FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
tek cidarlı baca doğal gaz filtre fiyatları 45 derece dirsek izalasyonlu baca imalat baca doğalgaz izalasyonlu doğalgaz bacası baca Sistemi Doğalgaz Bacası baca filtre sistemleri ankara baca Kondens Drenaj Kabı merkezi sistemli ısınma paslanmaz baca imalatı doğalgazın bağlatılması Baca şapkası merkezi sistem ısıtma baca sistemleri çöp şutları silikon conta doğalgaz bağlatma baca çeşitleri baca imalat fiyatları havalandırma kanalları baca şapkası lodos çin şapka Sızdırmazlık Silikon Conta baca imalatı Çift Cidarlı Baca Kelepçe Çeşitleri sulu baca filtresi çelik baca doğalgaz sistemleri sulu baca şönt baca Baca ankara baca temizleme Şönt baca kombi ile ısınma Jet Şapka ekonomik kullanım Kelepçe çeşitleri duvar sulu baca sistemleri Baca Valf Sızdırmazlık Kelepçe Tek Cidarlı baca Redüksiyon Adaptör kombi ile tasarruf yöntemleri baca kelepçesi havalandırma bacaları Şapka bacaları sulu baca doğalgaz baca doğalgaz boruları doğalgaz ısıtma tesisatı baca filitre sistemleri doğalgaz kurulum işlemleri muf sistem lodos şapka Dirsek baca kesa baca hesabı paslanmaz çelik baca derece dirsek Baca Şapkası (Çin) baca aspiratörü izalasyonlu doğalgaz baca sistem paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz bacası çift çidarlı baca Baca Kelepçe Bacacım havalandırma sistemleri davlumbaz baca temizliği baca temizleme malzemeleri duvar bacası davlumbaz bacası izalasyonlu baca fiyatı adaptör baca çeşitleri 90 Te Modul sertifikalı baca 90 derece dirsek Düz Modül dirsek boru ısınma Sabitleme Duvar Kelepçesi 45 derece te modul Çeşit Çeşit Baca kelepçesi fiyatlarının altında doğalgaz baca fiyatları baca temizleme paslanmaz baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 79 Bugün
 539 Bu Hafta
 2.031 Bu Ay
 3.040 Bu Yıl
 3.040 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer