FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
merkezi sistem ısıtma sulu baca Baca Sızdırmazlık Silikon Conta 45 derece dirsek doğalgaz kurulum işlemleri Baca Şapkası (Çin) Baca Valf kesa baca hesabı izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca kelepçesi doğalgazın bağlatılması ankara baca davlumbaz bacası baca doğalgaz boruları paslanmaz baca imalatı Sızdırmazlık Kelepçe paslanmaz baca Şönt baca baca imalatı havalandırma kanalları Kondens Drenaj Kabı baca filtre sistemleri ısınma sulu baca filtresi paslanmaz Baca sistemleri ankara baca temizleme muf sistem derece dirsek izalasyonlu baca fiyatı Kelepçe çeşitleri duvar doğalgaz bağlatma merkezi sistemli ısınma doğalgaz bacası çin şapka lodos şapka Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Redüksiyon Adaptör sulu baca şönt baca Baca Kelepçe 90 derece dirsek Dirsek baca ekonomik kullanım Bacacım baca çeşitleri Doğalgaz Bacası izalasyonlu doğalgaz bacası Kelepçe Çeşitleri filtre fiyatları fiyatlarının altında sulu baca sistemleri Düz Modül doğalgaz sistemleri adaptör baca çeşitleri çift çidarlı baca havalandırma sistemleri doğal gaz 45 derece te modul doğalgaz paslanmaz çelik baca baca temizleme malzemeleri doğalgaz baca fiyatları dirsek boru kombi ile tasarruf yöntemleri baca aspiratörü Jet Şapka doğalgaz ısıtma tesisatı çöp şutları baca temizleme Baca şapkası izalasyonlu baca sertifikalı baca duvar bacası baca filitre sistemleri havalandırma bacaları Tek Cidarlı baca baca Sistemi davlumbaz baca temizliği imalat baca doğalgaz 90 Te Modul kombi ile ısınma silikon conta Sabitleme Duvar Kelepçesi tek cidarlı baca baca imalat fiyatları çelik baca Çift Cidarlı Baca baca şapkası lodos baca sistemleri Şapka bacaları
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 216 Bugün
 216 Bu Hafta
 4.313 Bu Ay
 8.159 Bu Yıl
 36.813 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemleri

 

Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sistemlerinin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemlerin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

 

 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer