FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca temizleme 45 derece te modul Tek Cidarlı baca Kelepçe Çeşitleri merkezi sistem ısıtma çin şapka baca doğalgaz boruları Şapka bacaları silikon conta izalasyonlu baca davlumbaz bacası davlumbaz baca temizliği baca filtre sistemleri ankara baca temizleme Baca imalat baca doğalgaz Kondens Drenaj Kabı doğalgaz bağlatma filtre fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe kombi ile tasarruf yöntemleri çöp şutları baca temizleme malzemeleri doğalgaz baca fiyatları doğalgaz sistemleri 90 Te Modul doğalgaz izalasyonlu doğalgaz baca sistem paslanmaz baca imalatı Baca Şapkası (Çin) Şönt baca ekonomik kullanım doğalgaz bacası ısınma baca çeşitleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi doğalgaz kurulum işlemleri tek cidarlı baca Baca şapkası sulu baca izalasyonlu doğalgaz bacası Sızdırmazlık Silikon Conta Baca Kelepçe sulu baca sistemleri Jet Şapka duvar bacası paslanmaz çelik baca derece dirsek baca imalatı doğalgaz ısıtma tesisatı kombi ile ısınma Düz Modül sulu baca filtresi Çift Cidarlı Baca ankara baca çelik baca havalandırma kanalları Doğalgaz Bacası lodos şapka kesa baca hesabı havalandırma sistemleri Kelepçe çeşitleri duvar paslanmaz baca Dirsek baca baca aspiratörü sulu baca şönt baca baca filitre sistemleri adaptör baca çeşitleri muf sistem fiyatlarının altında Bacacım havalandırma bacaları çift çidarlı baca baca Sistemi Baca Valf doğal gaz sertifikalı baca baca kelepçesi doğalgazın bağlatılması 90 derece dirsek dirsek boru Redüksiyon Adaptör baca şapkası lodos merkezi sistemli ısınma baca sistemleri baca imalat fiyatları paslanmaz Baca sistemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi izalasyonlu baca fiyatı 45 derece dirsek
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 50 Bugün
 50 Bu Hafta
 50 Bu Ay
 50 Bu Yıl
 50 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca Şapkası (Lodos)

 

Lodos Baca Şapkası

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban bacaya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkası da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkası ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası 

Sıralama:
Baca Şapkası (Lodos)
Baca Şapkası (Lodos)
BACA-10