FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
ısınma doğalgazın bağlatılması adaptör baca çeşitleri Dirsek baca tek cidarlı baca davlumbaz bacası baca kelepçesi Çeşit Çeşit Baca kelepçesi fiyatlarının altında Jet Şapka Redüksiyon Adaptör Sızdırmazlık Silikon Conta Doğalgaz Bacası Kelepçe çeşitleri duvar ankara baca Baca baca filitre sistemleri çin şapka 45 derece dirsek baca temizleme malzemeleri paslanmaz çelik baca sulu baca filtresi lodos şapka baca temizleme kombi ile tasarruf yöntemleri 90 derece dirsek muf sistem izalasyonlu doğalgaz baca sistem ekonomik kullanım sulu baca sistemleri havalandırma bacaları Bacacım baca filtre sistemleri doğalgaz sistemleri davlumbaz baca temizliği sertifikalı baca baca doğalgaz boruları imalat baca doğalgaz çöp şutları duvar bacası çelik baca Sızdırmazlık Kelepçe paslanmaz baca imalatı ankara baca temizleme Baca Şapkası (Çin) dirsek boru paslanmaz Baca sistemleri havalandırma sistemleri 45 derece te modul merkezi sistem ısıtma baca sistemleri merkezi sistemli ısınma 90 Te Modul kesa baca hesabı silikon conta izalasyonlu baca paslanmaz baca doğalgaz bacası Şönt baca Baca şapkası izalasyonlu baca fiyatı izalasyonlu doğalgaz bacası çift çidarlı baca derece dirsek Çift Cidarlı Baca doğalgaz ısıtma tesisatı havalandırma kanalları doğalgaz bağlatma sulu baca şönt baca Sabitleme Duvar Kelepçesi baca şapkası lodos kombi ile ısınma Kondens Drenaj Kabı filtre fiyatları baca aspiratörü doğalgaz kurulum işlemleri Şapka bacaları sulu baca doğal gaz Baca Valf Tek Cidarlı baca baca çeşitleri baca Sistemi Kelepçe Çeşitleri doğalgaz baca fiyatları baca imalatı Baca Kelepçe Düz Modül baca imalat fiyatları doğalgaz
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 277 Bugün
 577 Bu Hafta
 2.186 Bu Ay
 2.186 Bu Yıl
 2.186 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer