FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
baca kelepçesi Baca Kelepçe paslanmaz baca Dirsek baca baca temizleme ısınma baca çeşitleri Çift Cidarlı Baca kombi ile tasarruf yöntemleri sulu baca şönt baca izalasyonlu baca doğalgaz sistemleri Bacacım Kondens Drenaj Kabı derece dirsek Sızdırmazlık Silikon Conta 90 derece dirsek ankara baca tek cidarlı baca doğal gaz muf sistem sulu baca sistemleri havalandırma kanalları Baca Şapka bacaları duvar bacası adaptör baca çeşitleri davlumbaz baca temizliği havalandırma bacaları Sızdırmazlık Kelepçe Baca şapkası doğalgaz bağlatma filtre fiyatları ekonomik kullanım doğalgaz Düz Modül davlumbaz bacası baca imalat fiyatları kombi ile ısınma havalandırma sistemleri 45 derece te modul paslanmaz çelik baca izalasyonlu baca fiyatı izalasyonlu doğalgaz bacası Çeşit Çeşit Baca kelepçesi çift çidarlı baca çin şapka silikon conta Redüksiyon Adaptör sulu baca paslanmaz Baca sistemleri baca şapkası lodos Tek Cidarlı baca doğalgaz baca fiyatları Doğalgaz Bacası çöp şutları Sabitleme Duvar Kelepçesi ankara baca temizleme merkezi sistemli ısınma baca Sistemi doğalgaz ısıtma tesisatı çelik baca baca temizleme malzemeleri fiyatlarının altında Jet Şapka sulu baca filtresi baca imalatı merkezi sistem ısıtma izalasyonlu doğalgaz baca sistem imalat baca doğalgaz Şönt baca paslanmaz baca imalatı doğalgazın bağlatılması baca doğalgaz boruları baca sistemleri Baca Valf 90 Te Modul lodos şapka 45 derece dirsek dirsek boru baca filitre sistemleri baca aspiratörü doğalgaz kurulum işlemleri kesa baca hesabı Kelepçe çeşitleri duvar baca filtre sistemleri sertifikalı baca Kelepçe Çeşitleri Baca Şapkası (Çin) doğalgaz bacası
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 151 Bugün
 713 Bu Hafta
 1.642 Bu Ay
 9.995 Bu Yıl
 38.649 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer