FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
doğalgaz bacası Baca Kelepçe havalandırma sistemleri havalandırma kanalları kombi ile tasarruf yöntemleri baca filtre sistemleri baca imalat fiyatları merkezi sistem ısıtma doğal gaz paslanmaz baca çelik baca ısınma imalat baca doğalgaz 45 derece dirsek Dirsek baca Kelepçe çeşitleri duvar paslanmaz Baca sistemleri dirsek boru tek cidarlı baca Kelepçe Çeşitleri baca şapkası lodos baca temizleme malzemeleri fiyatlarının altında doğalgaz izalasyonlu baca paslanmaz çelik baca Şönt baca duvar bacası sulu baca şönt baca sulu baca Sızdırmazlık Kelepçe 90 derece dirsek davlumbaz baca temizliği Doğalgaz Bacası Redüksiyon Adaptör baca aspiratörü izalasyonlu doğalgaz bacası Baca ekonomik kullanım doğalgaz baca fiyatları Jet Şapka Şapka bacaları baca doğalgaz boruları 90 Te Modul Baca şapkası izalasyonlu baca fiyatı merkezi sistemli ısınma adaptör baca çeşitleri doğalgaz sistemleri doğalgaz kurulum işlemleri silikon conta çöp şutları derece dirsek baca Sistemi ankara baca sertifikalı baca Bacacım Baca Şapkası (Çin) baca kelepçesi ankara baca temizleme doğalgaz bağlatma doğalgazın bağlatılması baca filitre sistemleri sulu baca filtresi baca imalatı kombi ile ısınma havalandırma bacaları Çift Cidarlı Baca Tek Cidarlı baca muf sistem baca sistemleri filtre fiyatları çift çidarlı baca kesa baca hesabı çin şapka izalasyonlu doğalgaz baca sistem Kondens Drenaj Kabı 45 derece te modul paslanmaz baca imalatı baca temizleme doğalgaz ısıtma tesisatı Baca Valf baca çeşitleri davlumbaz bacası Sızdırmazlık Silikon Conta lodos şapka Çeşit Çeşit Baca kelepçesi sulu baca sistemleri Düz Modül Sabitleme Duvar Kelepçesi
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 145 Bugün
 1.211 Bu Hafta
 1.419 Bu Ay
 1.419 Bu Yıl
 1.419 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer