FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Sabitleme Duvar Kelepçesi baca temizleme malzemeleri baca doğalgaz boruları doğalgaz ısıtma tesisatı davlumbaz baca temizliği Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca imalat fiyatları filtre fiyatları Şönt baca sulu baca filtresi paslanmaz çelik baca havalandırma sistemleri kombi ile ısınma derece dirsek ısınma Kelepçe Çeşitleri doğalgaz kurulum işlemleri merkezi sistem ısıtma fiyatlarının altında kombi ile tasarruf yöntemleri Baca Kelepçe paslanmaz baca Jet Şapka Baca baca filtre sistemleri Düz Modül Redüksiyon Adaptör adaptör baca çeşitleri paslanmaz baca imalatı çelik baca çöp şutları imalat baca doğalgaz davlumbaz bacası sulu baca 90 Te Modul izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz bağlatma ankara baca sulu baca sistemleri doğalgaz baca aspiratörü merkezi sistemli ısınma baca imalatı Çift Cidarlı Baca doğalgaz baca fiyatları kesa baca hesabı duvar bacası Şapka bacaları Bacacım paslanmaz Baca sistemleri ankara baca temizleme baca çeşitleri izalasyonlu baca 45 derece dirsek Kelepçe çeşitleri duvar muf sistem Sızdırmazlık Kelepçe izalasyonlu doğalgaz bacası Kondens Drenaj Kabı baca filitre sistemleri Baca Valf tek cidarlı baca havalandırma kanalları baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz baca sistem Doğalgaz Bacası 45 derece te modul doğalgaz bacası baca şapkası lodos doğalgaz sistemleri dirsek boru Baca Şapkası (Çin) havalandırma bacaları Baca şapkası doğal gaz lodos şapka Dirsek baca Sızdırmazlık Silikon Conta çin şapka baca Sistemi silikon conta Tek Cidarlı baca baca temizleme doğalgazın bağlatılması çift çidarlı baca sertifikalı baca 90 derece dirsek sulu baca şönt baca ekonomik kullanım baca sistemleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 136 Bugün
 202 Bu Hafta
 202 Bu Ay
 202 Bu Yıl
 202 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer