FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Dirsek baca Tek Cidarlı baca lodos şapka doğalgaz sistemleri doğalgazın bağlatılması çelik baca paslanmaz Baca sistemleri baca doğalgaz boruları havalandırma sistemleri çin şapka doğalgaz baca fiyatları ankara baca baca imalat fiyatları sulu baca sistemleri kombi ile ısınma derece dirsek Çeşit Çeşit Baca kelepçesi doğalgaz kurulum işlemleri Kelepçe Çeşitleri baca sistemleri paslanmaz baca imalatı duvar bacası çift çidarlı baca Sızdırmazlık Silikon Conta 90 derece dirsek Baca şapkası Çift Cidarlı Baca Baca Valf izalasyonlu baca fiyatı baca Sistemi havalandırma kanalları imalat baca doğalgaz doğalgaz bacası sertifikalı baca izalasyonlu doğalgaz bacası sulu baca şönt baca dirsek boru doğalgaz bağlatma davlumbaz bacası baca filtre sistemleri 45 derece te modul silikon conta ankara baca temizleme Şönt baca sulu baca filtresi ısınma Bacacım Doğalgaz Bacası ekonomik kullanım merkezi sistemli ısınma 90 Te Modul Jet Şapka doğalgaz ısıtma tesisatı doğal gaz baca filitre sistemleri filtre fiyatları Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca davlumbaz baca temizliği kombi ile tasarruf yöntemleri baca çeşitleri baca şapkası lodos baca aspiratörü 45 derece dirsek baca kelepçesi Baca Şapkası (Çin) baca temizleme malzemeleri tek cidarlı baca adaptör baca çeşitleri paslanmaz baca muf sistem izalasyonlu doğalgaz baca sistem Kondens Drenaj Kabı paslanmaz çelik baca sulu baca havalandırma bacaları çöp şutları baca imalatı doğalgaz Baca Kelepçe Düz Modül kesa baca hesabı izalasyonlu baca fiyatlarının altında Kelepçe çeşitleri duvar merkezi sistem ısıtma baca temizleme Şapka bacaları Sızdırmazlık Kelepçe Redüksiyon Adaptör
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 228 Bugün
 228 Bu Hafta
 228 Bu Ay
 228 Bu Yıl
 228 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz ile Soğutma

 

 

Doğalgaz ile soğutma konusunda, gelişmeler olduğu için yazmak istedim,

TOYOTA AISIN doğalgaz ile çalışan VRF sistemleri Türkiye de satışı başladı. Su andaki VRF SİSTEMİNİN aynısı, bilindiği gibi VRF ler de elektrik motoru ile tahrik edilen kompresör ürettiği refregrat iç ünitelere bakır borular ile gönderiliyor. Iç ünitelerde genleşerek soğutma gerçekleştiriliyor.

Doğalgazlı VRF lerde elektrik motorunu çıkarıp yerine elektriğe göre 5 misli ucuz yakıt olan Doğal ile çalışan motor koyuyorsunuz. Sistem COP si elektrikli ile aynı. Ancak 5 misli ucuz doğalgaz olduğundan yüksek kazanç sağlıyorsunuz. Ayrıca soğutma esnasında motor ve egzozdan bedava 85 derece su veriyor.

Kışın ise verimlilik VRF den gibi düşük değil. VRF ler dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düşünce COP leri inanılmaz düşüyor. Soğutma konusunda özellikle VRF leri Ankara Diyarbakır Gaziantep gibi karasal ve soğuk olan yerlerde satılamasa çok büyük bir mühendislik hatasıdır. Müşteriler elektrikli ısıtıcı kullansa daha kazançlı çıkarlar.

Doğalgazlı klima da ise motor gövdesi ve ekzsost ile eveaparatör ısıtıldığı için COP her zaman yüksek olmaktadır.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer