FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
izalasyonlu doğalgaz bacası çin şapka duvar bacası doğalgazın bağlatılması Çift Cidarlı Baca kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca sulu baca filtresi ankara baca davlumbaz bacası merkezi sistem ısıtma Baca Şapkası (Çin) ekonomik kullanım Sızdırmazlık Kelepçe davlumbaz baca temizliği baca kelepçesi ısınma çöp şutları Baca paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz sistemleri Baca Valf doğalgaz kurulum işlemleri doğalgaz ısıtma tesisatı izalasyonlu baca fiyatı muf sistem doğalgaz doğalgaz bağlatma çelik baca baca şapkası lodos sulu baca şönt baca baca temizleme malzemeleri Şapka bacaları Tek Cidarlı baca dirsek boru lodos şapka havalandırma kanalları Baca şapkası kombi ile ısınma silikon conta baca Sistemi havalandırma bacaları baca aspiratörü Kelepçe çeşitleri duvar sulu baca sistemleri 90 derece dirsek çift çidarlı baca sertifikalı baca izalasyonlu baca baca çeşitleri merkezi sistemli ısınma 90 Te Modul Dirsek baca Kondens Drenaj Kabı baca filtre sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta Jet Şapka izalasyonlu doğalgaz baca sistem Şönt baca baca filitre sistemleri fiyatlarının altında imalat baca doğalgaz paslanmaz çelik baca 45 derece dirsek 45 derece te modul tek cidarlı baca adaptör baca çeşitleri kesa baca hesabı Doğalgaz Bacası havalandırma sistemleri filtre fiyatları Sabitleme Duvar Kelepçesi baca temizleme baca imalatı baca imalat fiyatları Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Redüksiyon Adaptör paslanmaz baca imalatı Baca Kelepçe derece dirsek paslanmaz baca doğal gaz baca sistemleri ankara baca temizleme doğalgaz bacası Bacacım doğalgaz baca fiyatları Düz Modül baca doğalgaz boruları Kelepçe Çeşitleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 55 Bugün
 79 Bu Hafta
 214 Bu Ay
 214 Bu Yıl
 214 Tümü
1 Çevrim içi
 

Davlumbaz bacası

Teknolojinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de mutfak. Elektrikli birçok alet, mutfakta da hayatımızı kolaylaştırıyor. Buzdolabı, fırın, mutfak robotu derken davlumbazlarda vazgeçilmezlerden biri oldu. Mutfakta pişen yemeklerin evin her bölümüne dağılması istenmeyen bir durum. Özellikle kızartmalar ve balık gibi fazla koku yayan yiyeceklerin pişmesiyle yayılan koku ağırdır ve günlerce çıkmaz. Bu sebeplerle üretilmiş davlumbazlar koku problemine son veriyor. Davlumbazlar, modern ankastre mutfaklarda mutlaka bulunan bir detaydır. Model bakımından da çok zengin olan davlumbaz bütün beyaz eşya üreticileri tarafından üretiliyor.
Davlumbazları, baca sistemi ve filtre sistemi olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Baca sistemi
Davlumbazın boruyla bacaya bağlanması en sağlıklı olanıdır. Kokuyu en etkili yok eder ve uzun süre bakım gerektirmeden çalışır. Çektiği havayı, yayılma şansı vermeden direk bacaya iletir. Nadiren filtre tabletlerinin de temizlenmesi davlumbazın çalışma verimini arttırır.

Filtre sistem
Davlumbazın sadece filtreleriyle kokuyu hapseden ve temizleyen sistemdir. Bacaya bağlı değildir. Genellikle sonradan eklenen mutfaklarda hali hazırda baca bulunmamasıyla yapılan bir tercihtir. Baca açmak gibi zor işlere girişmek istemeyenler filtre sistem davlumbaz kullanır. Filtreli sistem davlumbaz, baca sistemi olan davlumbaza göre daha az koku temizler. İşlevinin devamı açısından bu filtreler temizlenmek zorunda.

Davlumbaz filtreleri nasıl temizlenir?
Davlumbazlarda bulunan filtre tabletleri yerlerinden çıkarılabilen parçalardır. Özellikle yağ tortuları bu tablete yapışır. Bu parçaları çıkarıp deterjanla yıkayabilirsiniz. Tabletler kuruduktan sonra tekrar yerlerine takılır.

Genellikle davlumbaz mat gri metal malzemelerden yapılır. Davlumbazlarda da kaliteli seçim tavsiye ediyoruz çünkü silindiğinde ardından bıraktığı su dalgaları gözünüze hoş görünmeyebilir. Sert süngerler ve kuvvetli deterjanlar kullanılması çizilme ihtimaline karşı önerilmez. Davlumbazları temizlerken ılık suyla ıslatılmış yumuşak bezler kullanılmalı.

Davlumbaz ve filtre temizliği konusunda kullandığınız markanın bakım elemanlarından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer