FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
doğalgaz Doğalgaz Bacası paslanmaz çelik baca derece dirsek baca temizleme baca sistemleri doğalgazın bağlatılması kesa baca hesabı doğalgaz bağlatma ekonomik kullanım merkezi sistemli ısınma duvar bacası 90 Te Modul Düz Modül doğalgaz baca fiyatları Kelepçe çeşitleri duvar baca aspiratörü muf sistem kombi ile tasarruf yöntemleri ısınma doğalgaz ısıtma tesisatı Bacacım baca doğalgaz boruları havalandırma bacaları paslanmaz baca Sabitleme Duvar Kelepçesi havalandırma sistemleri Şönt baca Sızdırmazlık Kelepçe baca kelepçesi doğalgaz sistemleri dirsek boru doğal gaz çift çidarlı baca silikon conta Redüksiyon Adaptör merkezi sistem ısıtma davlumbaz bacası kombi ile ısınma izalasyonlu baca fiyatı paslanmaz Baca sistemleri adaptör baca çeşitleri Jet Şapka Baca Kelepçe ankara baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem Kelepçe Çeşitleri Şapka bacaları baca filitre sistemleri ankara baca temizleme izalasyonlu baca baca imalatı Dirsek baca baca temizleme malzemeleri sulu baca sistemleri davlumbaz baca temizliği Baca şapkası çöp şutları sulu baca paslanmaz baca imalatı doğalgaz kurulum işlemleri baca imalat fiyatları filtre fiyatları Sızdırmazlık Silikon Conta baca çeşitleri Kondens Drenaj Kabı imalat baca doğalgaz sulu baca şönt baca fiyatlarının altında doğalgaz bacası sertifikalı baca baca filtre sistemleri 45 derece dirsek lodos şapka izalasyonlu doğalgaz bacası Baca 90 derece dirsek tek cidarlı baca baca şapkası lodos Baca Şapkası (Çin) çin şapka Baca Valf 45 derece te modul baca Sistemi Tek Cidarlı baca sulu baca filtresi Çeşit Çeşit Baca kelepçesi çelik baca Çift Cidarlı Baca havalandırma kanalları
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 119 Bugün
 272 Bu Hafta
 272 Bu Ay
 272 Bu Yıl
 272 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer