FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca çeşitleri filtre fiyatları adaptör baca çeşitleri Doğalgaz Bacası Sızdırmazlık Kelepçe havalandırma kanalları muf sistem izalasyonlu baca fiyatı baca doğalgaz boruları imalat baca doğalgaz baca şapkası lodos doğal gaz baca temizleme Tek Cidarlı baca paslanmaz çelik baca havalandırma bacaları tek cidarlı baca baca filtre sistemleri çift çidarlı baca Çift Cidarlı Baca doğalgaz ısıtma tesisatı Baca Valf Kelepçe Çeşitleri paslanmaz baca imalatı baca filitre sistemleri çöp şutları 90 Te Modul baca Sistemi ankara baca dirsek boru izalasyonlu doğalgaz baca sistem Şapka bacaları Redüksiyon Adaptör merkezi sistemli ısınma Sızdırmazlık Silikon Conta baca temizleme malzemeleri kesa baca hesabı lodos şapka fiyatlarının altında doğalgazın bağlatılması 45 derece dirsek havalandırma sistemleri Kondens Drenaj Kabı çelik baca Şönt baca çin şapka baca kelepçesi paslanmaz Baca sistemleri kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgaz kurulum işlemleri izalasyonlu doğalgaz bacası doğalgaz izalasyonlu baca ankara baca temizleme doğalgaz bacası Bacacım derece dirsek Kelepçe çeşitleri duvar silikon conta sulu baca şönt baca doğalgaz bağlatma 45 derece te modul Sabitleme Duvar Kelepçesi baca imalatı sulu baca filtresi duvar bacası davlumbaz baca temizliği Jet Şapka Baca Düz Modül baca imalat fiyatları doğalgaz sistemleri Baca Kelepçe kombi ile ısınma Baca şapkası davlumbaz bacası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi merkezi sistem ısıtma doğalgaz baca fiyatları sulu baca sistemleri baca aspiratörü baca sistemleri paslanmaz baca 90 derece dirsek ısınma sertifikalı baca Dirsek baca ekonomik kullanım Baca Şapkası (Çin) sulu baca
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 32 Bugün
 708 Bu Hafta
 2.317 Bu Ay
 2.317 Bu Yıl
 2.317 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer