FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
doğalgaz kurulum işlemleri Kelepçe Çeşitleri çift çidarlı baca Tek Cidarlı baca sulu baca şönt baca doğalgaz bacası doğalgazın bağlatılması muf sistem doğalgaz bağlatma ekonomik kullanım doğalgaz baca şapkası lodos Baca Valf baca filitre sistemleri Bacacım izalasyonlu doğalgaz bacası ankara baca doğalgaz sistemleri dirsek boru Kondens Drenaj Kabı silikon conta doğalgaz baca fiyatları filtre fiyatları 45 derece dirsek ısınma çelik baca paslanmaz Baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe sulu baca filtresi 90 Te Modul Jet Şapka lodos şapka Çeşit Çeşit Baca kelepçesi merkezi sistemli ısınma havalandırma kanalları doğal gaz fiyatlarının altında ankara baca temizleme çöp şutları Baca şapkası Şapka bacaları adaptör baca çeşitleri kombi ile tasarruf yöntemleri 90 derece dirsek doğalgaz ısıtma tesisatı paslanmaz baca baca aspiratörü Şönt baca paslanmaz çelik baca havalandırma bacaları kesa baca hesabı baca imalat fiyatları sertifikalı baca Sızdırmazlık Silikon Conta Doğalgaz Bacası izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca kelepçesi baca doğalgaz boruları baca çeşitleri sulu baca Kelepçe çeşitleri duvar Baca 45 derece te modul Baca Kelepçe Çift Cidarlı Baca izalasyonlu baca fiyatı imalat baca doğalgaz baca temizleme davlumbaz baca temizliği baca filtre sistemleri merkezi sistem ısıtma Baca Şapkası (Çin) baca imalatı davlumbaz bacası kombi ile ısınma sulu baca sistemleri baca Sistemi izalasyonlu baca Düz Modül havalandırma sistemleri paslanmaz baca imalatı Redüksiyon Adaptör baca temizleme malzemeleri çin şapka Sabitleme Duvar Kelepçesi duvar bacası tek cidarlı baca Dirsek baca baca sistemleri derece dirsek
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 74 Bugün
 74 Bu Hafta
 685 Bu Ay
 3.987 Bu Yıl
 3.987 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca Şapkası (Lodos)

 

Lodos Baca Şapkası

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban bacaya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkası da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkası ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası 

Sıralama:
Baca Şapkası (Lodos)
Baca Şapkası (Lodos)
BACA-10