FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Doğalgaz Bacası duvar bacası sulu baca doğalgaz ısıtma tesisatı sulu baca şönt baca Düz Modül filtre fiyatları Baca Şapkası (Çin) Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Sızdırmazlık Kelepçe baca çeşitleri kombi ile ısınma baca kelepçesi baca Sistemi 90 derece dirsek doğalgaz kurulum işlemleri 45 derece te modul kesa baca hesabı baca temizleme Şapka bacaları silikon conta doğalgaz bacası izalasyonlu baca fiyatı davlumbaz bacası merkezi sistemli ısınma izalasyonlu baca Baca Valf Şönt baca fiyatlarının altında baca temizleme malzemeleri sulu baca sistemleri paslanmaz baca tek cidarlı baca doğalgazın bağlatılması Sabitleme Duvar Kelepçesi havalandırma bacaları baca imalatı ankara baca temizleme Dirsek baca kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz sistemleri çöp şutları havalandırma sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem Baca ısınma doğalgaz baca fiyatları sertifikalı baca paslanmaz baca imalatı ekonomik kullanım lodos şapka baca aspiratörü çin şapka 45 derece dirsek havalandırma kanalları baca imalat fiyatları baca sistemleri baca filitre sistemleri adaptör baca çeşitleri merkezi sistem ısıtma Baca Kelepçe Bacacım Tek Cidarlı baca derece dirsek paslanmaz çelik baca Redüksiyon Adaptör Baca şapkası izalasyonlu doğalgaz bacası Sızdırmazlık Silikon Conta baca filtre sistemleri Kondens Drenaj Kabı Kelepçe Çeşitleri sulu baca filtresi muf sistem baca şapkası lodos imalat baca doğalgaz çelik baca paslanmaz Baca sistemleri davlumbaz baca temizliği Jet Şapka Çift Cidarlı Baca 90 Te Modul dirsek boru doğal gaz doğalgaz ankara baca Kelepçe çeşitleri duvar baca doğalgaz boruları çift çidarlı baca doğalgaz bağlatma
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 235 Bugün
 498 Bu Hafta
 1.427 Bu Ay
 9.780 Bu Yıl
 38.434 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca Şapkası (Lodos)

 

Lodos Baca Şapkası

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban bacaya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkası da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkası ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası 

Sıralama:
Baca Şapkası (Lodos)
Baca Şapkası (Lodos)
BACA-10