FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
45 derece dirsek doğalgaz kurulum işlemleri ekonomik kullanım baca imalatı baca Sistemi çelik baca Düz Modül Kelepçe çeşitleri duvar filtre fiyatları baca doğalgaz boruları ankara baca temizleme baca sistemleri Redüksiyon Adaptör izalasyonlu doğalgaz bacası Çift Cidarlı Baca havalandırma sistemleri baca filtre sistemleri Baca Valf Tek Cidarlı baca izalasyonlu baca izalasyonlu baca fiyatı sulu baca şönt baca duvar bacası baca aspiratörü Baca şapkası kesa baca hesabı tek cidarlı baca baca çeşitleri doğalgaz bağlatma sulu baca filtresi Bacacım ısınma dirsek boru Şönt baca çöp şutları Kelepçe Çeşitleri doğalgaz baca fiyatları Dirsek baca doğal gaz sulu baca baca temizleme malzemeleri paslanmaz çelik baca kombi ile ısınma havalandırma kanalları doğalgaz bacası Baca lodos şapka çift çidarlı baca Sızdırmazlık Silikon Conta paslanmaz baca 90 derece dirsek sertifikalı baca derece dirsek sulu baca sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem davlumbaz bacası paslanmaz baca imalatı paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı davlumbaz baca temizliği baca şapkası lodos Çeşit Çeşit Baca kelepçesi fiyatlarının altında merkezi sistemli ısınma Jet Şapka havalandırma bacaları 45 derece te modul baca temizleme imalat baca doğalgaz baca imalat fiyatları doğalgaz sistemleri doğalgazın bağlatılması Kondens Drenaj Kabı Şapka bacaları 90 Te Modul baca kelepçesi silikon conta çin şapka adaptör baca çeşitleri kombi ile tasarruf yöntemleri baca filitre sistemleri Doğalgaz Bacası merkezi sistem ısıtma Sabitleme Duvar Kelepçesi muf sistem Baca Şapkası (Çin) ankara baca doğalgaz Sızdırmazlık Kelepçe Baca Kelepçe
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 60 Bugün
 60 Bu Hafta
 60 Bu Ay
 60 Bu Yıl
 60 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer