FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
merkezi sistemli ısınma çift çidarlı baca sulu baca şönt baca sulu baca sistemleri Baca Kelepçe Şapka bacaları doğalgaz baca Sistemi Baca şapkası Baca Valf izalasyonlu doğalgaz baca sistem ankara baca temizleme 90 derece dirsek paslanmaz çelik baca sulu baca filtresi tek cidarlı baca Kelepçe Çeşitleri doğalgaz baca fiyatları baca temizleme malzemeleri Düz Modül Sabitleme Duvar Kelepçesi çin şapka ekonomik kullanım doğalgaz bacası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi imalat baca doğalgaz baca imalatı filtre fiyatları muf sistem çöp şutları baca aspiratörü derece dirsek baca filtre sistemleri doğalgaz bağlatma Doğalgaz Bacası doğalgaz kurulum işlemleri doğalgazın bağlatılması Şönt baca Dirsek baca baca filitre sistemleri Kelepçe çeşitleri duvar doğal gaz çelik baca havalandırma sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri sertifikalı baca baca temizleme baca sistemleri havalandırma kanalları 90 Te Modul sulu baca Kondens Drenaj Kabı ısınma 45 derece te modul izalasyonlu baca fiyatı 45 derece dirsek baca doğalgaz boruları Baca Baca Şapkası (Çin) Sızdırmazlık Silikon Conta paslanmaz Baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe adaptör baca çeşitleri dirsek boru Tek Cidarlı baca Redüksiyon Adaptör duvar bacası baca şapkası lodos paslanmaz baca imalatı ankara baca merkezi sistem ısıtma havalandırma bacaları Çift Cidarlı Baca Bacacım doğalgaz ısıtma tesisatı davlumbaz baca temizliği izalasyonlu doğalgaz bacası fiyatlarının altında silikon conta kesa baca hesabı izalasyonlu baca baca kelepçesi paslanmaz baca Jet Şapka doğalgaz sistemleri davlumbaz bacası baca imalat fiyatları baca çeşitleri lodos şapka kombi ile ısınma
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 203 Bugün
 203 Bu Hafta
 203 Bu Ay
 203 Bu Yıl
 203 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer