FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca kelepçesi doğalgaz baca fiyatları baca çeşitleri çift çidarlı baca havalandırma sistemleri paslanmaz baca imalatı Sabitleme Duvar Kelepçesi Kelepçe çeşitleri duvar sulu baca sistemleri baca doğalgaz boruları doğalgaz kurulum işlemleri çin şapka izalasyonlu baca fiyatı havalandırma bacaları sulu baca filtresi Baca Şapkası (Çin) Doğalgaz Bacası Şönt baca 90 derece dirsek Dirsek baca sulu baca şönt baca doğalgaz bacası baca aspiratörü duvar bacası baca imalatı kombi ile ısınma davlumbaz bacası kesa baca hesabı paslanmaz baca sertifikalı baca doğalgaz sistemleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi lodos şapka Baca Valf 45 derece dirsek Baca baca imalat fiyatları Sızdırmazlık Kelepçe merkezi sistem ısıtma baca filitre sistemleri baca şapkası lodos çelik baca derece dirsek ekonomik kullanım doğalgazın bağlatılması Baca Kelepçe Şapka bacaları sulu baca muf sistem fiyatlarının altında doğalgaz bağlatma Jet Şapka Düz Modül Kelepçe Çeşitleri doğalgaz ısıtma tesisatı baca temizleme malzemeleri baca sistemleri davlumbaz baca temizliği filtre fiyatları izalasyonlu doğalgaz baca sistem Sızdırmazlık Silikon Conta ankara baca temizleme dirsek boru Tek Cidarlı baca ısınma silikon conta paslanmaz çelik baca izalasyonlu doğalgaz bacası çöp şutları tek cidarlı baca ankara baca baca filtre sistemleri Kondens Drenaj Kabı Bacacım izalasyonlu baca adaptör baca çeşitleri paslanmaz Baca sistemleri doğalgaz Redüksiyon Adaptör merkezi sistemli ısınma doğal gaz baca temizleme havalandırma kanalları baca Sistemi 45 derece te modul imalat baca doğalgaz 90 Te Modul Çift Cidarlı Baca kombi ile tasarruf yöntemleri Baca şapkası
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 152 Bugün
 152 Bu Hafta
 152 Bu Ay
 152 Bu Yıl
 152 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer