FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
90 Te Modul Baca izalasyonlu baca paslanmaz çelik baca baca çeşitleri lodos şapka filtre fiyatları 45 derece te modul kombi ile ısınma Dirsek baca Tek Cidarlı baca sulu baca baca filtre sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Sabitleme Duvar Kelepçesi Düz Modül sulu baca sistemleri duvar bacası sertifikalı baca Baca Şapkası (Çin) sulu baca şönt baca baca imalat fiyatları silikon conta fiyatlarının altında baca doğalgaz boruları baca imalatı baca sistemleri imalat baca doğalgaz paslanmaz baca Baca Valf tek cidarlı baca Redüksiyon Adaptör Sızdırmazlık Silikon Conta izalasyonlu doğalgaz baca sistem izalasyonlu doğalgaz bacası çift çidarlı baca doğalgazın bağlatılması 90 derece dirsek paslanmaz Baca sistemleri doğal gaz adaptör baca çeşitleri doğalgaz bacası dirsek boru ankara baca muf sistem doğalgaz ısıtma tesisatı Çift Cidarlı Baca baca şapkası lodos çin şapka Doğalgaz Bacası paslanmaz baca imalatı Kelepçe Çeşitleri doğalgaz sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri merkezi sistemli ısınma kesa baca hesabı çöp şutları ankara baca temizleme Şapka bacaları Baca şapkası Baca Kelepçe baca Sistemi Jet Şapka ekonomik kullanım Sızdırmazlık Kelepçe ısınma Şönt baca çelik baca baca aspiratörü havalandırma bacaları havalandırma sistemleri baca temizleme malzemeleri Kelepçe çeşitleri duvar Bacacım doğalgaz baca temizleme doğalgaz kurulum işlemleri havalandırma kanalları doğalgaz baca fiyatları sulu baca filtresi 45 derece dirsek baca kelepçesi izalasyonlu baca fiyatı Kondens Drenaj Kabı derece dirsek davlumbaz bacası davlumbaz baca temizliği merkezi sistem ısıtma doğalgaz bağlatma baca filitre sistemleri
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 68 Bugün
 201 Bu Hafta
 201 Bu Ay
 201 Bu Yıl
 201 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer