FORMLAR
a BACA
 
Kategoriler
 
Etiket Bulutu
Sızdırmazlık Kelepçe Şapka bacaları fiyatlarının altında 90 Te Modul Kondens Drenaj Kabı Dirsek baca havalandırma kanalları baca imalat fiyatları 45 derece te modul doğalgaz sistemleri merkezi sistemli ısınma dirsek boru çift çidarlı baca filtre fiyatları 90 derece dirsek Baca Kelepçe sulu baca filtresi 45 derece dirsek davlumbaz bacası Bacacım baca filtre sistemleri baca şapkası lodos Jet Şapka Doğalgaz Bacası lodos şapka doğalgaz kurulum işlemleri Baca Valf izalasyonlu doğalgaz baca sistem paslanmaz baca imalatı tek cidarlı baca paslanmaz çelik baca Baca Sızdırmazlık Silikon Conta çin şapka baca çeşitleri sulu baca şönt baca doğalgaz baca fiyatları silikon conta baca imalatı Düz Modül Baca Şapkası (Çin) doğalgaz bağlatma paslanmaz baca ankara baca temizleme baca aspiratörü doğalgazın bağlatılması ankara baca Çift Cidarlı Baca derece dirsek sulu baca sistemleri doğalgaz bacası adaptör baca çeşitleri Çeşit Çeşit Baca kelepçesi Baca şapkası Tek Cidarlı baca kombi ile tasarruf yöntemleri çöp şutları Kelepçe çeşitleri duvar havalandırma sistemleri ısınma baca kelepçesi ekonomik kullanım duvar bacası kombi ile ısınma izalasyonlu doğalgaz bacası baca temizleme malzemeleri izalasyonlu baca fiyatı Redüksiyon Adaptör sulu baca baca filitre sistemleri baca Sistemi doğalgaz ısıtma tesisatı izalasyonlu baca baca temizleme Sabitleme Duvar Kelepçesi sertifikalı baca muf sistem paslanmaz Baca sistemleri çelik baca Kelepçe Çeşitleri imalat baca doğalgaz havalandırma bacaları davlumbaz baca temizliği doğalgaz Şönt baca merkezi sistem ısıtma doğal gaz kesa baca hesabı baca sistemleri baca doğalgaz boruları
 
CERTIFIED
CXCX
 
BİZDEN HABERLER
a BACA
 
HAVA DURUMU
 
Ziyaretçiler
 40 Bugün
 40 Bu Hafta
 637 Bu Ay
 637 Bu Yıl
 637 Tümü
1 Çevrim içi
 

Doğalgaz Çelik Baca

 

BACA İÇİN EN DOĞRU MALZEME PASLANMAZ ÇELİK

Doğru malzeme seçimi ve doğalgaz çelik baca  kullanımı bir imalat sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında gelir. Yanlış malzeme kullanımı, imalat sürecini olumsuz etkileyebileceği gibi; maliyetlerin artmasına, nihai ürün kullanım ömrünün azalmasına ve kullanım giderlerinde artışa neden olabilir. Doğru malzeme seçiminde nihai ürünün kullanım şartlarının çok iyi tanımlanması, malzemenin imalat özelliklerini iyi değerlendirilmesi gerekir.

Doğalgaz çelik bacalar çok değişik kalitelerde üretilen malzemelerdir. Bu nedenle malzeme seçiminde sadece mekanik ve kimyasal değerler göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanında malzemenin boyutları ve yüzey özellikleri gibi unsurlar da dikkate alınmalıdır. Temin fiyatı ucuz olduğu için tercih edilen bir malzeme ileriki kullanımda ciddi boyutta olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Örneğin 316 kalite paslanmaz çelik kullanılması gereken bir yerde tasarrufa yönelerek 304 kalite paslanmaz çelik kullanımı, maliyet açısından bir avantaj sağlıyor gibi görünse de, ürünün kullanım ömrüne olumsuz etki yapması yanında kullanım şartlarına bağlı olarak birey üzerinde yararlanma ve ölümlere neden olabilecek kazalara da yol açabilir. Bu bölümde piyasada en çok kullanılan paslanmaz çelik türlerinin bazılarına ait bilgiler verilmektedir. Ayrıca bu malzemelerin uluslararası geçerliği olan standartlara göre tanımları da belirtilmiştir. Bu malzemelerle ilgili daha detaylı özellikler ileriki sayfalarda yer almaktadır.

Genel Tanım

Normal alaşımsız ve az alaşımlı çelikler korozif etkilere karşı dayanıklı olmadıklarından, bu tür uygulamalar için genellikle paslanmaz çeliklerin kullanılması gerekir. Paslanmaz çelikler mükemmel korozyon dayanımları yanında, değişik mekanik özelliklere sahip türlerinin bulunması, düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanılabilmeleri, şekil verme kolaylığı, estetik görünümleri gibi özelliklere sahiptirler. Paslanmaz çelikler diğer çeliklere oranla fiyat bakımından daha pahalıdır, ancak bakımlarının ucuz ve kolay olması, uzun ömürlü olmaları, tümüyle geri kazanabilmeleri ve çevre dostu bir malzeme olmaları çok büyük avantajlar sağlar.

Dolayısıyla parçanın tüm ömrü dikkate alınarak yapılacak fiyat analizlerinde, tasarımlarda paslanmaz çelik kullanımının daha ekonomik olduğu görülür.

Paslanmaz çelikler bileşimlerinde en az %11 krom içeren bir çelik ailesidir. Bu çeliklerin yüksek korozyon dayanımını sağlayan unsur; yüzeyi kuvvetle tutunmuş, yoğun, sünek, çok ince ve saydam bir oksit tabakasının bulunmasıdır.

Bütün paslanmaz çeliklerin korozyon dayanımı yüksektir. Düşük alaşımlı türleri atmosferik korozyona, yüksek alaşımlı türleri ise asit, alkali çözeltileri ile klorür içeren ortamlara dahi dayanıklıdır. Bu çelikler ayrıca yüksek sıcaklık ve basınçlarda da kullanılabilir.

Doğalgaz Baca İmalatı Bacamer