FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
izalasyonlu baca doğalgaz ısıtma tesisatı Baca Valf havalandırma kanalları silikon conta Redüksiyon Adaptör 90 Te Modul Doğalgaz Bacası sulu baca filtresi paslanmaz Baca sistemleri çift çidarlı baca çin şapka Baca Kelepçe havalandırma bacaları baca temizleme malzemeleri Baca Şapkası (Çin) baca imalat fiyatları kombi ile tasarruf yöntemleri Tek Cidarlı baca davlumbaz baca temizliği izalasyonlu baca fiyatı Jet Şapka baca Sistemi tek cidarlı baca derece dirsek kesa baca hesabı kombi ile ısınma baca temizleme sulu baca şönt baca doğal gaz paslanmaz çelik baca paslanmaz baca imalatı çelik baca 45 derece dirsek Çift Cidarlı Baca lodos şapka filtre fiyatları baca filtre sistemleri doğalgaz bacası Şapka bacaları sulu baca Baca dirsek boru Düz Modül Kelepçe Çeşitleri Sızdırmazlık Kelepçe imalat baca doğalgaz baca şapkası lodos doğalgaz baca fiyatları Bacacım doğalgaz sistemleri merkezi sistem ısıtma baca sistemleri fiyatlarının altında baca kelepçesi sulu baca sistemleri Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca şapkası ısınma Kelepçe çeşitleri duvar doğalgaz kurulum işlemleri davlumbaz bacası sertifikalı baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem Dirsek baca muf sistem çöp şutları ankara baca Kondens Drenaj Kabı 45 derece te modul havalandırma sistemleri baca doğalgaz boruları Şönt baca ekonomik kullanım paslanmaz baca 90 derece dirsek Sızdırmazlık Silikon Conta merkezi sistemli ısınma duvar bacası baca imalatı ankara baca temizleme doğalgaz bağlatma baca filitre sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgazın bağlatılması baca aspiratörü adaptör baca çeşitleri doğalgaz baca çeşitleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 222 Bugün
 222 Bu Hafta
 222 Bu Ay
 222 Bu Yıl
 222 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca temizliği

 

Baca Temizliği

Baca bakımı ve temizliği, yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye'de her yıl bina yangınlarının % 20'si temizlenmeyen Bacalardan ileri gelmektedir. Bacalar temizlenmediği ve yakıcılar doğru yere kurulmadığı zaman, yakıtlar eksik ve verimsiz yanmaktadır. Eksik yanma sonucu oluşan kirli gazlar ve partiküller Baca tıkanmasına neden olmaktadır. Baca gazının geri tepmesi ve karbon monoksit gazının ortama yayılmasından dolayı zehirlenmeler oluşmaktadır.

Baca

 

Baca Temizliği

İtfaiyeden Yetkili Baca Temizliği

İbb den Yetkili Baca Temizliği

Davlumbaz Temizliği

Fan Motoru Temizliği

Klima Kanal Temizliği

Endüstriyel Kanal Temizliği

Katı Yakıtlı Baca Temizliği

Kazan Temizliği

Maltepe Baca Temizliği

İstanbul Baca Temizliği

Yetkili Kanal Temizliği

Kanal Temizliği

Mutfak Kanalı Temizliği

Kombi Bacası Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği

Havalandırma Kanal Temizliği

İgdaştan Yetkili Baca Temizliği

Fırın Bacası Temizliği

Ce Belgeli Baca Sistemleri İmalatı

Izgara Bacası Temizliği

Sıvı Yakıtlı Baca Temizliği

Havalandırma Kanal İmalatı

Endüstriyel Baca ve Kanal Temizliği

Fabrika Baca Temizliği

Sanayi Baca Temizliği

Maltepe Yetkili Baca Servisi

Yetkili Baca Temizliği

Baca Temizliği Raporu

Doğalgaz Baca Temizliği

İgdaş Onaylı Baca Raporu

Baca Temizliğinde Dikkat edilmesi Gereken Konular

Baca Temizliği ve zehirlenmelere karşı Önlemler

1- Öncelikle baca kullanarak ne yakarsak yakalım mutlaka azda olsa bir kurum yapacaktır Bunun için bacalarımızın belli aralıklarla temizliğini ve kontrollerini yaptırmamız hayatı önem taşımaktadır.

2- Temizlik ve kontrol işlemini yapacak olan firma ve yapan kişinin yetkili ve deneyimli olmasına dikkat etmeliyiz.

3- Baca temizliği Yapan elemanların baca temizliği için gerekli donanım ve ekipmana sahip olmasına dikkat edilmelidir mesela( baca ebadına göre çelik fırça,uzatma boruları,folyo,bant,ip veya bacanızın durumuna göre vakkum makinesi çıkrık) olmalıdır.

4- Bacanızı kesinlikle çuval ve benzeri cisimlerle temizletmeyin ve kendinizde temizliğiniz içinde sıkışması durumunda bacanızın kullanılmaz hale gelebilir tıkanır.

5- Bacanızın temizliği bittikten sonra mutlaka baca cekişini kontrol ettirin.

6-Bacalarda ekseriyetle Çatı üzerindeki kısımlarda çeşitli hava şartları yüzünden bacalarda tahribat olmaktadır temizlik yapan personele mutlaka çatının üst tarafındaki kısımlar hakkında bilri isteyin.

7- Bacanızın temizlendiğinde mutlaka yetkili kişiden sertifikanızı alınız.

8- Aldığınız sertifikada bacanın durumuyla ilgili yetkili kişinin görüşlerini yazmış olmasına dikkat edin.

8-Sobalarınızı kurarken doğru şekilde kurduğunuza emin olamıyorsanız www.simgetemizlik.com/bacanasılolmali.html bu adresten baca ve soba kurmak için bilgi alabilirsiniz.

9-Bacanız temiz olsa da lodos olan havalarda kesinlikle sobanızı doldurup yatmayın.

10-Geceleri uyumadan önce lodos olmasa da sobaya odun ve kömür doldurup yatmayalım.

11-Doğalgaz Kullanılan bacalarda gazın yanmasıyla oluşan su buharını çelik olmayan bacalarda baca cidarına nüfuz edeceği için bacalarda çökme dökülme çatlaklar oluşabilir yılda bir sefer doğalgazla ısınan evlerin bacalarını kontrol ettirmeleri gerekmektedir.

12-Doğalgaz Kulanılan çelik bacalı sistemlerde ise bacadan atılan su buharının bir kısmının bacabibinde birikmesini önlemek için dikey bacanın alt kısmındaki dirsekte dırenaj atık su kanalı bulunmaktadır bu kanalın tıkanması neticesinde biriken suyun kazana veya doğalgaz sobasına,kombiye geri verip tamiri zor arızalara yol acmasını önlemek için heryıl baca kontröllerini yaptırıp sorun olmadığını belirten sertifika alınması gerekmektedir.

13- Yukarıda belirtilen tüm hususlar hakkında daha detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilir veya telefonla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer