FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
45 derece te modul çift çidarlı baca izalasyonlu baca fiyatı çin şapka 90 derece dirsek havalandırma kanalları Dirsek baca Kondens Drenaj Kabı baca doğalgaz boruları baca temizleme sulu baca şönt baca baca filitre sistemleri baca filtre sistemleri derece dirsek kombi ile ısınma baca Sistemi Sabitleme Duvar Kelepçesi Redüksiyon Adaptör Baca Şapkası (Çin) havalandırma sistemleri doğalgaz bacası paslanmaz çelik baca doğalgazın bağlatılması ankara baca doğalgaz sistemleri fiyatlarının altında adaptör baca çeşitleri sertifikalı baca sulu baca merkezi sistem ısıtma filtre fiyatları lodos şapka Baca doğalgaz ısıtma tesisatı doğal gaz baca çeşitleri Çift Cidarlı Baca Sızdırmazlık Kelepçe baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz baca fiyatları Jet Şapka çelik baca merkezi sistemli ısınma duvar bacası baca aspiratörü Baca Kelepçe Şapka bacaları Baca Valf doğalgaz Baca şapkası baca temizleme malzemeleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi dirsek boru kombi ile tasarruf yöntemleri Şönt baca davlumbaz bacası silikon conta muf sistem Doğalgaz Bacası Tek Cidarlı baca sulu baca sistemleri baca imalatı izalasyonlu baca baca imalat fiyatları tek cidarlı baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem kesa baca hesabı imalat baca doğalgaz paslanmaz baca paslanmaz Baca sistemleri baca sistemleri doğalgaz bağlatma Kelepçe çeşitleri duvar havalandırma bacaları çöp şutları 90 Te Modul sulu baca filtresi ankara baca temizleme Düz Modül baca şapkası lodos davlumbaz baca temizliği ısınma ekonomik kullanım 45 derece dirsek paslanmaz baca imalatı Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz kurulum işlemleri Bacacım Kelepçe Çeşitleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 217 Bugün
 217 Bu Hafta
 4.314 Bu Ay
 8.160 Bu Yıl
 36.814 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer