FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
davlumbaz bacası paslanmaz baca havalandırma bacaları baca Sistemi fiyatlarının altında çöp şutları sulu baca şönt baca baca kelepçesi izalasyonlu doğalgaz bacası sulu baca sistemleri çift çidarlı baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem Baca sulu baca filtresi doğalgaz ısıtma tesisatı paslanmaz baca imalatı Çeşit Çeşit Baca kelepçesi dirsek boru merkezi sistemli ısınma Baca şapkası doğalgaz baca fiyatları paslanmaz çelik baca sulu baca derece dirsek baca filitre sistemleri kesa baca hesabı Jet Şapka tek cidarlı baca baca aspiratörü baca imalatı Kondens Drenaj Kabı Baca Şapkası (Çin) izalasyonlu baca fiyatı paslanmaz Baca sistemleri lodos şapka Kelepçe Çeşitleri baca filtre sistemleri doğalgaz doğal gaz çelik baca Şapka bacaları davlumbaz baca temizliği baca temizleme malzemeleri doğalgaz sistemleri baca imalat fiyatları Baca Kelepçe imalat baca doğalgaz Doğalgaz Bacası Bacacım 45 derece dirsek Çift Cidarlı Baca ısınma Sızdırmazlık Silikon Conta ankara baca temizleme ekonomik kullanım Sızdırmazlık Kelepçe Dirsek baca ankara baca baca şapkası lodos doğalgaz kurulum işlemleri baca çeşitleri havalandırma kanalları 90 Te Modul baca temizleme izalasyonlu baca filtre fiyatları Tek Cidarlı baca muf sistem Sabitleme Duvar Kelepçesi kombi ile tasarruf yöntemleri Baca Valf merkezi sistem ısıtma çin şapka Redüksiyon Adaptör doğalgaz bacası doğalgazın bağlatılması Kelepçe çeşitleri duvar 45 derece te modul havalandırma sistemleri Şönt baca adaptör baca çeşitleri Düz Modül 90 derece dirsek kombi ile ısınma doğalgaz bağlatma baca sistemleri sertifikalı baca duvar bacası baca doğalgaz boruları silikon conta
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 41 Bugün
 711 Bu Hafta
 1.223 Bu Ay
 1.223 Bu Yıl
 1.223 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemleri

 

Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sistemlerinin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemlerin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

 

 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer