FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Ürün Vitrini
 
Etiket Bulutu
paslanmaz çelik baca Doğalgaz Bacası 45 derece dirsek doğalgazın bağlatılması Kelepçe Çeşitleri duvar bacası Sızdırmazlık Kelepçe fiyatlarının altında 45 derece te modul izalasyonlu baca çift çidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar 90 Te Modul kombi ile ısınma sulu baca filtresi Şapka bacaları 90 derece dirsek baca Sistemi silikon conta çin şapka sulu baca sistemleri baca filitre sistemleri doğalgaz bağlatma havalandırma bacaları çöp şutları doğalgaz sistemleri doğalgaz kurulum işlemleri Düz Modül sulu baca şönt baca merkezi sistem ısıtma izalasyonlu doğalgaz bacası Baca Şapkası (Çin) baca aspiratörü lodos şapka Baca muf sistem davlumbaz bacası izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca filtre sistemleri baca doğalgaz boruları baca sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri paslanmaz baca imalat baca doğalgaz ankara baca Sabitleme Duvar Kelepçesi Bacacım tek cidarlı baca sertifikalı baca davlumbaz baca temizliği merkezi sistemli ısınma kesa baca hesabı paslanmaz Baca sistemleri doğal gaz Jet Şapka Tek Cidarlı baca Baca Valf sulu baca doğalgaz bacası ekonomik kullanım baca temizleme dirsek boru Baca şapkası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi ısınma baca şapkası lodos baca çeşitleri Şönt baca derece dirsek Kondens Drenaj Kabı Dirsek baca baca temizleme malzemeleri doğalgaz ısıtma tesisatı doğalgaz havalandırma sistemleri baca imalatı çelik baca paslanmaz baca imalatı baca imalat fiyatları ankara baca temizleme Sızdırmazlık Silikon Conta adaptör baca çeşitleri Redüksiyon Adaptör doğalgaz baca fiyatları baca kelepçesi filtre fiyatları izalasyonlu baca fiyatı Çift Cidarlı Baca havalandırma kanalları Baca Kelepçe
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 202 Bugün
 202 Bu Hafta
 202 Bu Ay
 202 Bu Yıl
 202 Tümü
1 Çevrim içi
 

Davlumbaz bacası

Teknolojinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de mutfak. Elektrikli birçok alet, mutfakta da hayatımızı kolaylaştırıyor. Buzdolabı, fırın, mutfak robotu derken davlumbazlarda vazgeçilmezlerden biri oldu. Mutfakta pişen yemeklerin evin her bölümüne dağılması istenmeyen bir durum. Özellikle kızartmalar ve balık gibi fazla koku yayan yiyeceklerin pişmesiyle yayılan koku ağırdır ve günlerce çıkmaz. Bu sebeplerle üretilmiş davlumbazlar koku problemine son veriyor. Davlumbazlar, modern ankastre mutfaklarda mutlaka bulunan bir detaydır. Model bakımından da çok zengin olan davlumbaz bütün beyaz eşya üreticileri tarafından üretiliyor.
Davlumbazları, baca sistemi ve filtre sistemi olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Baca sistemi
Davlumbazın boruyla bacaya bağlanması en sağlıklı olanıdır. Kokuyu en etkili yok eder ve uzun süre bakım gerektirmeden çalışır. Çektiği havayı, yayılma şansı vermeden direk bacaya iletir. Nadiren filtre tabletlerinin de temizlenmesi davlumbazın çalışma verimini arttırır.

Filtre sistem
Davlumbazın sadece filtreleriyle kokuyu hapseden ve temizleyen sistemdir. Bacaya bağlı değildir. Genellikle sonradan eklenen mutfaklarda hali hazırda baca bulunmamasıyla yapılan bir tercihtir. Baca açmak gibi zor işlere girişmek istemeyenler filtre sistem davlumbaz kullanır. Filtreli sistem davlumbaz, baca sistemi olan davlumbaza göre daha az koku temizler. İşlevinin devamı açısından bu filtreler temizlenmek zorunda.

Davlumbaz filtreleri nasıl temizlenir?
Davlumbazlarda bulunan filtre tabletleri yerlerinden çıkarılabilen parçalardır. Özellikle yağ tortuları bu tablete yapışır. Bu parçaları çıkarıp deterjanla yıkayabilirsiniz. Tabletler kuruduktan sonra tekrar yerlerine takılır.

Genellikle davlumbaz mat gri metal malzemelerden yapılır. Davlumbazlarda da kaliteli seçim tavsiye ediyoruz çünkü silindiğinde ardından bıraktığı su dalgaları gözünüze hoş görünmeyebilir. Sert süngerler ve kuvvetli deterjanlar kullanılması çizilme ihtimaline karşı önerilmez. Davlumbazları temizlerken ılık suyla ıslatılmış yumuşak bezler kullanılmalı.

Davlumbaz ve filtre temizliği konusunda kullandığınız markanın bakım elemanlarından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer