FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca çeşitleri Baca Kelepçe Çift Cidarlı Baca lodos şapka izalasyonlu doğalgaz baca sistem Baca şapkası baca aspiratörü silikon conta fiyatlarının altında kombi ile ısınma havalandırma sistemleri paslanmaz baca imalatı Sızdırmazlık Kelepçe havalandırma kanalları baca imalatı Kondens Drenaj Kabı Şönt baca ankara baca temizleme Düz Modül doğalgazın bağlatılması davlumbaz bacası baca kelepçesi sulu baca sistemleri baca temizleme malzemeleri paslanmaz baca doğalgaz bağlatma 90 derece dirsek doğalgaz sistemleri çöp şutları paslanmaz Baca sistemleri çin şapka Doğalgaz Bacası izalasyonlu doğalgaz bacası baca Sistemi Redüksiyon Adaptör tek cidarlı baca doğalgaz kurulum işlemleri doğalgaz ısınma imalat baca doğalgaz doğalgaz ısıtma tesisatı derece dirsek Jet Şapka izalasyonlu baca adaptör baca çeşitleri filtre fiyatları duvar bacası muf sistem ekonomik kullanım kombi ile tasarruf yöntemleri 90 Te Modul çelik baca sulu baca filtresi sertifikalı baca Dirsek baca Sabitleme Duvar Kelepçesi baca imalat fiyatları Baca davlumbaz baca temizliği 45 derece dirsek izalasyonlu baca fiyatı kesa baca hesabı doğal gaz Baca Şapkası (Çin) Şapka bacaları dirsek boru baca şapkası lodos baca filitre sistemleri 45 derece te modul paslanmaz çelik baca Bacacım havalandırma bacaları merkezi sistem ısıtma doğalgaz bacası Tek Cidarlı baca merkezi sistemli ısınma baca doğalgaz boruları baca temizleme Kelepçe çeşitleri duvar Sızdırmazlık Silikon Conta ankara baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi sulu baca sulu baca şönt baca Kelepçe Çeşitleri baca filtre sistemleri baca sistemleri doğalgaz baca fiyatları çift çidarlı baca Baca Valf
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 203 Bugün
 203 Bu Hafta
 4.300 Bu Ay
 8.146 Bu Yıl
 36.800 Tümü
1 Çevrim içi
 

Baca temizliği

 

Baca Temizliği

Baca bakımı ve temizliği, yangından korunma tedbirleri arasında önemli bir yer tutmaktadır. Türkiye'de her yıl bina yangınlarının % 20'si temizlenmeyen Bacalardan ileri gelmektedir. Bacalar temizlenmediği ve yakıcılar doğru yere kurulmadığı zaman, yakıtlar eksik ve verimsiz yanmaktadır. Eksik yanma sonucu oluşan kirli gazlar ve partiküller Baca tıkanmasına neden olmaktadır. Baca gazının geri tepmesi ve karbon monoksit gazının ortama yayılmasından dolayı zehirlenmeler oluşmaktadır.

Baca

 

Baca Temizliği

İtfaiyeden Yetkili Baca Temizliği

İbb den Yetkili Baca Temizliği

Davlumbaz Temizliği

Fan Motoru Temizliği

Klima Kanal Temizliği

Endüstriyel Kanal Temizliği

Katı Yakıtlı Baca Temizliği

Kazan Temizliği

Maltepe Baca Temizliği

İstanbul Baca Temizliği

Yetkili Kanal Temizliği

Kanal Temizliği

Mutfak Kanalı Temizliği

Kombi Bacası Temizliği

Yağlı Kanal Temizliği

Havalandırma Kanal Temizliği

İgdaştan Yetkili Baca Temizliği

Fırın Bacası Temizliği

Ce Belgeli Baca Sistemleri İmalatı

Izgara Bacası Temizliği

Sıvı Yakıtlı Baca Temizliği

Havalandırma Kanal İmalatı

Endüstriyel Baca ve Kanal Temizliği

Fabrika Baca Temizliği

Sanayi Baca Temizliği

Maltepe Yetkili Baca Servisi

Yetkili Baca Temizliği

Baca Temizliği Raporu

Doğalgaz Baca Temizliği

İgdaş Onaylı Baca Raporu

Baca Temizliğinde Dikkat edilmesi Gereken Konular

Baca Temizliği ve zehirlenmelere karşı Önlemler

1- Öncelikle baca kullanarak ne yakarsak yakalım mutlaka azda olsa bir kurum yapacaktır Bunun için bacalarımızın belli aralıklarla temizliğini ve kontrollerini yaptırmamız hayatı önem taşımaktadır.

2- Temizlik ve kontrol işlemini yapacak olan firma ve yapan kişinin yetkili ve deneyimli olmasına dikkat etmeliyiz.

3- Baca temizliği Yapan elemanların baca temizliği için gerekli donanım ve ekipmana sahip olmasına dikkat edilmelidir mesela( baca ebadına göre çelik fırça,uzatma boruları,folyo,bant,ip veya bacanızın durumuna göre vakkum makinesi çıkrık) olmalıdır.

4- Bacanızı kesinlikle çuval ve benzeri cisimlerle temizletmeyin ve kendinizde temizliğiniz içinde sıkışması durumunda bacanızın kullanılmaz hale gelebilir tıkanır.

5- Bacanızın temizliği bittikten sonra mutlaka baca cekişini kontrol ettirin.

6-Bacalarda ekseriyetle Çatı üzerindeki kısımlarda çeşitli hava şartları yüzünden bacalarda tahribat olmaktadır temizlik yapan personele mutlaka çatının üst tarafındaki kısımlar hakkında bilri isteyin.

7- Bacanızın temizlendiğinde mutlaka yetkili kişiden sertifikanızı alınız.

8- Aldığınız sertifikada bacanın durumuyla ilgili yetkili kişinin görüşlerini yazmış olmasına dikkat edin.

8-Sobalarınızı kurarken doğru şekilde kurduğunuza emin olamıyorsanız www.simgetemizlik.com/bacanasılolmali.html bu adresten baca ve soba kurmak için bilgi alabilirsiniz.

9-Bacanız temiz olsa da lodos olan havalarda kesinlikle sobanızı doldurup yatmayın.

10-Geceleri uyumadan önce lodos olmasa da sobaya odun ve kömür doldurup yatmayalım.

11-Doğalgaz Kullanılan bacalarda gazın yanmasıyla oluşan su buharını çelik olmayan bacalarda baca cidarına nüfuz edeceği için bacalarda çökme dökülme çatlaklar oluşabilir yılda bir sefer doğalgazla ısınan evlerin bacalarını kontrol ettirmeleri gerekmektedir.

12-Doğalgaz Kulanılan çelik bacalı sistemlerde ise bacadan atılan su buharının bir kısmının bacabibinde birikmesini önlemek için dikey bacanın alt kısmındaki dirsekte dırenaj atık su kanalı bulunmaktadır bu kanalın tıkanması neticesinde biriken suyun kazana veya doğalgaz sobasına,kombiye geri verip tamiri zor arızalara yol acmasını önlemek için heryıl baca kontröllerini yaptırıp sorun olmadığını belirten sertifika alınması gerekmektedir.

13- Yukarıda belirtilen tüm hususlar hakkında daha detaylı bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilir veya telefonla detaylı bilgi alabilirsiniz.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer