FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
filtre fiyatları Tek Cidarlı baca Kelepçe çeşitleri duvar paslanmaz Baca sistemleri Sızdırmazlık Kelepçe adaptör baca çeşitleri davlumbaz bacası izalasyonlu doğalgaz bacası 90 derece dirsek kesa baca hesabı sulu baca Çift Cidarlı Baca Kelepçe Çeşitleri paslanmaz baca imalatı çin şapka Baca şapkası ankara baca temizleme çöp şutları 45 derece te modul doğalgaz Düz Modül Baca derece dirsek Baca Valf doğalgaz kurulum işlemleri havalandırma bacaları dirsek boru fiyatlarının altında sulu baca filtresi duvar bacası baca filtre sistemleri doğalgaz bağlatma doğalgaz sistemleri davlumbaz baca temizliği Kondens Drenaj Kabı kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz ısıtma tesisatı Jet Şapka ankara baca baca Sistemi baca filitre sistemleri sertifikalı baca izalasyonlu doğalgaz baca sistem Baca Kelepçe Bacacım doğal gaz Sabitleme Duvar Kelepçesi baca doğalgaz boruları sulu baca şönt baca lodos şapka silikon conta muf sistem baca sistemleri sulu baca sistemleri baca şapkası lodos izalasyonlu baca tek cidarlı baca havalandırma sistemleri baca imalatı paslanmaz çelik baca merkezi sistem ısıtma baca temizleme paslanmaz baca Redüksiyon Adaptör baca kelepçesi baca çeşitleri ısınma merkezi sistemli ısınma 90 Te Modul Dirsek baca baca temizleme malzemeleri izalasyonlu baca fiyatı Çeşit Çeşit Baca kelepçesi doğalgaz bacası ekonomik kullanım 45 derece dirsek çelik baca kombi ile ısınma baca aspiratörü imalat baca doğalgaz Şapka bacaları baca imalat fiyatları doğalgaz baca fiyatları Baca Şapkası (Çin) Sızdırmazlık Silikon Conta havalandırma kanalları Doğalgaz Bacası çift çidarlı baca doğalgazın bağlatılması Şönt baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 74 Bugün
 131 Bu Hafta
 74 Bu Ay
 2.666 Bu Yıl
 2.666 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemleri

 

Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sistemlerinin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemlerin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

 

 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer