FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
çelik baca doğalgaz bağlatma ısınma Jet Şapka sulu baca filtresi doğalgaz bacası merkezi sistem ısıtma Sızdırmazlık Silikon Conta Doğalgaz Bacası merkezi sistemli ısınma Şönt baca imalat baca doğalgaz Bacacım muf sistem doğalgaz baca fiyatları 90 derece dirsek izalasyonlu doğalgaz baca sistem kesa baca hesabı ankara baca temizleme Baca baca imalatı doğalgaz ısıtma tesisatı baca aspiratörü Baca şapkası çöp şutları izalasyonlu doğalgaz bacası Baca Kelepçe sulu baca şönt baca tek cidarlı baca doğalgazın bağlatılması çift çidarlı baca çin şapka 90 Te Modul 45 derece dirsek Baca Valf ankara baca doğalgaz kurulum işlemleri kombi ile tasarruf yöntemleri sertifikalı baca Kelepçe Çeşitleri derece dirsek baca temizleme Şapka bacaları havalandırma sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe baca filitre sistemleri davlumbaz bacası izalasyonlu baca silikon conta paslanmaz Baca sistemleri baca çeşitleri havalandırma kanalları doğalgaz Düz Modül Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Dirsek baca sulu baca sistemleri davlumbaz baca temizliği kombi ile ısınma Çift Cidarlı Baca sulu baca paslanmaz baca baca sistemleri havalandırma bacaları Tek Cidarlı baca Kondens Drenaj Kabı adaptör baca çeşitleri Baca Şapkası (Çin) 45 derece te modul baca Sistemi dirsek boru baca temizleme malzemeleri lodos şapka filtre fiyatları izalasyonlu baca fiyatı Sabitleme Duvar Kelepçesi duvar bacası baca kelepçesi ekonomik kullanım Kelepçe çeşitleri duvar paslanmaz çelik baca fiyatlarının altında baca filtre sistemleri paslanmaz baca imalatı baca doğalgaz boruları doğal gaz baca şapkası lodos baca imalat fiyatları Redüksiyon Adaptör doğalgaz sistemleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 52 Bugün
 316 Bu Hafta
 316 Bu Ay
 316 Bu Yıl
 316 Tümü
1 Çevrim içi
 

Davlumbaz bacası

Teknolojinin en çok kullanıldığı alanlardan biri de mutfak. Elektrikli birçok alet, mutfakta da hayatımızı kolaylaştırıyor. Buzdolabı, fırın, mutfak robotu derken davlumbazlarda vazgeçilmezlerden biri oldu. Mutfakta pişen yemeklerin evin her bölümüne dağılması istenmeyen bir durum. Özellikle kızartmalar ve balık gibi fazla koku yayan yiyeceklerin pişmesiyle yayılan koku ağırdır ve günlerce çıkmaz. Bu sebeplerle üretilmiş davlumbazlar koku problemine son veriyor. Davlumbazlar, modern ankastre mutfaklarda mutlaka bulunan bir detaydır. Model bakımından da çok zengin olan davlumbaz bütün beyaz eşya üreticileri tarafından üretiliyor.
Davlumbazları, baca sistemi ve filtre sistemi olarak iki sınıfa ayırabiliriz.

Baca sistemi
Davlumbazın boruyla bacaya bağlanması en sağlıklı olanıdır. Kokuyu en etkili yok eder ve uzun süre bakım gerektirmeden çalışır. Çektiği havayı, yayılma şansı vermeden direk bacaya iletir. Nadiren filtre tabletlerinin de temizlenmesi davlumbazın çalışma verimini arttırır.

Filtre sistem
Davlumbazın sadece filtreleriyle kokuyu hapseden ve temizleyen sistemdir. Bacaya bağlı değildir. Genellikle sonradan eklenen mutfaklarda hali hazırda baca bulunmamasıyla yapılan bir tercihtir. Baca açmak gibi zor işlere girişmek istemeyenler filtre sistem davlumbaz kullanır. Filtreli sistem davlumbaz, baca sistemi olan davlumbaza göre daha az koku temizler. İşlevinin devamı açısından bu filtreler temizlenmek zorunda.

Davlumbaz filtreleri nasıl temizlenir?
Davlumbazlarda bulunan filtre tabletleri yerlerinden çıkarılabilen parçalardır. Özellikle yağ tortuları bu tablete yapışır. Bu parçaları çıkarıp deterjanla yıkayabilirsiniz. Tabletler kuruduktan sonra tekrar yerlerine takılır.

Genellikle davlumbaz mat gri metal malzemelerden yapılır. Davlumbazlarda da kaliteli seçim tavsiye ediyoruz çünkü silindiğinde ardından bıraktığı su dalgaları gözünüze hoş görünmeyebilir. Sert süngerler ve kuvvetli deterjanlar kullanılması çizilme ihtimaline karşı önerilmez. Davlumbazları temizlerken ılık suyla ıslatılmış yumuşak bezler kullanılmalı.

Davlumbaz ve filtre temizliği konusunda kullandığınız markanın bakım elemanlarından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer