FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
havalandırma kanalları doğalgaz sistemleri Şönt baca Baca çin şapka baca filtre sistemleri havalandırma sistemleri imalat baca doğalgaz baca doğalgaz boruları Doğalgaz Bacası davlumbaz bacası ısınma doğalgaz ısıtma tesisatı baca temizleme davlumbaz baca temizliği Kondens Drenaj Kabı ankara baca duvar bacası baca aspiratörü çöp şutları sulu baca şönt baca paslanmaz çelik baca baca kelepçesi baca filitre sistemleri doğalgaz Dirsek baca doğalgaz kurulum işlemleri Sızdırmazlık Silikon Conta kombi ile ısınma baca temizleme malzemeleri doğal gaz Jet Şapka kombi ile tasarruf yöntemleri doğalgazın bağlatılması sulu baca filtresi 90 Te Modul 45 derece dirsek kesa baca hesabı doğalgaz bacası Şapka bacaları silikon conta ekonomik kullanım baca imalat fiyatları baca imalatı Çeşit Çeşit Baca kelepçesi doğalgaz baca fiyatları izalasyonlu doğalgaz baca sistem muf sistem adaptör baca çeşitleri Sızdırmazlık Kelepçe 90 derece dirsek Kelepçe Çeşitleri fiyatlarının altında doğalgaz bağlatma 45 derece te modul Redüksiyon Adaptör Baca şapkası havalandırma bacaları izalasyonlu doğalgaz bacası Düz Modül çift çidarlı baca izalasyonlu baca fiyatı Sabitleme Duvar Kelepçesi baca sistemleri baca çeşitleri Baca Valf derece dirsek baca şapkası lodos Bacacım merkezi sistemli ısınma sertifikalı baca Kelepçe çeşitleri duvar tek cidarlı baca paslanmaz baca imalatı paslanmaz baca ankara baca temizleme filtre fiyatları sulu baca sistemleri Çift Cidarlı Baca çelik baca paslanmaz Baca sistemleri dirsek boru izalasyonlu baca merkezi sistem ısıtma baca Sistemi sulu baca Baca Şapkası (Çin) Tek Cidarlı baca Baca Kelepçe lodos şapka
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 168 Bugün
 168 Bu Hafta
 680 Bu Ay
 680 Bu Yıl
 680 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer