FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Baca Valf doğal gaz Düz Modül izalasyonlu baca fiyatı ankara baca temizleme doğalgaz kurulum işlemleri fiyatlarının altında Sızdırmazlık Kelepçe 90 derece dirsek Sızdırmazlık Silikon Conta paslanmaz baca imalatı doğalgaz bacası Bacacım baca filtre sistemleri Kondens Drenaj Kabı sulu baca filtresi 45 derece te modul Dirsek baca havalandırma sistemleri doğalgazın bağlatılması doğalgaz sistemleri baca temizleme malzemeleri Kelepçe Çeşitleri Şapka bacaları çelik baca sulu baca şönt baca baca şapkası lodos baca Sistemi havalandırma kanalları baca doğalgaz boruları Kelepçe çeşitleri duvar Şönt baca 90 Te Modul davlumbaz baca temizliği Baca paslanmaz Baca sistemleri Tek Cidarlı baca doğalgaz ısıtma tesisatı 45 derece dirsek Jet Şapka kombi ile ısınma Baca Şapkası (Çin) sertifikalı baca sulu baca sistemleri çin şapka baca imalatı paslanmaz çelik baca duvar bacası Baca Kelepçe derece dirsek Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca şapkası izalasyonlu baca davlumbaz bacası havalandırma bacaları çift çidarlı baca tek cidarlı baca baca temizleme imalat baca doğalgaz dirsek boru ısınma izalasyonlu doğalgaz bacası paslanmaz baca kombi ile tasarruf yöntemleri baca çeşitleri silikon conta ekonomik kullanım izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz baca imalat fiyatları merkezi sistem ısıtma ankara baca baca aspiratörü Doğalgaz Bacası filtre fiyatları muf sistem baca sistemleri merkezi sistemli ısınma Çift Cidarlı Baca doğalgaz baca fiyatları doğalgaz bağlatma Çeşit Çeşit Baca kelepçesi lodos şapka baca kelepçesi sulu baca kesa baca hesabı adaptör baca çeşitleri çöp şutları Redüksiyon Adaptör baca filitre sistemleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 42 Bugün
 712 Bu Hafta
 1.224 Bu Ay
 1.224 Bu Yıl
 1.224 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer