FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Baca Şapkası (Çin) havalandırma sistemleri havalandırma kanalları Baca kombi ile tasarruf yöntemleri davlumbaz bacası paslanmaz Baca sistemleri baca temizleme malzemeleri sulu baca sistemleri 90 derece dirsek baca imalat fiyatları baca imalatı Şönt baca izalasyonlu baca fiyatı çöp şutları doğalgaz ısıtma tesisatı paslanmaz çelik baca havalandırma bacaları doğal gaz sulu baca doğalgaz baca temizleme doğalgaz baca fiyatları izalasyonlu doğalgaz bacası paslanmaz baca Baca Valf duvar bacası baca şapkası lodos Şapka bacaları baca sistemleri merkezi sistemli ısınma adaptör baca çeşitleri baca çeşitleri kombi ile ısınma lodos şapka ankara baca temizleme sertifikalı baca izalasyonlu baca davlumbaz baca temizliği doğalgaz kurulum işlemleri kesa baca hesabı Baca şapkası Çift Cidarlı Baca silikon conta Kelepçe Çeşitleri çelik baca 45 derece dirsek Çeşit Çeşit Baca kelepçesi tek cidarlı baca Baca Kelepçe derece dirsek doğalgazın bağlatılması baca filitre sistemleri izalasyonlu doğalgaz baca sistem Bacacım baca aspiratörü Dirsek baca doğalgaz bacası Tek Cidarlı baca imalat baca doğalgaz doğalgaz bağlatma Jet Şapka 90 Te Modul Sızdırmazlık Silikon Conta Sızdırmazlık Kelepçe Kondens Drenaj Kabı sulu baca filtresi filtre fiyatları baca filtre sistemleri Düz Modül Kelepçe çeşitleri duvar fiyatlarının altında ekonomik kullanım Redüksiyon Adaptör sulu baca şönt baca dirsek boru 45 derece te modul çift çidarlı baca Doğalgaz Bacası ankara baca çin şapka doğalgaz sistemleri muf sistem ısınma paslanmaz baca imalatı merkezi sistem ısıtma baca doğalgaz boruları baca Sistemi baca kelepçesi Sabitleme Duvar Kelepçesi
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 28 Bugün
 52 Bu Hafta
 187 Bu Ay
 187 Bu Yıl
 187 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer