FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
paslanmaz çelik baca sulu baca sistemleri 45 derece te modul sulu baca şönt baca baca sistemleri havalandırma sistemleri fiyatlarının altında kombi ile ısınma ankara baca temizleme duvar bacası merkezi sistemli ısınma Düz Modül baca temizleme imalat baca doğalgaz Dirsek baca 90 derece dirsek dirsek boru silikon conta izalasyonlu baca baca kelepçesi doğalgaz bacası izalasyonlu doğalgaz baca sistem ankara baca Redüksiyon Adaptör izalasyonlu baca fiyatı 90 Te Modul izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz ısıtma tesisatı ekonomik kullanım Sabitleme Duvar Kelepçesi doğalgaz baca fiyatları çelik baca doğalgazın bağlatılması doğalgaz sistemleri Sızdırmazlık Silikon Conta Kelepçe Çeşitleri baca çeşitleri merkezi sistem ısıtma Baca şapkası doğalgaz bağlatma Baca muf sistem çin şapka havalandırma kanalları doğal gaz baca filitre sistemleri baca imalatı baca aspiratörü havalandırma bacaları çöp şutları lodos şapka çift çidarlı baca baca temizleme malzemeleri Çift Cidarlı Baca Şönt baca kombi ile tasarruf yöntemleri derece dirsek Baca Şapkası (Çin) Kelepçe çeşitleri duvar baca imalat fiyatları tek cidarlı baca davlumbaz baca temizliği Baca Kelepçe davlumbaz bacası doğalgaz kurulum işlemleri baca filtre sistemleri sulu baca Tek Cidarlı baca baca Sistemi Şapka bacaları sulu baca filtresi Sızdırmazlık Kelepçe baca doğalgaz boruları Baca Valf Kondens Drenaj Kabı Bacacım ısınma Doğalgaz Bacası adaptör baca çeşitleri Jet Şapka paslanmaz baca paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz Çeşit Çeşit Baca kelepçesi paslanmaz baca imalatı filtre fiyatları 45 derece dirsek sertifikalı baca baca şapkası lodos kesa baca hesabı
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 69 Bugün
 529 Bu Hafta
 2.021 Bu Ay
 3.030 Bu Yıl
 3.030 Tümü
2 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer