FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
sulu baca filtresi Kelepçe Çeşitleri kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz izalasyonlu doğalgaz bacası baca çeşitleri imalat baca doğalgaz baca temizleme malzemeleri sertifikalı baca doğalgaz kurulum işlemleri duvar bacası havalandırma kanalları doğalgaz baca fiyatları kesa baca hesabı çin şapka derece dirsek baca temizleme 45 derece te modul baca imalatı silikon conta Redüksiyon Adaptör havalandırma sistemleri Baca Valf 90 derece dirsek Sızdırmazlık Silikon Conta baca Sistemi Sabitleme Duvar Kelepçesi 45 derece dirsek ankara baca Jet Şapka davlumbaz bacası doğalgaz ısıtma tesisatı çelik baca paslanmaz Baca sistemleri baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz baca sistem Baca muf sistem merkezi sistem ısıtma Sızdırmazlık Kelepçe havalandırma bacaları doğal gaz ankara baca temizleme baca doğalgaz boruları Şönt baca kombi ile ısınma baca sistemleri Kondens Drenaj Kabı Çift Cidarlı Baca baca şapkası lodos ısınma ekonomik kullanım Şapka bacaları baca aspiratörü Düz Modül Bacacım sulu baca şönt baca paslanmaz baca lodos şapka izalasyonlu baca fiyatı Baca Kelepçe fiyatlarının altında doğalgaz bağlatma merkezi sistemli ısınma Çeşit Çeşit Baca kelepçesi sulu baca sistemleri paslanmaz çelik baca sulu baca davlumbaz baca temizliği doğalgaz bacası paslanmaz baca imalatı baca filtre sistemleri 90 Te Modul doğalgaz sistemleri Baca Şapkası (Çin) dirsek boru Tek Cidarlı baca adaptör baca çeşitleri tek cidarlı baca çöp şutları baca imalat fiyatları çift çidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar Baca şapkası Doğalgaz Bacası baca filitre sistemleri doğalgazın bağlatılması izalasyonlu baca Dirsek baca filtre fiyatları
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 82 Bugün
 148 Bu Hafta
 148 Bu Ay
 148 Bu Yıl
 148 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer