FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca kelepçesi Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz baca doğalgaz boruları havalandırma bacaları Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgazın bağlatılması Şönt baca Şapka bacaları izalasyonlu baca baca imalat fiyatları filtre fiyatları paslanmaz çelik baca merkezi sistemli ısınma 90 derece dirsek kesa baca hesabı 45 derece dirsek çift çidarlı baca izalasyonlu baca fiyatı izalasyonlu doğalgaz bacası sulu baca ankara baca temizleme çin şapka ısınma Baca Şapkası (Çin) Dirsek baca Bacacım baca filtre sistemleri baca temizleme sulu baca filtresi izalasyonlu doğalgaz baca sistem Doğalgaz Bacası adaptör baca çeşitleri Jet Şapka havalandırma kanalları kombi ile tasarruf yöntemleri derece dirsek merkezi sistem ısıtma baca şapkası lodos Kondens Drenaj Kabı baca temizleme malzemeleri duvar bacası tek cidarlı baca 90 Te Modul ekonomik kullanım baca aspiratörü lodos şapka Kelepçe Çeşitleri doğalgaz sistemleri Baca Kelepçe ankara baca doğalgaz ısıtma tesisatı davlumbaz bacası doğal gaz doğalgaz baca fiyatları Baca 45 derece te modul paslanmaz baca Tek Cidarlı baca çelik baca sulu baca sistemleri dirsek boru baca imalatı doğalgaz kurulum işlemleri Kelepçe çeşitleri duvar Baca Valf kombi ile ısınma Baca şapkası baca çeşitleri muf sistem havalandırma sistemleri paslanmaz baca imalatı Çift Cidarlı Baca fiyatlarının altında baca sistemleri Düz Modül çöp şutları baca Sistemi sulu baca şönt baca doğalgaz bağlatma paslanmaz Baca sistemleri Redüksiyon Adaptör silikon conta davlumbaz baca temizliği Sızdırmazlık Kelepçe sertifikalı baca baca filitre sistemleri doğalgaz bacası imalat baca doğalgaz Çeşit Çeşit Baca kelepçesi
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 61 Bugün
 61 Bu Hafta
 672 Bu Ay
 3.974 Bu Yıl
 3.974 Tümü
1 Çevrim içi
 

Davlumbaz bacası

Teknolojinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de mutfak. Elektrikli birçok alet, mutfakta da hayatımızı kolaylaştırıyor. Buzdolabı, fırın, mutfak robotu derken davlumbazlarda vazgeçilmezlerden biri oldu. Mutfakta pişen yemeklerin evin her bölümüne dağılması istenmeyen bir durum. Özellikle kızartmalar ve balık gibi fazla koku yayan yiyeceklerin pişmesiyle yayılan koku ağırdır ve günlerce çıkmaz. Bu sebeplerle üretilmiş davlumbazlar koku problemine son veriyor. Davlumbazlar, modern ankastre mutfaklarda mutlaka bulunan bir detaydır. Model bakımından da çok zengin olan davlumbaz bütün beyaz eşya üreticileri tarafından üretiliyor.
Davlumbazları, baca sistemi ve filtre sistemi olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Baca sistemi
Davlumbazın boruyla bacaya bağlanması en sağlıklı olanıdır. Kokuyu en etkili yok eder ve uzun süre bakım gerektirmeden çalışır. Çektiği havayı, yayılma şansı vermeden direk bacaya iletir. Nadiren filtre tabletlerinin de temizlenmesi davlumbazın çalışma verimini arttırır.

Filtre sistem
Davlumbazın sadece filtreleriyle kokuyu hapseden ve temizleyen sistemdir. Bacaya bağlı değildir. Genellikle sonradan eklenen mutfaklarda hali hazırda baca bulunmamasıyla yapılan bir tercihtir. Baca açmak gibi zor işlere girişmek istemeyenler filtre sistem davlumbaz kullanır. Filtreli sistem davlumbaz, baca sistemi olan davlumbaza göre daha az koku temizler. İşlevinin devamı açısından bu filtreler temizlenmek zorunda.

Davlumbaz filtreleri nasıl temizlenir?
Davlumbazlarda bulunan filtre tabletleri yerlerinden çıkarılabilen parçalardır. Özellikle yağ tortuları bu tablete yapışır. Bu parçaları çıkarıp deterjanla yıkayabilirsiniz. Tabletler kuruduktan sonra tekrar yerlerine takılır.

Genellikle davlumbaz mat gri metal malzemelerden yapılır. Davlumbazlarda da kaliteli seçim tavsiye ediyoruz çünkü silindiğinde ardından bıraktığı su dalgaları gözünüze hoş görünmeyebilir. Sert süngerler ve kuvvetli deterjanlar kullanılması çizilme ihtimaline karşı önerilmez. Davlumbazları temizlerken ılık suyla ıslatılmış yumuşak bezler kullanılmalı.

Davlumbaz ve filtre temizliği konusunda kullandığınız markanın bakım elemanlarından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer