FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Sızdırmazlık Silikon Conta merkezi sistemli ısınma sertifikalı baca izalasyonlu baca baca şapkası lodos baca doğalgaz boruları derece dirsek Düz Modül fiyatlarının altında doğalgaz ısıtma tesisatı çöp şutları tek cidarlı baca izalasyonlu doğalgaz bacası Baca Kelepçe Baca şapkası paslanmaz baca imalatı baca imalatı Doğalgaz Bacası 45 derece te modul sulu baca filtresi Jet Şapka Şönt baca muf sistem baca sistemleri 45 derece dirsek Baca havalandırma kanalları 90 Te Modul Çeşit Çeşit Baca kelepçesi lodos şapka Sızdırmazlık Kelepçe doğalgaz kurulum işlemleri merkezi sistem ısıtma Baca Şapkası (Çin) doğalgaz bacası çift çidarlı baca Kelepçe Çeşitleri havalandırma bacaları ekonomik kullanım baca kelepçesi baca aspiratörü ankara baca temizleme baca filitre sistemleri davlumbaz bacası ankara baca sulu baca şönt baca Bacacım sulu baca sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca çeşitleri kombi ile ısınma çelik baca kesa baca hesabı dirsek boru doğalgaz sistemleri imalat baca doğalgaz baca temizleme malzemeleri 90 derece dirsek baca imalat fiyatları Çift Cidarlı Baca paslanmaz baca havalandırma sistemleri baca temizleme Şapka bacaları adaptör baca çeşitleri paslanmaz Baca sistemleri izalasyonlu baca fiyatı davlumbaz baca temizliği Baca Valf doğalgaz bağlatma doğalgaz Redüksiyon Adaptör paslanmaz çelik baca Sabitleme Duvar Kelepçesi filtre fiyatları doğal gaz doğalgazın bağlatılması Dirsek baca duvar bacası ısınma Kelepçe çeşitleri duvar doğalgaz baca fiyatları baca filtre sistemleri çin şapka kombi ile tasarruf yöntemleri baca Sistemi silikon conta Kondens Drenaj Kabı sulu baca Tek Cidarlı baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 44 Bugün
 44 Bu Hafta
 44 Bu Ay
 3.346 Bu Yıl
 3.346 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz ile Soğutma

 

 

Doğalgaz ile soğutma konusunda, gelişmeler olduğu için yazmak istedim,

TOYOTA AISIN doğalgaz ile çalışan VRF sistemleri Türkiye de satışı başladı. Su andaki VRF SİSTEMİNİN aynısı, bilindiği gibi VRF ler de elektrik motoru ile tahrik edilen kompresör ürettiği refregrat iç ünitelere bakır borular ile gönderiliyor. Iç ünitelerde genleşerek soğutma gerçekleştiriliyor.

Doğalgazlı VRF lerde elektrik motorunu çıkarıp yerine elektriğe göre 5 misli ucuz yakıt olan Doğal ile çalışan motor koyuyorsunuz. Sistem COP si elektrikli ile aynı. Ancak 5 misli ucuz doğalgaz olduğundan yüksek kazanç sağlıyorsunuz. Ayrıca soğutma esnasında motor ve egzozdan bedava 85 derece su veriyor.

Kışın ise verimlilik VRF den gibi düşük değil. VRF ler dış ortam sıcaklığı 5 derecenin altına düşünce COP leri inanılmaz düşüyor. Soğutma konusunda özellikle VRF leri Ankara Diyarbakır Gaziantep gibi karasal ve soğuk olan yerlerde satılamasa çok büyük bir mühendislik hatasıdır. Müşteriler elektrikli ısıtıcı kullansa daha kazançlı çıkarlar.

Doğalgazlı klima da ise motor gövdesi ve ekzsost ile eveaparatör ısıtıldığı için COP her zaman yüksek olmaktadır.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer