FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Baca şapkası ekonomik kullanım izalasyonlu doğalgaz baca sistem Tek Cidarlı baca doğalgaz kurulum işlemleri merkezi sistem ısıtma 90 derece dirsek Çift Cidarlı Baca 45 derece te modul paslanmaz baca dirsek boru çöp şutları kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca filtresi izalasyonlu baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi çin şapka paslanmaz baca imalatı Şapka bacaları baca şapkası lodos Baca Sabitleme Duvar Kelepçesi baca filtre sistemleri sulu baca sistemleri duvar bacası sertifikalı baca Şönt baca baca sistemleri baca doğalgaz boruları baca imalat fiyatları fiyatlarının altında Kelepçe çeşitleri duvar muf sistem Sızdırmazlık Kelepçe kesa baca hesabı Kondens Drenaj Kabı izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz sistemleri Baca Valf baca temizleme çelik baca paslanmaz Baca sistemleri derece dirsek doğalgaz baca fiyatları havalandırma sistemleri baca Sistemi Kelepçe Çeşitleri doğalgaz bacası davlumbaz baca temizliği 90 Te Modul kombi ile ısınma doğalgaz ısıtma tesisatı havalandırma kanalları davlumbaz bacası Bacacım tek cidarlı baca Baca Şapkası (Çin) Dirsek baca ankara baca temizleme havalandırma bacaları Baca Kelepçe sulu baca şönt baca paslanmaz çelik baca doğalgaz bağlatma Sızdırmazlık Silikon Conta baca çeşitleri Redüksiyon Adaptör doğalgazın bağlatılması merkezi sistemli ısınma 45 derece dirsek ısınma Jet Şapka çift çidarlı baca baca aspiratörü Doğalgaz Bacası baca kelepçesi sulu baca filtre fiyatları silikon conta doğal gaz izalasyonlu baca fiyatı imalat baca doğalgaz ankara baca lodos şapka baca filitre sistemleri baca imalatı baca temizleme malzemeleri Düz Modül doğalgaz adaptör baca çeşitleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 17 Bugün
 74 Bu Hafta
 17 Bu Ay
 2.609 Bu Yıl
 2.609 Tümü
1 Çevrim içi
 

Davlumbaz bacası

Teknolojinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de mutfak. Elektrikli birçok alet, mutfakta da hayatımızı kolaylaştırıyor. Buzdolabı, fırın, mutfak robotu derken davlumbazlarda vazgeçilmezlerden biri oldu. Mutfakta pişen yemeklerin evin her bölümüne dağılması istenmeyen bir durum. Özellikle kızartmalar ve balık gibi fazla koku yayan yiyeceklerin pişmesiyle yayılan koku ağırdır ve günlerce çıkmaz. Bu sebeplerle üretilmiş davlumbazlar koku problemine son veriyor. Davlumbazlar, modern ankastre mutfaklarda mutlaka bulunan bir detaydır. Model bakımından da çok zengin olan davlumbaz bütün beyaz eşya üreticileri tarafından üretiliyor.
Davlumbazları, baca sistemi ve filtre sistemi olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Baca sistemi
Davlumbazın boruyla bacaya bağlanması en sağlıklı olanıdır. Kokuyu en etkili yok eder ve uzun süre bakım gerektirmeden çalışır. Çektiği havayı, yayılma şansı vermeden direk bacaya iletir. Nadiren filtre tabletlerinin de temizlenmesi davlumbazın çalışma verimini arttırır.

Filtre sistem
Davlumbazın sadece filtreleriyle kokuyu hapseden ve temizleyen sistemdir. Bacaya bağlı değildir. Genellikle sonradan eklenen mutfaklarda hali hazırda baca bulunmamasıyla yapılan bir tercihtir. Baca açmak gibi zor işlere girişmek istemeyenler filtre sistem davlumbaz kullanır. Filtreli sistem davlumbaz, baca sistemi olan davlumbaza göre daha az koku temizler. İşlevinin devamı açısından bu filtreler temizlenmek zorunda.

Davlumbaz filtreleri nasıl temizlenir?
Davlumbazlarda bulunan filtre tabletleri yerlerinden çıkarılabilen parçalardır. Özellikle yağ tortuları bu tablete yapışır. Bu parçaları çıkarıp deterjanla yıkayabilirsiniz. Tabletler kuruduktan sonra tekrar yerlerine takılır.

Genellikle davlumbaz mat gri metal malzemelerden yapılır. Davlumbazlarda da kaliteli seçim tavsiye ediyoruz çünkü silindiğinde ardından bıraktığı su dalgaları gözünüze hoş görünmeyebilir. Sert süngerler ve kuvvetli deterjanlar kullanılması çizilme ihtimaline karşı önerilmez. Davlumbazları temizlerken ılık suyla ıslatılmış yumuşak bezler kullanılmalı.

Davlumbaz ve filtre temizliği konusunda kullandığınız markanın bakım elemanlarından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer