FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Kelepçe Çeşitleri baca çeşitleri baca imalatı çift çidarlı baca derece dirsek 90 Te Modul tek cidarlı baca baca sistemleri paslanmaz çelik baca baca filitre sistemleri Tek Cidarlı baca Sızdırmazlık Silikon Conta baca temizleme Redüksiyon Adaptör lodos şapka Baca Kelepçe 90 derece dirsek doğal gaz Bacacım duvar bacası ankara baca doğalgaz baca fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe davlumbaz baca temizliği merkezi sistem ısıtma sertifikalı baca izalasyonlu baca fiyatı baca filtre sistemleri baca doğalgaz boruları izalasyonlu doğalgaz baca sistem baca kelepçesi imalat baca doğalgaz paslanmaz baca muf sistem sulu baca sistemleri Baca sulu baca şönt baca Şönt baca havalandırma sistemleri kesa baca hesabı doğalgaz ısıtma tesisatı çöp şutları paslanmaz baca imalatı baca imalat fiyatları baca aspiratörü doğalgaz sistemleri Kelepçe çeşitleri duvar izalasyonlu baca sulu baca filtresi Baca Şapkası (Çin) Doğalgaz Bacası baca temizleme malzemeleri kombi ile ısınma baca şapkası lodos Şapka bacaları çelik baca baca Sistemi ekonomik kullanım çin şapka doğalgaz doğalgaz kurulum işlemleri dirsek boru Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Kondens Drenaj Kabı davlumbaz bacası havalandırma kanalları ankara baca temizleme doğalgaz bağlatma doğalgazın bağlatılması Baca Valf Düz Modül doğalgaz bacası fiyatlarının altında sulu baca 45 derece te modul silikon conta Baca şapkası Jet Şapka filtre fiyatları ısınma kombi ile tasarruf yöntemleri paslanmaz Baca sistemleri Dirsek baca izalasyonlu doğalgaz bacası adaptör baca çeşitleri Sabitleme Duvar Kelepçesi 45 derece dirsek havalandırma bacaları merkezi sistemli ısınma Çift Cidarlı Baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 100 Bugün
 124 Bu Hafta
 259 Bu Ay
 259 Bu Yıl
 259 Tümü
1 Çevrim içi
 

Havalandırma Sistemleri

 

Havalandırma  Sistemleri

    Hangi maddeyle çalışılırsa çalışılsın. işyerinin havalandırılması kesinlikle şarttır. Ancak havalandırma; tehlikeli gazlara, tozlara, buhar ve dumanlara karşı çok sınırlı bir koruma sağlar. Etkili  havalandırma sistemleri her işçi için kimyasal maddeye bulaşmış, temiz bir nefes alma ortamını sağlar. Tehlikeli maddelerle dolu hava kaynağından (tehlikeli maddenin ortama yayıldığı yerden) alınıp uzaklaştırılabilirse ve bu hava çalışma ortamına geri dönmezse etkili bir havalandırma sistemi sağlanmış olur.

   Ancak böyle havalandırma sağlanmış olsa dahi, işyerine taze ve temiz hava sağlayan bir başka havalandırma sistemlerinin diğeriyle birlikte bulunması şarttır. Birçok işveren ve yönetici işyerinde air-condition kullanımı, yeterli bir havalandırma sayma yanılgısı içindedirler. Gerçekte air-coindition sistemleri havalandırma amacıyla değerlendirildiğinde pencereleri açmaktan bile daha az etkilidir. Çünkü air-condition sistemleri ile normalde, odadaki havanın günde ancak yüzde 80 i değişebilir.

   Havalandırma sistemleri bakımı da son derece önemlidir. Filtrelerinin temizliği, boruların sızdırmazlığı periyodik olarak test edilmelidir. Elektrik kesintilerine karşı havalandırma sistemleri için jeneratörler ve diğer yedek güç kaynakları hazır tutulmalıdır. Sistemlerin etkinliğini kontrol etmek için, özellikle stratejik bölgelerden hava örnekleri alınarak laboratuarda test edilmelidir.

   İşyerindeki kirli hava arıtılmadan doğrudan doğruya dışarı verilirse, bunun çevre kirlenmesine katkıda bulunacağı unutulmamalıdır. Bunun sorumluluğunu işveren ve yöneticiler üstlenir.

 

 

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer