FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
çin şapka Baca Şapkası (Çin) doğalgazın bağlatılması baca imalatı merkezi sistemli ısınma ısınma baca temizleme Redüksiyon Adaptör Tek Cidarlı baca filtre fiyatları baca temizleme malzemeleri derece dirsek merkezi sistem ısıtma muf sistem Şapka bacaları paslanmaz baca imalatı baca filitre sistemleri Baca Valf 45 derece te modul ankara baca havalandırma sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca sistemleri baca doğalgaz boruları sertifikalı baca doğalgaz bacası kombi ile tasarruf yöntemleri Jet Şapka çöp şutları izalasyonlu baca fiyatı Sızdırmazlık Kelepçe sulu baca sistemleri baca imalat fiyatları imalat baca doğalgaz tek cidarlı baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi ekonomik kullanım sulu baca davlumbaz bacası Kelepçe çeşitleri duvar baca şapkası lodos Doğalgaz Bacası doğalgaz baca fiyatları Kelepçe Çeşitleri 45 derece dirsek dirsek boru izalasyonlu baca havalandırma bacaları doğalgaz kurulum işlemleri Sızdırmazlık Silikon Conta 90 derece dirsek davlumbaz baca temizliği kesa baca hesabı Çift Cidarlı Baca baca filtre sistemleri izalasyonlu doğalgaz bacası Sabitleme Duvar Kelepçesi havalandırma kanalları silikon conta Bacacım lodos şapka doğalgaz Baca şapkası Kondens Drenaj Kabı paslanmaz baca sulu baca şönt baca doğalgaz sistemleri 90 Te Modul baca kelepçesi baca çeşitleri çelik baca Baca Kelepçe Baca paslanmaz çelik baca doğalgaz bağlatma paslanmaz Baca sistemleri ankara baca temizleme duvar bacası çift çidarlı baca doğalgaz ısıtma tesisatı baca Sistemi Şönt baca adaptör baca çeşitleri Dirsek baca Düz Modül fiyatlarının altında doğal gaz kombi ile ısınma baca aspiratörü sulu baca filtresi
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 75 Bugün
 132 Bu Hafta
 75 Bu Ay
 2.667 Bu Yıl
 2.667 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca şapkaları

 

Lodos Baca Şapkaları

Lodos bacaları özellikle kıyı bölgelerde daha çok ihtiyaç duyulurlar. lodos: kuzey afrika’daki yüksek basınç ve hazar denizi’ndeki alçak basınç sonucu oluşur. 

Marmara,  Ege ve Akdeniz bölgelerinde etkilidir. Akdeniz’den geldiği için nemli ve sıcaktır. iç kesimlere sokulurken yükseltinin etkisiyle soğuyarak yağışa neden olur. kış mevsiminde etkili olduğu bölgelerde, sıcaklığı artırarak kar erimelerine neden olur. Lodos ülkemizde en sert esen rüzgarlar dan biridir.

Lodos bacaları hava aktarmalı bacalardır. Gövdeleri her baca gibi hava alır fakat, havayı dışarıya aktarmaya yönelik bir gövdeleri vardır. Giren havayı direk dışarıya tekrar aktarır. İçeriye minimum miktarda hava alırlar. Lodos bacalarında taban baca şapkalarına ya yapıştırıcı bir malzeme ile sabitlenir ve diğer malzemelerin birbirini kenetleme özelliği olmasından ötürü herhangi bir yapıştırıcı gerektirmez. 

Lodos bacaları büyüklük ve küçüklüklerine göre 27 elemanlı  ve 53 elamanlı olabilirler. Lodos bacalarına piyasada alman baca şapkaları da denir. Lodos baca şapkaları diğer baca şapkalarına oranla daha sağlıklı ve daha estetik görünmelerinden ötürü daha çok tercih edilirler.

Lodos baca şapkaları ölçüleri

Lodos baca şapkaları ölçüleri aşağıdaki gibidir. Bu ölçüler haricinde üretim yoktur.

50*50 Lodos Bacası – 

58*58 Lodos Bacası – 

50*60 Lodos Bacası – 

62*62 Lodos Bacası -                  

64*72 Lodos Bacası  - 

70*70 Lodos Bacası –

50*80 Lodos Bacası – 

50*90 Lodos Bacası -                 

60*80 Lodos Bacası – 

50*100 Lodos Bacası -  

60*90 Lodos Bacası – 

60*100 Lodos Bacası            

76*107 Lodos Bacası – 

80*80 Lodos Bacası – 

90*90 Lodos Bacası – 

100* 100 Lodos Bacası   

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer