FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca doğalgaz boruları davlumbaz bacası tek cidarlı baca Çift Cidarlı Baca 45 derece dirsek Baca Valf Şapka bacaları baca temizleme Dirsek baca merkezi sistem ısıtma Tek Cidarlı baca Baca şapkası Düz Modül ankara baca temizleme Sızdırmazlık Kelepçe fiyatlarının altında Kelepçe Çeşitleri baca aspiratörü Doğalgaz Bacası doğalgaz bağlatma baca imalat fiyatları dirsek boru çelik baca imalat baca doğalgaz havalandırma bacaları ankara baca muf sistem baca filtre sistemleri Kelepçe çeşitleri duvar Sabitleme Duvar Kelepçesi Baca Şapkası (Çin) baca imalatı duvar bacası doğal gaz paslanmaz baca imalatı sulu baca filtresi baca çeşitleri paslanmaz çelik baca ekonomik kullanım davlumbaz baca temizliği 45 derece te modul adaptör baca çeşitleri Baca Kelepçe çöp şutları sulu baca şönt baca baca sistemleri baca kelepçesi silikon conta izalasyonlu baca lodos şapka Baca izalasyonlu baca fiyatı havalandırma kanalları ısınma Şönt baca 90 Te Modul izalasyonlu doğalgaz bacası çift çidarlı baca Kondens Drenaj Kabı kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz doğalgaz ısıtma tesisatı çin şapka doğalgaz baca fiyatları baca şapkası lodos Jet Şapka 90 derece dirsek doğalgaz bacası sulu baca sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta baca Sistemi Bacacım doğalgaz kurulum işlemleri filtre fiyatları doğalgazın bağlatılması merkezi sistemli ısınma kombi ile ısınma havalandırma sistemleri derece dirsek baca temizleme malzemeleri sulu baca baca filitre sistemleri doğalgaz sistemleri kesa baca hesabı Redüksiyon Adaptör paslanmaz baca sertifikalı baca paslanmaz Baca sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 84 Bugün
 1.150 Bu Hafta
 1.358 Bu Ay
 1.358 Bu Yıl
 1.358 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer