FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
imalat baca doğalgaz ankara baca çöp şutları baca şapkası lodos doğalgaz çelik baca kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca şönt baca Jet Şapka sulu baca doğalgaz bacası paslanmaz baca imalatı derece dirsek silikon conta Baca Valf Dirsek baca Kondens Drenaj Kabı Şapka bacaları Sabitleme Duvar Kelepçesi muf sistem Bacacım havalandırma kanalları Baca Kelepçe doğalgaz ısıtma tesisatı Kelepçe Çeşitleri Kelepçe çeşitleri duvar baca filitre sistemleri Çift Cidarlı Baca baca çeşitleri lodos şapka baca kelepçesi 90 derece dirsek baca aspiratörü dirsek boru Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca filtre sistemleri tek cidarlı baca Düz Modül 45 derece dirsek baca doğalgaz boruları Doğalgaz Bacası Baca sulu baca sistemleri davlumbaz baca temizliği 90 Te Modul izalasyonlu baca fiyatı ısınma doğalgaz kurulum işlemleri Baca şapkası merkezi sistem ısıtma izalasyonlu doğalgaz baca sistem havalandırma sistemleri kombi ile ısınma adaptör baca çeşitleri havalandırma bacaları Redüksiyon Adaptör sertifikalı baca doğalgaz baca fiyatları Şönt baca doğal gaz davlumbaz bacası kesa baca hesabı baca temizleme baca imalat fiyatları sulu baca filtresi paslanmaz Baca sistemleri doğalgazın bağlatılması paslanmaz baca fiyatlarının altında merkezi sistemli ısınma baca imalatı Sızdırmazlık Kelepçe duvar bacası Tek Cidarlı baca baca temizleme malzemeleri izalasyonlu doğalgaz bacası Baca Şapkası (Çin) baca Sistemi çift çidarlı baca doğalgaz sistemleri 45 derece te modul baca sistemleri çin şapka paslanmaz çelik baca filtre fiyatları ekonomik kullanım ankara baca temizleme Sızdırmazlık Silikon Conta doğalgaz bağlatma izalasyonlu baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 52 Bugün
 52 Bu Hafta
 52 Bu Ay
 3.354 Bu Yıl
 3.354 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemleri

 

Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sistemlerinin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemlerin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

 

 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer