FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca temizleme Baca şapkası Baca Şapkası (Çin) çin şapka dirsek boru sulu baca şönt baca Şapka bacaları izalasyonlu doğalgaz bacası Sabitleme Duvar Kelepçesi baca çeşitleri sulu baca baca imalatı adaptör baca çeşitleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca Sistemi Jet Şapka baca sistemleri baca temizleme malzemeleri ankara baca kombi ile ısınma Şönt baca tek cidarlı baca baca filitre sistemleri davlumbaz baca temizliği ekonomik kullanım Bacacım davlumbaz bacası çöp şutları baca aspiratörü doğalgaz doğalgaz sistemleri Kelepçe Çeşitleri 45 derece dirsek Baca Kelepçe Sızdırmazlık Silikon Conta muf sistem merkezi sistem ısıtma duvar bacası çelik baca baca doğalgaz boruları sulu baca sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı baca filtre sistemleri paslanmaz Baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe Kelepçe çeşitleri duvar Doğalgaz Bacası doğalgaz kurulum işlemleri paslanmaz baca derece dirsek ankara baca temizleme doğal gaz Çift Cidarlı Baca sertifikalı baca havalandırma sistemleri kesa baca hesabı izalasyonlu baca fiyatı doğalgazın bağlatılması Dirsek baca havalandırma bacaları kombi ile tasarruf yöntemleri silikon conta imalat baca doğalgaz baca imalat fiyatları baca kelepçesi paslanmaz baca imalatı doğalgaz bacası izalasyonlu doğalgaz baca sistem ısınma fiyatlarının altında doğalgaz baca fiyatları Baca Valf doğalgaz bağlatma havalandırma kanalları filtre fiyatları 45 derece te modul sulu baca filtresi Kondens Drenaj Kabı paslanmaz çelik baca Baca 90 Te Modul izalasyonlu baca Tek Cidarlı baca 90 derece dirsek merkezi sistemli ısınma Düz Modül çift çidarlı baca Redüksiyon Adaptör lodos şapka baca şapkası lodos
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 55 Bugün
 617 Bu Hafta
 1.546 Bu Ay
 9.899 Bu Yıl
 38.553 Tümü
1 Çevrim içi
 

Davlumbaz bacası

Teknolojinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de mutfak. Elektrikli birçok alet, mutfakta da hayatımızı kolaylaştırıyor. Buzdolabı, fırın, mutfak robotu derken davlumbazlarda vazgeçilmezlerden biri oldu. Mutfakta pişen yemeklerin evin her bölümüne dağılması istenmeyen bir durum. Özellikle kızartmalar ve balık gibi fazla koku yayan yiyeceklerin pişmesiyle yayılan koku ağırdır ve günlerce çıkmaz. Bu sebeplerle üretilmiş davlumbazlar koku problemine son veriyor. Davlumbazlar, modern ankastre mutfaklarda mutlaka bulunan bir detaydır. Model bakımından da çok zengin olan davlumbaz bütün beyaz eşya üreticileri tarafından üretiliyor.
Davlumbazları, baca sistemi ve filtre sistemi olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Baca sistemi
Davlumbazın boruyla bacaya bağlanması en sağlıklı olanıdır. Kokuyu en etkili yok eder ve uzun süre bakım gerektirmeden çalışır. Çektiği havayı, yayılma şansı vermeden direk bacaya iletir. Nadiren filtre tabletlerinin de temizlenmesi davlumbazın çalışma verimini arttırır.

Filtre sistem
Davlumbazın sadece filtreleriyle kokuyu hapseden ve temizleyen sistemdir. Bacaya bağlı değildir. Genellikle sonradan eklenen mutfaklarda hali hazırda baca bulunmamasıyla yapılan bir tercihtir. Baca açmak gibi zor işlere girişmek istemeyenler filtre sistem davlumbaz kullanır. Filtreli sistem davlumbaz, baca sistemi olan davlumbaza göre daha az koku temizler. İşlevinin devamı açısından bu filtreler temizlenmek zorunda.

Davlumbaz filtreleri nasıl temizlenir?
Davlumbazlarda bulunan filtre tabletleri yerlerinden çıkarılabilen parçalardır. Özellikle yağ tortuları bu tablete yapışır. Bu parçaları çıkarıp deterjanla yıkayabilirsiniz. Tabletler kuruduktan sonra tekrar yerlerine takılır.

Genellikle davlumbaz mat gri metal malzemelerden yapılır. Davlumbazlarda da kaliteli seçim tavsiye ediyoruz çünkü silindiğinde ardından bıraktığı su dalgaları gözünüze hoş görünmeyebilir. Sert süngerler ve kuvvetli deterjanlar kullanılması çizilme ihtimaline karşı önerilmez. Davlumbazları temizlerken ılık suyla ıslatılmış yumuşak bezler kullanılmalı.

Davlumbaz ve filtre temizliği konusunda kullandığınız markanın bakım elemanlarından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer