sulu baca sistemleri havalandırma sistemleri izalasyonlu baca paslanmaz çelik baca havalandırma bacaları ekonomik kullanım kombi ile ısınma Şönt baca izalasyonlu baca fiyatı sulu baca şönt baca paslanmaz baca Sızdırmazlık Silikon Conta çin şapka derece dirsek tek cidarlı baca doğalgaz bağlatma kesa baca hesabı baca doğalgaz boruları sertifikalı baca doğalgaz bacası kombi ile tasarruf yöntemleri merkezi sistemli ısınma doğalgaz kurulum işlemleri sulu baca filtresi Kondens Drenaj Kabı izalasyonlu doğalgaz bacası baca sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem Baca şapkası Kelepçe çeşitleri duvar Baca Şapkası (Çin) doğalgazın bağlatılması merkezi sistem ısıtma baca filtre sistemleri filtre fiyatları davlumbaz baca temizliği baca kelepçesi Dirsek baca doğal gaz duvar bacası Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca Kelepçe Doğalgaz Bacası 45 derece dirsek Şapka bacaları çift çidarlı baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 179 Bugün
 741 Bu Hafta
 1.670 Bu Ay
 10.023 Bu Yıl
 38.677 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz ile Soğutma

 

 

Doğalgaz ile soğutma konusunda, gelişmeler olduğu için yazmak istedim,

TOYOTA AISIN doğalgaz ile çalışan VRF sistemleri Türkiye de satışı başladı. Su andaki VRF SİSTEMİNİN aynısı, bilindiği gibi VRF ler de elektrik motoru ile tahrik edilen kompresör ürettiği refregrat iç ünitelere bakır borular ile gönderiliyor. Iç ünitelerde genleşerek soğutma gerçekleştiriliyor.

Doğalgazlı VRF lerde elektrik motorunu çıkarıp yerine elektriğe göre 5 misli ucuz yakıt olan Doğal ile çalışan motor koyuyorsunuz. Sistem COP si elektrikli ile aynı. Ancak 5 misli ucuz doğalgaz olduğundan yüksek kazanç sağlıyorsunuz. Ayrıca soğutma esnasında motor ve egzozdan bedava 85 derece su veriyor.

Kışın ise verimlilik VRF den gibi düşük değil. VRF ler dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düşünce COP leri inanılmaz düşüyor. Soğutma konusunda özellikle VRF leri Ankara Diyarbakır Gaziantep gibi karasal ve soğuk olan yerlerde satılamasa çok büyük bir mühendislik hatasıdır. Müşteriler elektrikli ısıtıcı kullansa daha kazançlı çıkarlar.

Doğalgazlı klima da ise motor gövdesi ve ekzsost ile eveaparatör ısıtıldığı için COP her zaman yüksek olmaktadır.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer