FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Ürün Vitrini
 
Etiket Bulutu
Çeşit Çeşit Baca kelepçesi baca doğalgaz boruları Kelepçe çeşitleri duvar duvar bacası sulu baca filtresi havalandırma kanalları havalandırma bacaları paslanmaz Baca sistemleri fiyatlarının altında Baca şapkası Kondens Drenaj Kabı izalasyonlu doğalgaz baca sistem derece dirsek baca filtre sistemleri doğalgaz baca fiyatları merkezi sistemli ısınma kesa baca hesabı 45 derece te modul adaptör baca çeşitleri 90 derece dirsek Şapka bacaları baca şapkası lodos sulu baca sistemleri havalandırma sistemleri doğalgaz bacası davlumbaz bacası Doğalgaz Bacası ankara baca temizleme Tek Cidarlı baca çöp şutları tek cidarlı baca baca Sistemi doğalgazın bağlatılması doğalgaz bağlatma dirsek boru baca kelepçesi Dirsek baca izalasyonlu baca ısınma Sızdırmazlık Kelepçe baca imalat fiyatları baca imalatı Baca Kelepçe kombi ile ısınma Jet Şapka davlumbaz baca temizliği paslanmaz baca imalatı Çift Cidarlı Baca doğal gaz doğalgaz Sabitleme Duvar Kelepçesi çift çidarlı baca sulu baca şönt baca doğalgaz ısıtma tesisatı sulu baca Düz Modül baca temizleme malzemeleri baca aspiratörü paslanmaz çelik baca Baca doğalgaz sistemleri Kelepçe Çeşitleri Baca Valf ekonomik kullanım baca çeşitleri Sızdırmazlık Silikon Conta izalasyonlu baca fiyatı lodos şapka imalat baca doğalgaz 90 Te Modul muf sistem 45 derece dirsek sertifikalı baca baca filitre sistemleri filtre fiyatları baca temizleme silikon conta paslanmaz baca çelik baca kombi ile tasarruf yöntemleri baca sistemleri çin şapka ankara baca Baca Şapkası (Çin) Bacacım doğalgaz kurulum işlemleri Redüksiyon Adaptör izalasyonlu doğalgaz bacası merkezi sistem ısıtma Şönt baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 32 Bugün
 1.098 Bu Hafta
 1.306 Bu Ay
 1.306 Bu Yıl
 1.306 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer