FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
tek cidarlı baca Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Jet Şapka dirsek boru sertifikalı baca sulu baca filtresi silikon conta paslanmaz baca derece dirsek Baca Valf baca imalatı muf sistem izalasyonlu doğalgaz baca sistem doğalgaz bacası baca temizleme doğalgaz kombi ile tasarruf yöntemleri baca imalat fiyatları 45 derece dirsek fiyatlarının altında merkezi sistemli ısınma havalandırma sistemleri kombi ile ısınma kesa baca hesabı baca doğalgaz boruları doğalgaz sistemleri ankara baca Baca doğalgaz bağlatma baca çeşitleri Baca Şapkası (Çin) merkezi sistem ısıtma çin şapka Doğalgaz Bacası baca sistemleri doğal gaz baca temizleme malzemeleri lodos şapka doğalgaz baca fiyatları ankara baca temizleme Kelepçe Çeşitleri Dirsek baca baca filtre sistemleri doğalgaz ısıtma tesisatı Şönt baca paslanmaz çelik baca Tek Cidarlı baca Baca şapkası çelik baca havalandırma kanalları filtre fiyatları adaptör baca çeşitleri Redüksiyon Adaptör çift çidarlı baca izalasyonlu baca fiyatı çöp şutları sulu baca şönt baca baca filitre sistemleri Baca Kelepçe izalasyonlu baca 90 derece dirsek paslanmaz baca imalatı 90 Te Modul Sabitleme Duvar Kelepçesi imalat baca doğalgaz davlumbaz baca temizliği Kelepçe çeşitleri duvar baca kelepçesi paslanmaz Baca sistemleri doğalgazın bağlatılması Düz Modül sulu baca baca şapkası lodos Sızdırmazlık Kelepçe 45 derece te modul ısınma izalasyonlu doğalgaz bacası havalandırma bacaları duvar bacası ekonomik kullanım Şapka bacaları sulu baca sistemleri baca Sistemi Kondens Drenaj Kabı Sızdırmazlık Silikon Conta Bacacım baca aspiratörü doğalgaz kurulum işlemleri davlumbaz bacası Çift Cidarlı Baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 109 Bugün
 372 Bu Hafta
 1.301 Bu Ay
 9.654 Bu Yıl
 38.308 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer