FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca kelepçesi Kelepçe Çeşitleri izalasyonlu baca fiyatı doğalgaz izalasyonlu doğalgaz baca sistem paslanmaz çelik baca sulu baca filtresi Çift Cidarlı Baca Şönt baca havalandırma kanalları paslanmaz baca imalatı derece dirsek Sızdırmazlık Kelepçe izalasyonlu doğalgaz bacası çin şapka davlumbaz baca temizliği Baca şapkası merkezi sistemli ısınma baca Sistemi kombi ile ısınma baca temizleme malzemeleri Kelepçe çeşitleri duvar baca doğalgaz boruları doğalgaz baca fiyatları Baca kesa baca hesabı izalasyonlu baca Doğalgaz Bacası Bacacım 45 derece te modul doğalgaz kurulum işlemleri dirsek boru doğalgaz bacası çift çidarlı baca sulu baca sistemleri davlumbaz bacası duvar bacası Sızdırmazlık Silikon Conta Baca Kelepçe ankara baca Dirsek baca baca aspiratörü adaptör baca çeşitleri havalandırma sistemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgazın bağlatılması baca imalat fiyatları çelik baca 90 Te Modul Jet Şapka sertifikalı baca baca çeşitleri silikon conta doğalgaz bağlatma Düz Modül doğalgaz sistemleri çöp şutları baca filitre sistemleri Şapka bacaları baca sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı Tek Cidarlı baca Redüksiyon Adaptör filtre fiyatları 90 derece dirsek Baca Valf baca şapkası lodos imalat baca doğalgaz paslanmaz baca baca temizleme sulu baca şönt baca lodos şapka fiyatlarının altında baca imalatı ankara baca temizleme merkezi sistem ısıtma ekonomik kullanım paslanmaz Baca sistemleri ısınma muf sistem doğal gaz baca filtre sistemleri tek cidarlı baca sulu baca 45 derece dirsek Kondens Drenaj Kabı havalandırma bacaları Baca Şapkası (Çin) kombi ile tasarruf yöntemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 82 Bugün
 82 Bu Hafta
 693 Bu Ay
 3.995 Bu Yıl
 3.995 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer