FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca filtre sistemleri çin şapka duvar bacası baca imalatı baca temizleme malzemeleri doğalgaz sistemleri Kondens Drenaj Kabı ankara baca Baca merkezi sistem ısıtma doğalgaz doğal gaz paslanmaz çelik baca baca filitre sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri Çift Cidarlı Baca muf sistem paslanmaz Baca sistemleri Baca Valf baca aspiratörü baca temizleme Şönt baca sulu baca sertifikalı baca çelik baca ankara baca temizleme 45 derece te modul Dirsek baca davlumbaz bacası baca doğalgaz boruları Jet Şapka doğalgaz bağlatma 45 derece dirsek Doğalgaz Bacası dirsek boru imalat baca doğalgaz ekonomik kullanım tek cidarlı baca Şapka bacaları adaptör baca çeşitleri sulu baca şönt baca paslanmaz baca baca şapkası lodos Sızdırmazlık Silikon Conta sulu baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe davlumbaz baca temizliği lodos şapka baca imalat fiyatları Bacacım kesa baca hesabı Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca şapkası baca Sistemi havalandırma kanalları doğalgaz ısıtma tesisatı doğalgaz baca fiyatları Kelepçe Çeşitleri doğalgaz bacası paslanmaz baca imalatı silikon conta Baca Şapkası (Çin) kombi ile ısınma doğalgaz kurulum işlemleri filtre fiyatları Düz Modül merkezi sistemli ısınma çift çidarlı baca Redüksiyon Adaptör derece dirsek izalasyonlu baca fiyatı izalasyonlu baca baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz baca sistem çöp şutları 90 Te Modul Baca Kelepçe doğalgazın bağlatılması havalandırma bacaları havalandırma sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi ısınma baca çeşitleri izalasyonlu doğalgaz bacası baca sistemleri 90 derece dirsek fiyatlarının altında Tek Cidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar sulu baca filtresi
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 100 Bugün
 1.166 Bu Hafta
 1.374 Bu Ay
 1.374 Bu Yıl
 1.374 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca temizliği

 

Baca Temizliği

Baca bakımı ve temizliği, yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye'de her yıl bina yangınlarının % 20'si temizlenmeyen Bacalardan ileri gelmektedir. Bacalar temizlenmediği ve yakıcılar doğru yere kurulmadığı zaman, yakıtlar eksik ve verimsiz yanmaktadır. Eksik yanma sonucu oluşan kirli gazlar ve partiküller Baca tıkanmasına neden olmaktadır. Baca gazının geri tepmesi ve karbon monoksit gazının ortama yayılmasından dolayı zehirlenmeler oluşmaktadır.

Baca

 

Baca Temizliği

İtfaiyeden Yetkili Baca Temizliği

İbb den Yetkili Baca Temizliği

Davlumbaz Temizliği

Fan Motoru Temizliği

Klima Kanal Temizliği

Endüstriyel Kanal Temizliği

Katı Yakıtlı Baca Temizliği

Kazan Temizliği

Maltepe Baca Temizliği

İstanbul Baca Temizliği

Yetkili Kanal Temizliği

Kanal Temizliği

Mutfak Kanalı Temizliği

Kombi Bacası Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği

Havalandırma Kanal Temizliği

İgdaştan Yetkili Baca Temizliği

Fırın Bacası Temizliği

Ce Belgeli Baca Sistemleri İmalatı

Izgara Bacası Temizliği

Sıvı Yakıtlı Baca Temizliği

Havalandırma Kanal İmalatı

Endüstriyel Baca ve Kanal Temizliği

Fabrika Baca Temizliği

Sanayi Baca Temizliği

Maltepe Yetkili Baca Servisi

Yetkili Baca Temizliği

Baca Temizliği Raporu

Doğalgaz Baca Temizliği

İgdaş Onaylı Baca Raporu

Baca Temizliğinde Dikkat edilmesi Gereken Konular

Baca Temizliği ve zehirlenmelere karşı Önlemler

1- Öncelikle baca kullanarak ne yakarsak yakalım mutlaka azda olsa bir kurum yapacaktır Bunun için bacalarımızın belli aralıklarla temizliğini ve kontrollerini yaptırmamız hayatı önem taşımaktadır.

2- Temizlik ve kontrol işlemini yapacak olan firma ve yapan kişinin yetkili ve deneyimli olmasına dikkat etmeliyiz.

3- Baca temizliği Yapan elemanların baca temizliği için gerekli donanım ve ekipmana sahip olmasına dikkat edilmelidir mesela( baca ebadına göre çelik fırça,uzatma boruları,folyo,bant,ip veya bacanızın durumuna göre vakkum makinesi çıkrık) olmalıdır.

4- Bacanızı kesinlikle çuval ve benzeri cisimlerle temizletmeyin ve kendinizde temizliğiniz içinde sıkışması durumunda bacanızın kullanılmaz hale gelebilir tıkanır.

5- Bacanızın temizliği bittikten sonra mutlaka baca cekişini kontrol ettirin.

6-Bacalarda ekseriyetle Çatı üzerindeki kısımlarda çeşitli hava şartları yüzünden bacalarda tahribat olmaktadır temizlik yapan personele mutlaka çatının üst tarafındaki kısımlar hakkında bilri isteyin.

7- Bacanızın temizlendiğinde mutlaka yetkili kişiden sertifikanızı alınız.

8- Aldığınız sertifikada bacanın durumuyla ilgili yetkili kişinin görüşlerini yazmış olmasına dikkat edin.

8-Sobalarınızı kurarken doğru şekilde kurduğunuza emin olamıyorsanız www.simgetemizlik.com/bacanasılolmali.html bu adresten baca ve soba kurmak için bilgi alabilirsiniz.

9-Bacanız temiz olsa da lodos olan havalarda kesinlikle sobanızı doldurup yatmayın.

10-Geceleri uyumadan önce lodos olmasa da sobaya odun ve kömür doldurup yatmayalım.

11-Doğalgaz Kullanılan bacalarda gazın yanmasıyla oluşan su buharını çelik olmayan bacalarda baca cidarına nüfuz edeceği için bacalarda çökme dökülme çatlaklar oluşabilir yılda bir sefer doğalgazla ısınan evlerin bacalarını kontrol ettirmeleri gerekmektedir.

12-Doğalgaz Kulanılan çelik bacalı sistemlerde ise bacadan atılan su buharının bir kısmının bacabibinde birikmesini önlemek için dikey bacanın alt kısmındaki dirsekte dırenaj atık su kanalı bulunmaktadır bu kanalın tıkanması neticesinde biriken suyun kazana veya doğalgaz sobasına,kombiye geri verip tamiri zor arızalara yol acmasını önlemek için heryıl baca kontröllerini yaptırıp sorun olmadığını belirten sertifika alınması gerekmektedir.

13- Yukarıda belirtilen tüm hususlar hakkında daha detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilir veya telefonla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer