FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
muf sistem imalat baca doğalgaz ankara baca temizleme doğalgaz bacası kesa baca hesabı Şapka bacaları Doğalgaz Bacası Dirsek baca izalasyonlu baca tek cidarlı baca baca temizleme malzemeleri paslanmaz Baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe Kelepçe Çeşitleri baca şapkası lodos baca çeşitleri Redüksiyon Adaptör Baca Kelepçe Kelepçe çeşitleri duvar doğalgaz ısıtma tesisatı Şönt baca filtre fiyatları merkezi sistem ısıtma doğalgaz bağlatma Bacacım Tek Cidarlı baca Baca Şapkası (Çin) Kondens Drenaj Kabı fiyatlarının altında derece dirsek dirsek boru baca sistemleri adaptör baca çeşitleri sertifikalı baca ankara baca sulu baca sistemleri sulu baca davlumbaz baca temizliği baca temizleme Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Baca Valf çelik baca Çift Cidarlı Baca 45 derece dirsek baca imalat fiyatları havalandırma bacaları sulu baca filtresi Düz Modül Baca şapkası kombi ile tasarruf yöntemleri merkezi sistemli ısınma 90 derece dirsek baca filtre sistemleri çöp şutları Sızdırmazlık Silikon Conta paslanmaz baca imalatı izalasyonlu baca fiyatı havalandırma kanalları doğalgaz baca fiyatları paslanmaz çelik baca izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgazın bağlatılması baca doğalgaz boruları kombi ile ısınma baca filitre sistemleri Jet Şapka çift çidarlı baca ısınma havalandırma sistemleri silikon conta duvar bacası Baca davlumbaz bacası izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca kelepçesi baca imalatı baca aspiratörü Sabitleme Duvar Kelepçesi ekonomik kullanım baca Sistemi lodos şapka doğal gaz çin şapka 45 derece te modul sulu baca şönt baca doğalgaz sistemleri doğalgaz paslanmaz baca doğalgaz kurulum işlemleri 90 Te Modul
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 140 Bugün
 1.206 Bu Hafta
 1.414 Bu Ay
 1.414 Bu Yıl
 1.414 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemleri

 

Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sistemlerinin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemlerin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

 

 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer