FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
doğalgaz bağlatma lodos şapka sulu baca filtresi paslanmaz baca imalatı duvar bacası ısınma baca doğalgaz boruları baca kelepçesi paslanmaz baca baca sistemleri havalandırma kanalları havalandırma bacaları doğalgazın bağlatılması çin şapka imalat baca doğalgaz Çift Cidarlı Baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz bacası doğal gaz davlumbaz bacası kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz bacası Kelepçe Çeşitleri baca çeşitleri Düz Modül çift çidarlı baca sulu baca baca temizleme malzemeleri havalandırma sistemleri izalasyonlu baca fiyatı çöp şutları 90 derece dirsek baca Sistemi filtre fiyatları Şönt baca Baca Şapkası (Çin) merkezi sistem ısıtma baca şapkası lodos silikon conta baca imalatı tek cidarlı baca Şapka bacaları davlumbaz baca temizliği paslanmaz Baca sistemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca Kelepçe dirsek boru Baca ankara baca temizleme doğalgaz doğalgaz baca fiyatları Doğalgaz Bacası doğalgaz ısıtma tesisatı merkezi sistemli ısınma Kelepçe çeşitleri duvar Bacacım sulu baca sistemleri baca filitre sistemleri Baca şapkası 90 Te Modul ankara baca doğalgaz sistemleri sertifikalı baca Dirsek baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem ekonomik kullanım Baca Valf adaptör baca çeşitleri kesa baca hesabı derece dirsek doğalgaz kurulum işlemleri Tek Cidarlı baca kombi ile ısınma Redüksiyon Adaptör paslanmaz çelik baca baca filtre sistemleri Jet Şapka çelik baca Sızdırmazlık Kelepçe Sızdırmazlık Silikon Conta sulu baca şönt baca fiyatlarının altında baca aspiratörü Kondens Drenaj Kabı 45 derece dirsek izalasyonlu baca muf sistem baca imalat fiyatları 45 derece te modul baca temizleme
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 74 Bugün
 207 Bu Hafta
 207 Bu Ay
 207 Bu Yıl
 207 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca Şapkası (Lodos)

 

Lodos Baca Şapkası

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban bacaya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkası da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkası ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası 

Sıralama:
Baca Şapkası (Lodos)
Baca Şapkası (Lodos)
BACA-10