FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Ürün Vitrini
 
Etiket Bulutu
doğalgaz sistemleri dirsek boru Kelepçe çeşitleri duvar paslanmaz baca imalatı Redüksiyon Adaptör derece dirsek Çift Cidarlı Baca baca kelepçesi fiyatlarının altında Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Kondens Drenaj Kabı izalasyonlu doğalgaz baca sistem Kelepçe Çeşitleri baca imalat fiyatları kombi ile ısınma doğalgaz baca doğalgaz boruları çelik baca baca şapkası lodos Şapka bacaları davlumbaz bacası baca aspiratörü doğalgaz ısıtma tesisatı Doğalgaz Bacası Baca doğalgaz baca fiyatları sulu baca izalasyonlu baca fiyatı Baca Şapkası (Çin) havalandırma sistemleri Bacacım filtre fiyatları 45 derece te modul Düz Modül ısınma baca çeşitleri Jet Şapka Baca şapkası doğalgaz bacası silikon conta çöp şutları paslanmaz çelik baca baca temizleme baca filtre sistemleri kesa baca hesabı duvar bacası Dirsek baca tek cidarlı baca ankara baca baca imalatı lodos şapka sulu baca sistemleri doğalgaz bağlatma Baca Kelepçe merkezi sistemli ısınma sulu baca şönt baca 45 derece dirsek imalat baca doğalgaz baca filitre sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri havalandırma bacaları paslanmaz baca Baca Valf ankara baca temizleme adaptör baca çeşitleri ekonomik kullanım muf sistem çift çidarlı baca baca temizleme malzemeleri doğalgaz kurulum işlemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi Sızdırmazlık Silikon Conta izalasyonlu baca baca sistemleri baca Sistemi sertifikalı baca doğalgazın bağlatılması izalasyonlu doğalgaz bacası paslanmaz Baca sistemleri merkezi sistem ısıtma çin şapka Tek Cidarlı baca sulu baca filtresi 90 Te Modul Sızdırmazlık Kelepçe 90 derece dirsek havalandırma kanalları doğal gaz Şönt baca davlumbaz baca temizliği
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 191 Bugün
 191 Bu Hafta
 703 Bu Ay
 703 Bu Yıl
 703 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz ile Soğutma

 

 

Doğalgaz ile soğutma konusunda, gelişmeler olduğu için yazmak istedim,

TOYOTA AISIN doğalgaz ile çalışan VRF sistemleri Türkiye de satışı başladı. Su andaki VRF SİSTEMİNİN aynısı, bilindiği gibi VRF ler de elektrik motoru ile tahrik edilen kompresör ürettiği refregrat iç ünitelere bakır borular ile gönderiliyor. Iç ünitelerde genleşerek soğutma gerçekleştiriliyor.

Doğalgazlı VRF lerde elektrik motorunu çıkarıp yerine elektriğe göre 5 misli ucuz yakıt olan Doğal ile çalışan motor koyuyorsunuz. Sistem COP si elektrikli ile aynı. Ancak 5 misli ucuz doğalgaz olduğundan yüksek kazanç sağlıyorsunuz. Ayrıca soğutma esnasında motor ve egzozdan bedava 85 derece su veriyor.

Kışın ise verimlilik VRF den gibi düşük değil. VRF ler dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düşünce COP leri inanılmaz düşüyor. Soğutma konusunda özellikle VRF leri Ankara Diyarbakır Gaziantep gibi karasal ve soğuk olan yerlerde satılamasa çok büyük bir mühendislik hatasıdır. Müşteriler elektrikli ısıtıcı kullansa daha kazançlı çıkarlar.

Doğalgazlı klima da ise motor gövdesi ve ekzsost ile eveaparatör ısıtıldığı için COP her zaman yüksek olmaktadır.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer