FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
90 Te Modul paslanmaz çelik baca çelik baca doğalgaz baca fiyatları Kelepçe çeşitleri duvar Sızdırmazlık Silikon Conta Sızdırmazlık Kelepçe doğalgaz ısıtma tesisatı paslanmaz baca doğalgaz Bacacım Şönt baca Doğalgaz Bacası duvar bacası baca kelepçesi Dirsek baca çift çidarlı baca kesa baca hesabı kombi ile ısınma baca temizleme havalandırma sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğal gaz derece dirsek baca imalat fiyatları Baca Kelepçe Kondens Drenaj Kabı 45 derece te modul Kelepçe Çeşitleri davlumbaz bacası ankara baca temizleme Düz Modül davlumbaz baca temizliği Şapka bacaları imalat baca doğalgaz merkezi sistemli ısınma çöp şutları silikon conta Çift Cidarlı Baca doğalgaz bağlatma sulu baca sistemleri Baca Valf sertifikalı baca baca şapkası lodos izalasyonlu baca baca imalatı ekonomik kullanım sulu baca baca Sistemi sulu baca şönt baca Tek Cidarlı baca Jet Şapka fiyatlarının altında doğalgaz kurulum işlemleri lodos şapka paslanmaz baca imalatı izalasyonlu doğalgaz bacası baca çeşitleri Redüksiyon Adaptör Baca şapkası baca doğalgaz boruları paslanmaz Baca sistemleri filtre fiyatları Baca Baca Şapkası (Çin) kombi ile tasarruf yöntemleri baca aspiratörü adaptör baca çeşitleri Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi havalandırma bacaları doğalgaz bacası ısınma baca filitre sistemleri baca sistemleri izalasyonlu baca fiyatı tek cidarlı baca ankara baca havalandırma kanalları baca filtre sistemleri dirsek boru doğalgazın bağlatılması 90 derece dirsek muf sistem baca temizleme malzemeleri merkezi sistem ısıtma 45 derece dirsek sulu baca filtresi çin şapka
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 28 Bugün
 85 Bu Hafta
 28 Bu Ay
 2.620 Bu Yıl
 2.620 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca Şapkası (Lodos)

 

Lodos Baca Şapkası

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban bacaya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkası da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkası ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası 

Sıralama:
Baca Şapkası (Lodos)
Baca Şapkası (Lodos)
BACA-10