FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca temizleme Baca şapkası doğalgaz baca fiyatları Bacacım imalat baca doğalgaz Redüksiyon Adaptör 45 derece te modul paslanmaz çelik baca doğalgaz bacası doğalgaz baca imalatı Doğalgaz Bacası doğalgaz bağlatma Kelepçe çeşitleri duvar paslanmaz baca dirsek boru doğalgaz ısıtma tesisatı 45 derece dirsek baca kelepçesi Tek Cidarlı baca çelik baca havalandırma bacaları doğalgaz kurulum işlemleri izalasyonlu baca filtre fiyatları ankara baca Dirsek baca muf sistem Sızdırmazlık Silikon Conta Baca Şönt baca baca filitre sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca filtre sistemleri Baca Valf kombi ile ısınma baca sistemleri ısınma tek cidarlı baca doğalgazın bağlatılması baca aspiratörü sulu baca filtresi kesa baca hesabı çift çidarlı baca ekonomik kullanım Şapka bacaları Sabitleme Duvar Kelepçesi fiyatlarının altında Kondens Drenaj Kabı sertifikalı baca merkezi sistemli ısınma duvar bacası baca imalat fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe Kelepçe Çeşitleri sulu baca şönt baca çöp şutları 90 derece dirsek havalandırma sistemleri derece dirsek paslanmaz baca imalatı baca doğalgaz boruları sulu baca Düz Modül kombi ile tasarruf yöntemleri adaptör baca çeşitleri doğal gaz Baca Şapkası (Çin) Baca Kelepçe izalasyonlu doğalgaz bacası sulu baca sistemleri davlumbaz bacası ankara baca temizleme baca şapkası lodos Çift Cidarlı Baca baca çeşitleri merkezi sistem ısıtma çin şapka doğalgaz sistemleri baca temizleme malzemeleri izalasyonlu baca fiyatı paslanmaz Baca sistemleri silikon conta davlumbaz baca temizliği lodos şapka havalandırma kanalları izalasyonlu doğalgaz baca sistem Jet Şapka baca Sistemi 90 Te Modul
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 74 Bugün
 227 Bu Hafta
 227 Bu Ay
 227 Bu Yıl
 227 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemi

 

 

     Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sisteminin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer